Gündem Haberleri

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı

  Umut ERDEM/ANKARA
  18.09.2015 - 21:13 | Son Güncelleme:

  MHP’nin 1 Kasım’daki seçim için hazırladığı milletvekili listesinde, aday gösterilmeyen Meral Akşener şoku yaşandı. Aday olmayacağını açıklayan Murat Başesgioğlu ve ihraç edilen Tuğrul Türkeş’in yanı sıra geçen dönem milletvekili olan altı kişi daha listede yer almadı.

  MHP Genel Merkezi milletvekilleri listesini dün sabaha karşı saat 4.39’da duyurdu. 7 Haziran’da milletvekili olan 80 kişiden 72’si yerini korudu. Listenin en büyük sürprizi İstanbul Milletvekili Akşener’in yer almaması oldu. Bahçeli, Akşener isminin çizik yiyeceğinin ilk sinyallerini 7 Haziran seçimi sonrasında Akşener’in Meclis Başkanlığı adaylığı için adı geçtiğinde, “Adını eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun” sözleriyle vermişti. Ancak iplerin Latif Erdoğan’ın, Akşener ile ilgili kaset iddiasını ortaya attıktan sonra kopma noktasına geldiği öğrenildi.

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı Bahçeli, Meral Akşener için "Adını sık kullanırsanız devre dışı bırakırım' demişti

  Bahçeli, Akşener’in seçim sürecinde çok farklı televizyon kanallarında dolaşmasından rahatsız oldu. Genel Merkez, Akşener ile birlikte beş milletvekilini daha aday göstermedi. Ankara’da Mustafa Erdem, Aydın’da Ali Uzunırmak, Hatay’da Şefik Çirkin, Karabük’te Durmuş Yalçın ve Manisa’da Zeynel Balkız liste dışı kaldı.

  MHP’nin 7 Haziran listesinde 61 olan kadın aday sayısı 74’e yükseldi. Ankara’dan Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, Eskişehir’den Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Aydın’dan Deniz Depboylu, İstanbul’dan Arzu Erdem, İzmir’den Senem Kılıç ve Neslihan Çelik seçilebilecek yerlerden aday gösterilen isimler oldu.

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı MHP'de liste bombası: Meral Akşener listede yok

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı

  Senem Kılıç

  MHP’de Meral Akşener, Zühal Topcu, Ruhsar Demirel ve Arzu Erdem olmak üzere dört kadın vekil vardı. Bahçeli, kadın aday konusunda ise en büyük sürprizi İzmir’de yaptı. Önceki seçimde iki bölgede üçüncü sırada yer alan Senem Kılıç ve Sueda Neslihan Çelik, 2. sıradan aday oldu.

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı

  Sueada Neslihan Çelik

  Onu çizdi, onları bir sıra öne aldı İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP il il milletvekili aday listeleri

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı