GeriGündem Flaş gelişme... Mide bulandıran görüntüler için şikâyet yağmıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  51
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Flaş gelişme... Mide bulandıran görüntüler için şikâyet yağmıştı

Flaş gelişme... Mide bulandıran görüntüler için şikâyet yağmıştı

Sosyal medyada paylaşılan, yaşlı bir adamın boynuna kemer bağladığı köpeğe tecavüz ederken yakalandığı iddia edilen anlara ait mide bulandıran görüntüler, hayvanseverleri isyan ettirdi. Kocaeli’nde çekildiği öne sürülen görüntüler üzerine hayvanseverler, ilgili kurumlara e-posta gönderip şikâyette bulunarak adam hakkında yasal işlem başlatılmasını istedi. Görüntülerdeki kişiyi tespit eden polis 82 yaşındaki N.C.'yi gözaltına aldı.

ANADOLU Hayvan Hakları Federasyonu’nun sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sosyal medyada gezmekte olan görüntülerde şahsın hayvana tecavüz ettiği, suçüstü yakalandığı, zavallı hayvana bilerek acı ve ıstırap verdiği, yaşam hakkına kastettiği açıkça görülmektedir. Bu şahsın tespit edilerek gerekli cezayı alması için verilen şikâyet dilekçesini verilen adreslere göndermeliyiz" denildi.

’HAKKINDA GEREKLİ İŞLEMİN YAPILMASINI İSTİYORUZ’

Görüntüleri izleyen hayvanseverler, olaya sosyal medyadan tepki gösterdi. Hayvanseverler; Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), İçişleri Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Kocaeli Valiliği olmak üzere ilgili kurumlara e-posta yoluyla şikayette bulundu. Hayvanseverler, görüntülerdeki kişinin tespit edilerek, cezalandırılmasını talep etti.

Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada konu edilen yaşlı adamın köpeğe tecavüz olayında ilimiz konu edilmektedir. İlimizde böyle bir olayın vuku bulunup, bulunmadığı araştırılmasını ve gerekli yasal işlemlerin yapılmasını, ayrıca böyle bir olayın ilimizde olmadığı tespiti halinde ilimizde olduğunu iddia edenler hakkında da gerekli işlemin yapılmasını istiyoruz" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Hayvanseverlerin tepkisi ve ilgili kurumlara şikâyet e-postası atması sonunda köpeğe tecavüz eden kişi ile ilgili incelemede bulunan polis, görüntülerdeki kişiyi tespit etti. Darıca Abdi İpekçi Mahallesi’nde oturan 82 yaşındaki N.C. gözaltına alındı. N.C. ifadesi alınmak üzere Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle