EKSTRA
MENÜ

Şikayet

Şikayet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şikayet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 51.213 Şikayet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hukukta şikâyet, herhangi bir suç nedeniyle zarar gördüğünü düşünen kişinin, ilgili kurumlara yaptığı resmî başvuru. Şikâyet yazılı veya sözlü şekilde olabilir. Suçtan etkilenen kişilerin başvurularına şikâyet, suçtan etkilenmeyen kişilerin başvurularına ise ihbar denir. Şikayette bulunan kişiye şikâyetçi veya müşteki denir.

Şikayet Haberleri

AB, doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyor

AB, doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ithal doğal gaza aşırı bağımlı olduklarını ve bunun zafiyete dönüştüğünü belirterek, AB'nin, gaz tedarikçilerini çeşitlendirmesi ve temiz enerjiye geçişi hızlandırması gerektiğini kaydetti.

20.10.2021Ekonomi
AB Komisyonu Başkanı Von der Leyenden itiraf gibi açıklama

AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen'den itiraf gibi açıklama

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ithal doğal gaza aşırı bağımlı olduklarını ve bunun zafiyete dönüştüğünü belirterek, AB'nin, gaz tedarikçilerini çeşitlendirmesi ve temiz enerjiye geçişi hızlandırması gerektiğini kaydetti.

20.10.2021Dünya
Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu genellikle salatalarda kullanılan ve ülkemizin her yerinde yetişebilen bitkilerden biridir. İltihap kurutucu özelliği olan hindiba otu vücut için onlarca faydaya sahiptir. Hindiba otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, nerelerde satılır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Pek çok kişi aldığı kilolardan ötürü şikayet eder. Bunun yanı sıra alınan kiloları vermek için uğraşan kişiler, bitkisel yollara başvurmaktadırlar. Son dönemlerde zayıflama adına acı çehre otu kullanılmaktadır. Peki, acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Taksiciler İBBnin kararına tepkili: Hukuksuz, dava açacağız

Taksiciler İBB'nin kararına tepkili: Hukuksuz, dava açacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksi plakası sahibi olma kurallarını yerine alma kararı sektörde taşları yerinden oynattı. Sektör temsilcileri kararın hukuksuz olduğunu iddia ederek dava açacaklarını belirtti.

19.10.2021Ekonomi
Çocuk internette zorbalığa maruz kalırsa ebeveynler ne yapmalı

Çocuk internette zorbalığa maruz kalırsa ebeveynler ne yapmalı?

Pek çok insan zorbalıkla ilgili en kötü şeyin fiziksel etki olduğunu düşünür: Hakarete uğramak, tüm sınıf tarafından görmezden gelinmek, okul çantasının çalınması veya dövülmek gibi. Bu nedenle siber zorbalık, yani internette karşılaşılan zorbalık genellikle ciddiye alınmaz. Kaspersky'de çocukların çevrimiçi güvenliği konusunda uzman olan Andrey Sidenko, siber zorbalığın neden tehlikeli olduğunu, bundan kaçınılıp kaçınılamayacağını ve siber zorbalıkla karşılaşanların ne yapması gerektiğini açıklıyor.

19.10.2021Aile
Fenerbahçe - Trabzonspor maçı Futbol Konseyinde: Asıl kabahat Ali Şansalan’da değil onu bu maça atayanda

Fenerbahçe - Trabzonspor maçı Futbol Konseyi'nde: 'Asıl kabahat Ali Şansalan’da değil onu bu maça atayanda'

Trabzonspor - Fenerbahçe maçının hakemi konusunda sağduyulu bir kesim zaten endişeliydi. Büyük maçları büyük hakemler yönetir. Bizim elimizde Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Halil Umut Meler gibi hakemler varken bu maça Ali Şansalan’ın çıkması zaten riskliydi. Ama asıl kabahatli, bu maça onu atayan kurumdur.

19.10.2021Futbol
186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

En merak edilen numaraları arasında 186 geliyor. Herhangi acil bir durum söz konusu olduğu vakit kullanılması gereken sabit numaralardan biridir. Peki, 186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
0186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 0186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

0186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 0186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

En çok aranan ve aynı zamanda en çok merak edilen sabit numaralar içerisinde 0186 gelmektedir. Özellikle vatandaşların mutlaka bilmesi gerektiği numaralar içerisinde yer alıyor. Peki, 0186 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 0186 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
181 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 181 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

181 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 181 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

Merak edilen ve internetten araştırılan sabit numaralar içerisinde 181 geliyor. Peki, 181 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 181 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
174 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 174 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

174 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 174 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

Sabit numaralar içerisinde merak edilenler arasında 174 geliyor. Özellikle sağlık açısından bilinmesi gereken numaralar içerisinde yer alıyor. Peki, 174 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 174 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
170 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 170 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

170 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 170 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

İş hayatında olan pek çok kişi için 170 numarası önemlidir. Sadece iş hayatı değil aynı zamanda sosyal bir vatandaş olarak pek çok farklı bilgi bu numara üzerinden elde edilebilmektedir. Peki 170 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 170 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
156 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 156 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

156 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 156 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

Güvenlik konusunda en önemli numaralar içerisinde 156 gelir. Mutlaka her bireyin bilmesi gerektiği en önemli sabit numaralar içerisinde gelmektedir. Peki, 156 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 156 hattı saatleri nedir ve ücretli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Anne babaların yeni kaygısı: TikTok

Anne babaların yeni kaygısı: TikTok

Son dönemin popülere uygulamaları arasında yer alan TikTok kullanıcılarına kendi ürettikleri 15 saniyelik videoları paylaşma, canlı yayınlar açma olanağı sunuyor. Uygulamanın dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı var. We Are Social Favorite Social Media Platforms (En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları) Nisan 2021 raporuna göre en çok kullanılan 5’inci uygulama olan TikTok’u benzer uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerden biri ağırlıklı olarak 14-25 yaş aralığındaki kitle tarafından kullanılıyor olması ve daha az denetlenmesi. Bu özellikleriyle TikTok anne babaları endişelendiriyor.

18.10.2021Eğitim
“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

Köklü bir aile? At bir çentik... İyi bir eğitim? Çentik. Sofistike bir iş? Çentik. Medyada çok görünmeme? Çentik. Zarafet, hoşluk ve güzellik? Çentik, çentik, çentik... Aslında “sosyetik isim” kavramının tam karşılığı Maya Portakal. Yedi yıldır ikinci bir soyadı (Bitargil) ve bu evlilikten de bir kızı var. Ama dört kuşaktır müzayedecilikle uğraşan bir sülaleden geldiği için ikilemli sorularıma oradan başladım.

18.10.2021Magazin
Rumlardan Mısır ile kabloyla elektrik zaptı

Rumlardan Mısır ile kabloyla elektrik zaptı

Kıbrıs Rum yönetimi, Mısır ile deniz altından kabloyla enterkonnekte elektrik hattı oluşturulması konusunda mutabakat zaptı imzaladı.

18.10.2021Dünya
Fındık kilo aldırır mı, diyette fındık ne kadar yenmeli Uzmanı açıkladı

Fındık kilo aldırır mı, diyette fındık ne kadar yenmeli? Uzmanı açıkladı!

Sayısız faydaya sahip olan fındık, kararında tüketildiğinde gerçekten yararlı olabilir. Her gün yeteri kadar fındık tüketirseniz, faydalarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra her şeyde olduğu gibi fındık konusunda da fazla tüketildiğinde bazı istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Peki, fındık kilo aldırır mı, özellikle diyette fındık ne kadar yenmeli? İşte fındığın faydaları ve olası yan etkileri...

17.10.2021Sağlık
Edizer’e savcılıktan kötü haber: ‘Artık ünlüsün, eleştirilere katlanacaksın’

Edizer’e savcılıktan kötü haber: ‘Artık ünlüsün, eleştirilere katlanacaksın’

Doktor Ali Edizer, GATA Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olduğu dönemde erkeklere yönelik olarak “Boşanmayın, ikinci eş alın” açıklamasına bir kadının yaptığı yorumu şikayet etti.

17.10.2021Gündem
Sosyal medya Nusret’in faturasını konuşuyor

Sosyal medya Nusret’in faturasını konuşuyor

Et tuzlama hareketi sayesinde ‘Salt Bae’ lakabıyla dünyaca ünlenen Nusret Gökçe, yarım milyon liralık akşam yemeğiyle İngiltere’nin gündeminde.

17.10.2021Dünya
O emniyet müdürü ile ilgili açıklama: Karalama kampanyası yürütülüyor

O emniyet müdürü ile ilgili açıklama: Karalama kampanyası yürütülüyor

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in, polis memuru M.A.’ya şiddet uyguladığı iddiasıyla ilgili Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı(EMŞAV) açıklamada bulundu. Emniyet Müdürü Er ile ilgili açılan soruşturmanın daha önce takipsizlikle sonuçlandığı hatırlatılan açıklamada, “Emniyet Müdürü Er, hem şehit oğlu hem de 15 Temmuz Gazisi’dir. Bu bir karalama kampanyasıdır. Bu hedef göstermektir ve asla kabul edilmeyecek bir durumdur” dendi.

15.10.2021Gündem
Kanun tüketiciden yana ama... Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı | 6 SORU 6 YANIT

'Kanun tüketiciden yana ama...' Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı? | 6 SORU 6 YANIT

Türkiye'deki aboneliklerin yüzde 70'inden fazlası uzun süreli taahhütle alınıyor. Taahhütten vazgeçmek isteyenlerden de yüksek cayma bedeli ve ek ödemeler isteniyor. Peki şirketlerin bunu istemeye hakkı var mı? Hukuk bu meselelerde ne diyor?

15.10.2021Gündem
Her yaptığı ayrı iğrenç Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Her yaptığı ayrı iğrenç! Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Onlarca kadın hastasını önce reçeteli ilaçlara bağımlı hale getirip sonra iğrenç şekillerde taciz etti. Çalıştığı kurumların yöneticileri de polis de kadınların şikayetlerine kulak tıkadı. Her satırıyla tüylerinizin ürpermesine neden olacak bir haber var aşağıda...

15.10.2021Dünya
Pet otelden kahreden haber

Pet otelden kahreden haber

Balayına giden Neşe ve Can Demir çiftine, köpeklerini bıraktıkları pet otelden üzücü bir haber geldi. 15 aylık Belçika Malinois cinsi Thor’un elektrik çarpması sonucu öldüğü iletildi. Çift, suç duyurusunda bulundu.

15.10.2021Gündem
Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmastan flaş açıklamalar Transfer için şimdiden anlaştık

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş açıklamalar! 'Transfer için şimdiden anlaştık'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, katıldığı canlı yayında sarı-kırmızılı kulüpteki görev süresinden Türk futbolunun sorunlarına kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kulübün mali yapısıyla ilgili detaylı bilgiler veren Elmas, Radamel Falcao, Gedson Fernandes, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu'nun transferlerine ve yabancı sayısına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

14.10.2021Futbol
649 gündür haber alınamıyor Gülistan Doku’nun erkek arkadaşının üvey babasına ‘yakalama’ kararı

649 gündür haber alınamıyor! Gülistan Doku’nun erkek arkadaşının üvey babasına ‘yakalama’ kararı

Tunceli'de 649 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Rus uyruklu erkek arkadaşı Z.A.'nın, polislikten ihraç edilen üvey babası E.Y. hakkında 'yakalama' kararı çıkarıldı.

14.10.2021Gündem
Ayakkabıcılar ve terziler yeniden revaçta

Ayakkabıcılar ve terziler yeniden revaçta

"Ayakkabıya pençe atmak..." "Ceketi astarlamak..." Bir zamanlar gündelik hayatımızın; markete, berbere gitmek gibi olağan uğrak yerlerinden olan ayakkabıcılar ve terziler yeniden revaçta. Son yıllarda AVM'lerin zemin katına adeta hapsolan sanatkârlar, artan talebin ardından, yeniden caddelere, çarşılara çıkmaya hazırlanıyor. Ancak en çok muzdarip oldukları şey ise 'kalfa ve çırak' bulamamak...

14.10.2021Gündem
ABden artan enerji fiyatlarına karşı tedbirlere dair öneri paketi

AB'den artan enerji fiyatlarına karşı tedbirlere dair öneri paketi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, enerji fiyatlarındaki artışa karşı üye ülkelere kısa vadede elektrik ve gaz faturalarını erteleme, hanelere doğrudan ödeme yapma ve vergi indirimi gibi seçenekler içeren bir öneri paketi sundu.

13.10.2021Ekonomi
Rüyada minibüse binmek ne anlama gelir Rüyada yanlış, kalabalık, mavi, siyah ve kırmızı minibüse binmek

Rüyada minibüse binmek ne anlama gelir? Rüyada yanlış, kalabalık, mavi, siyah ve kırmızı minibüse binmek

Günlük hayatın büyük bir çoğunluğu dışarıda yolculuk adına otobüslerde geçer. Bu yoğunluk nedeniyle çoğu zaman rüyada otobüse binmek görünür. Peki, rüyada minibüse binmek ne anlama gelir? Rüyada yanlış, kalabalık, mavi, siyah ve kırmızı minibüse binmek üzerine detayları derledik.

12.10.2021Rüya Tabirleri
İskandinav ülkelerinde neler oluyor Cinsel taciz olayları korkuttu

İskandinav ülkelerinde neler oluyor? Cinsel taciz olayları korkuttu

Dünyada cinsiyet eşitliği açısından ilk sıralarda yer aldığı düşünülen İskandinav ülkelerinde cinsel taciz ve tecavüz vakaları dikkati çekiyor.

12.10.2021Dünya
Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...

Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı? 'Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...'

Lazer epilasyon uygulamasını her gün binlerce kişi yaptırıyor. Peki uygulamanın riskleri var mı? Geçtiğimiz günlerde Danıştay Onuncu Dairesi'nin kararıyla epilasyon cihazlarının güzellik salonlarında kullanımı iptal edildi. Bu karar neden alındı, ne anlama geliyor? Uzmanlara sorduk, yorumlarını aldık...

12.10.2021Gündem
Emina Jahovic eski eşi Mustafa Sandalı şikayet etmişti... Mahkeme icra takibini durdurdu

Emina Jahovic eski eşi Mustafa Sandal'ı şikayet etmişti... Mahkeme icra takibini durdurdu!

Emina Jahovic, 3 yıl önce boşandığı Mustafa Sandal’a nafakasını ödemediği gerekçesiyle dava açıp hesaplarına haciz koydurmuştu. Mahkeme, Sandal’ın banka dekontlarıyla yaptığı itirazı kabul etti ve icra takibini durdurdu.

12.10.2021Magazin
Avcılarda ihmaller zinciri sonrası feci ölüm İş makinesinin devirdiği beton direk can aldı

Avcılar'da ihmaller zinciri sonrası feci ölüm! İş makinesinin devirdiği beton direk can aldı

İstanbul Avcılar'da yıkılacak bina için getirilen iş makinesi, kullanılmadığı halde iki yıldan bu yana sökülmeyen beton aydınlatma direğini devirdi. Devrilen direğin altında kalarak ağır yaralanan servis şoförü Dursun Güleç (55) hastanede hayatını kaybetti. Yakınları, Güleç'in ihmaller zinciri sonucu yaşamını yitirdiğini savundu.

11.10.2021Gündem
Yargıtaydan Ne biçim avukat, iş bilmiyor sözü kararı

Yargıtay'dan 'Ne biçim avukat, iş bilmiyor' sözü kararı!

Yargıtay 4. Ceza Dairesi, "Bu ne biçim avukat, bu avukat iş bilmiyor." sözünü hakaret kabul eden yerel mahkemenin kararını bozdu.

11.10.2021Gündem
2 kadının battaniye hırsızlığı kamerada

2 kadının battaniye hırsızlığı kamerada

Konya'da 2 kadının, iş yerinin önündeki battaniyeyi çalıp götürdüğü anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

11.10.2021Gündem
Mardine gelen turistin su deposu ve anten şikayeti

Mardin'e gelen turistin 'su deposu' ve 'anten' şikayeti

Antik kent Mardin’de, evlerin çatı katlarında bulunan su depoları ile antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğine çare aranıyor. Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör, gelen her turistin kentin mimari yapılarının fotoğraflarını çektiğini ancak çanak anten ve su depolarından duydukları rahatsızlıkları her fırsatta kendilerine ilettiğini belirterek, “Bu çanaklar yerine kente tek elden uydu sistemiyle sinyal verilebilir. Su depolarının da kaldırılması için tazyikli suya ihtiyaç var” dedi.

11.10.2021Haber
Son dakika: Koronavirüs aşısında yeni yan etki iddiası... Yüzlerce kişi başvurdu

Son dakika: Koronavirüs aşısında yeni yan etki iddiası... Yüzlerce kişi başvurdu!

Dünya yaklaşık 2 yıldır koronavirüsün (Kovid-19) pençesinde... Son dönemde pek çok ülke takviye doz kararı aldı. O ülkelerden birisi olan ABD'de yan etki tartışmalarına bir yenisi eklendi. Aşı olan pek çok kişi yeni bir şikayet ile doktorlara başvururken uzmanlardan konuyla ilgili açıklama geldi.

11.10.2021Dünya
Aracıyı ortadan kaldırdık

Aracıyı ortadan kaldırdık

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Manisa’da bir zeytin bahçesinde çalıştık. Zeytinleri önce topladık sonra yağa çevirdik. İş, satmaya gelince herkesin yüksek komisyonculuklarından şikâyet ettiği aracıları ortadan kaldırdık. Ürünleri e-ticaret ile tarladan tüketiciye ulaştırdık. Çiftçilere göre e-ticarette de komisyon var ama eski sisteme göre kâr marjı daha yüksek. Zeytinde ise bu yıl kuraklık etkili; verim çok iyi değil. 6 kilogram zeytinden bir litre yağ çıkıyor. Zeytin bahçelerinde çalışan işçiler günlük 125 lira yevmiye alıyor. Bir litre yağın çıplak maliyeti ise 30 lira.

11.10.2021Ekonomi
Covid, cinsel hayatımızı öldürdü mü ‘Maske ile sevişiyoruz, öpüşmeyi unuttuk’

Covid, cinsel hayatımızı öldürdü mü? ‘Maske ile sevişiyoruz, öpüşmeyi unuttuk’

Bir buçuk yıldır koronavirüs ile mücadele ediyoruz ve bu sürenin bir kısmı da karantinada, evlerde kapalı halde geçti. Beraber yaşayan/ayrı yaşayan çiftler ve ilişkisi olmayan kişilerin cinsel hayatları ciddi şekilde etkilendi. Kimisi hijyen takıntıları geliştirdi, kimisinin libidosu azaldı, kimisi ise aldığı kilolar yüzünden cinsel ilişki istemez oldu... Pandeminin cinsel hayata etkilerini 9 soruda inceledik

10.10.2021Gündem
‘Okula gidiyoruz diye Taliban bizi kaçırmak istedi’

‘Okula gidiyoruz diye Taliban bizi kaçırmak istedi’

Bugün, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kız çocuğu yoksulluk ve göç sorunlarıyla uğraşıyor. Afganistan’daysa okula gidemeyen kızlar gündemdeki yerini koruyor. Türkiye’de yaşayan üç Afgan kız çocuğuna geleceğe dair hayallerini sorduk. Onlar, eğitim aldıktan sonra dönüp ülkelerinin gelişmesine katkıda bulunmak istiyor.

10.10.2021Hürriyet Pazar
Cüneyt Çakırı Mete Kalkavan kurtardı Penaltı...

Cüneyt Çakır'ı Mete Kalkavan kurtardı! Penaltı...

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Almanya-Romanya maçını yöneten Cüneyt Çakır, Milan - Atletico Madrid maçından sonra bir tartışmalı karara daha imza atacakken imdadına VAR'da görev yapan Mete Kalkavan yetişti. Penaltı düdüğü çaldığı pozisyonu izleyen Çakır, kararını iptal etti.

9.10.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Site yönetimi kuryeyi yasaklayabilir mi?

Pandemi nedeniyle internetten alışverişin patlamasıyla motosikletli kuryelerde gözle görülür artış dikkat çekiyor. Bazı site yönetimlerinin motosikletli kuryeleri site içine almaması da sıkıntıya neden oluyor. Site yönetimlerinin motosiklet ve motosikletli kuryeleri yasaklama yetkisi var mı?Evde çalışmanın artmasına paralel, rahatsız eden komşulardan da şikâyet yağıyor. Akıllara, “Gürültü yapan ve rahatsız edenlere karşı site yönetimi dava açabilir mi?“ sorusu geliyor. Bir okurum ise bitişik müstakil binanın bahçesinde gece mangal yapıp sabaha kadar gürültülü nargile içenlere ne yapabileceğini soruyor.

18.10.2021

TikTok müziklerine inat bir Adele havası

Tam da zamanında çıktı Adele’in yenisi “Easy On Me”.

18.10.2021

“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

Köklü bir aile? At bir çentik... İyi bir eğitim? Çentik. Sofistike bir iş? Çentik. Medyada çok görünmeme? Çentik. Zarafet, hoşluk ve güzellik? Çentik, çentik, çentik... Aslında “sosyetik isim” kavramının tam karşılığı Maya Portakal. Yedi yıldır ikinci bir soyadı (Bitargil) ve bu evlilikten de bir kızı var. Ama dört kuşaktır müzayedecilikle uğraşan bir sülaleden geldiği için ikilemli sorularıma oradan başladım.

18.10.2021

İç Ege’ye farklı bir yolculuk

Arabayla giderken gözün alabildiğine uzanan bağlar karşısında insan şaşkınlığını ve hayranlığını gizleyemiyor. Manisa’ya çok gittiğim halde bir üzüm cenneti olan Alaşehir’e hiç yolum düşmemişti.

16.10.2021

İç Ege’ye farklı bir yolculuk

Arabayla giderken gözün alabildiğine uzanan bağlar karşısında insan şaşkınlığını ve hayranlığını gizleyemiyor. Manisa’ya çok gittiğim halde bir üzüm cenneti olan Alaşehir’e hiç yolum düşmemişti.

16.10.2021

Gözaltı torbaları neden olur, nasıl kurtulunur?

Göz çevresindeki cilt, daha ince ve daha hassastır. Yaşlanmanın ilk işaretleri göz çevresinde görünür. Bunun nedeni ise sıvı retansiyonu ya da fazladan yağın daha belirgin göründüğü içindir.

15.10.2021

Haftası dolmadan kazıldı

 03 Kasım 2020 tarihli yazımı aktarıyorum. Yayımımızda: ‘Askerlik yıllarımda (İzmir/Menemen) Özcan Şahin adlı bölük astsubayıma tarifsiz bir hayranlığım oluşmuştu. Onu kendime rol model aldım. Sert, disiplinli, azimli, ilgili, milliyetçi, devletçi, gözü kara ve mükemmel bilgili biriydi.

14.10.2021

Nasreddin Hoca fıkrası gerçek oldu

ÖĞRENCİ okurlarımızdan; Recep Özkan (Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ve arkadaşı Kerem İnam’ı (Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) dikkatleri için çok tebrik ediyorum. E-postalarında özetimle şöyle diyorlar:

9.10.2021