Gündem Haberleri

  Karadeniz'de aç kalan PKK'lı böyle teslim oldu

  Hakan KABAHASANOĞLU (DHA)
  15.12.2017 - 14:02 | Son Güncelleme:

  Doğu Karadeniz’de aç kalan PKK’lı kar küreme aracının önüne çıkarak teslim oldu. 23 Ekim'de de ‘Aram’ kod adlı PKK’lı Mustafa Tolucan yine kar küreme aracının önüne çıkmıştı.

  (Fotoğraf: Arşiv)

  Giresun’un Yağlıdere ilçesinde bir PKK’lı terörist kırsal kesimde yol açma ve temizleme çalışması yapan iş makinasının önüne çıkarak teslim oldu. Durumun jandarma ekiplerine bildirilmesi üzerine terörist gözaltına alınırken, bölgede operasyon yoğunlaştırıldı.

  Giresun’un Dereli ilçesindeki Kulakkaya Yaylası'nda gittiği kahvede bulunanlar tarafından 2 ay önce ihbar üzerine yakalanan 'Aram' kod adlı PKK'lı terörist Mustafa Tolucan’ın ardından bir terörist daha güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Sabah saatlerinde Yağlıdere ilçesinin yüksek kesimlerinde kar nedeniyle yol açma çalışması yürüten iş makinesinin önüne gelen bir terörist, teslim olmak için yardım istedi. İş makinesi operatörünün durumu jandarmaya bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma özel harekât timi sevk edildi. Adı henüz açıklanmayan terörist jandarma güçlerince gözaltına alındı. Bölgede, 4-5 kişilik bir grup oldukları tahmin edilen, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlar yoğunlaştırıldı.

  Karadeniz bölgesinde ‘yayla evleri’ uyarılarını dikkate alan vatandaşların boş evlerde erzak bırakmamasının PKK üyelerini zor durumda bıraktığı belirtiliyor.

  Halktan destek bulamayan PKK'lılar tek tek teslim oluyorDoğu Karadeniz kırsalında son yıllarda kendisini göstermeye çalışan Bölücü Terör Örgütü PKK yerel halktan istediği desteği bulmayınca ve son operasyonlar ile ağır kış şartlarında telsiz, mühimmat, silah ve yaşamsal malzemelerinden de olunca tek tek teslim olmaya başladılar. GİRESUN (İHA)
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı