GeriGündem İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  87
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü
refid:29611298 ilişkili resim dosyası

Suruç’a yan yana gittiler, patlama olduğunda yan yanaydılar. Aileleri, yaşamlarında da yan yana olmaktan mutluluk duyduklarını söyledikleri Polen Ünlü (20) ve Hatice Ezgi Sadet’in (20) yan yana gömülmesine karar verdi.

Suruç’taki terör saldırısında yaşamlarını yitiren iki yakın arkadaş Hatice Ezgi Sadet ve Polen Ünlü ailelerinin aldığı kararla yan yana defnedildi. Hatice Ezgi Sadet Ümraniye Cemevi’nde öğlen düzenlenen törenin ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Polen Ünlü için de Çekmeköy Ensar Camisi’nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Polen cenazesi de akşam saatlerinde kadınların omuzlarında Ihlamurkuyu mezarlığına getirildi.

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü O DOKTORDAN HABER VAR

İLK TOPRAĞI EZGİ’NİN BABASI ATTI

Öğle saatlerinde defnedilen Hatice Ezgi Sadet’in mezarı çiçeklerle ve fotograflarla süslendi. Polen’in cenazesi getirildiğinde Sadet ailesi de ordaydı. Polen’in mezarına ilk toprağı Ezgi’nin babası Ali Sadet attı. Polen’in babası Şemsi Ünlü hiç hareket edemedi. Mezarın başında uzun uzun boşluğa baktı. Yine güçlükle ayakta duran acılı anne Şennur Ünlü de yanındakilerin yardımıyla güçlükle mezarın başına geldi. "Güneş yüzlüm" dediği kızının mezarına ilk suyu o döktü. Ezgi ve Polen’in mezarlarının başında arkadaşları kısa bir anma töreni düzenledi.

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü

ACILI BABA: İNCİK BONCUK SATARAK OYUNCAK ALMIŞLARDI

Taziyeleri kabul eden acılı baba Ali Sadet, " İncik boncuk satarak kazandıkları paralarla oyuncak almışlardı. Başka bir şey değil. Kağıt kalem almışlar. Onları oradaki insanlara ulaştırmaya gittiler. Aynı gün döneceklerdi. Ama maalesef olmadı" diye konuştu.

GELENLER ARANARAK İÇERİ ALINDI, ÇELENKLER KONTROL EDİLDİ

Ailenin isteği üzerine Ümraniye Cemevi’ndeki cenazeye gelenler tek tek arandı. Cemevi yönetimi cenazeye katılanları sıkı bir aramadan geçirerek avluya aldı. Cenazeye gönderilen çelenkler de kontrol edildikten sonra kabul edildi.

İki Suruç kurbanı Polen Ünlü ve Ezgi Sadet yan yana gömüldü

Cenazeye gönderilen bütün çelenkler tek tek arandı

AİLENİN EN KÜÇÜĞÜYDÜ

Sivaslı Sadet ailesinin en küçük kızları Hatice Ezgi Sadet’in en büyük hayali arkeolog olmaktı. Muğla’da tarihi kazılara katılmış, Suruç dönüşünde de bu kazılara katılmak için yeniden Muğla’ya gidecekti. Ama olmadı. Suruç’taki terör saldırısında 32 arkadaşıyla birlikte can verdi..


Yorumları Göster
Yorumları Gizle