GeriGündem Erdoğan 'hayır' çadırına girdi, 'neden hayır diyorsunuz' diye sordu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  247
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan 'hayır' çadırına girdi, 'neden hayır diyorsunuz' diye sordu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah Sarıyer'de ziyaret ettiği 'hayır' çadırında neler konuşulduğunu anlattı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun’a gelmeden önce İstanbul Sarıyer’de referandum için açılan ’evet’ çadırını ziyaret ettikten sonra karşısındaki ’hayır’ çadırını da ziyaret ettiğini söyledi. Erdoğan, ’hayır’ çadırında bulananlarla arasında geçen konuşmayı anlatırken şunları söyledi:

"Önce açın 18 maddeyi okuyun. Samsun’a gelirken İstanbul’da evet çadırına uğradım. Yanında da hayır çadırı da vardı. Oradakilerle görüştüm. Hayır çadırındakilere ’niçin hayır diyorsunuz, bana bunu söyler misiniz?’ dedim.

Erdoğan hayır çadırına girdi, neden hayır diyorsunuz diye sordu

Dediler ki ’Biz çağdaş bir Türkiye istiyoruz’ dediler. ’Şuanda çağdaş bir Türkiye yok mu? Neyiniz eksik’ dedim.

Yollarımız, köprülerimiz, hızlı tren, okullar yok mu? 14 sene önce bunlar var mıydı? Ama şimdi bunlar var.

Maalesef tabii bakıyorsunuz söylediği lafa bakıyorum, ’Siz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne neden Yavuz Sultan Selim adını koydunuz.’ Dedim ki, çok ayıp. Yavuz Sultan Selim Han’ın padişah olduğu zamanda Osmanlı’nın toprağı 18 milyon kilometre kare. Böyle bir Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’nin başında olan Sultan’ın adını böyle bir köprüye koymaktan daha önemli ne olabilir? Ama olaya bakış mezhepçilik.

Hemen arkadan geldi ’Siz Alevi ile Sünni’yi ayırıyorsunuz.’

Biz böyle bir ayırım yapmadık. Böyle bir ayırım varsa sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisi Alevi. Siyasi partinin başında. Neyi eksik? Ben Dersim katliamını lanetledim ama o lanetleyemedi. Niye? Lanetlediği zaman bir yerlere dokunacak."

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNİ DİNLETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir radyo konuşmasında "Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ayrı partilerden olursa çatışma çıkar" sözünü meydanda bulunanlara dinleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi ben bu hayırcılarına diyorum ki kavga etmesinler diye biz bunu birleştirdik. Ama dersini çalışmadı, okumadı bu maddeleri. Sadece Cumhurbaşkanı var. Bir tane, iki tane bilemedin üç tane yardımcısı var ve kabine" dedi.
Siyasetin dürüstlük zemininde yürüdüğünü belirten Erdoğan, "Eğer olmazsanız duvara çarparsınız. Anayasa değişikliğinin özü cumhurbaşkanlığın ve başbakanlığın birleştirilmesinden ibaret olduğunu göreceksiniz. Bunu bu kavgalar olmasın diye olacak. Derdimiz başka. Daha büyük yatırımlar, eğitimde, sağlıkta, turizmde, gıda, tarımda daha büyük yatırımlara adım atmamız lazım. Çünkü bizim hedefimiz başka. Biz istiyoruz Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaralım. Çıkarır mıyız" diye konuştu.

.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle