GeriGündem EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS)  tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ÖSYM tarafından 22 Nisan'da yapılan ve sonuçları 17 Mayıs'ta açıklanan 2018 EKPSS sınavının ardından aylar geçmesine rağmen tarihlerin belli olmaması bu kapsamda beklenti içinde olan kişileri meraklandırdı. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına atanma hayali kuran engelli vatandaşlar, nisan ayında yapılan atamaların ardından gözlerini bu kez yıl içinde yapılacak olan ikinci atama işlemlerine çevirdi. İşte konuya dair merak edilen detaylar...

2018 yılında gerçekleştirilecek engelli memur alımları ile yapılacak EKPSS ve kura başvurularına ilişkin takvim geçtiğimiz ocak ayında belli olmuştu. Bu kapsamda engelli memur adayları 2018'in 1. dönemi için 8-16 Mart tarihleri tercih yapmış ve bu tercihlerin sonucu 4 Nisan 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Bu yıl gerçekleştirilecek ikinci engelli memur alımları ile detayları merak eden vatandaşlar, konuya dair tatmin edici bilgi almak istiyor. Devlet Personel Başkanlığı 24 Ocak'ta yayımladığı EKPSS yerleştirme takviminde 2018/2 ile ilgili bir tarih açıklamamıştı. 2018/2 EKPSS yerleştirme takvimi henüz yayınlanmadı. Söz konusu yerleştirme işlemleri için bir açıklama olması halinde haberimizden okuyabilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle