GeriGündem e-Bordro maaş sorgulama sayfası! e-Devlet e-Bordro sorgulaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e-Bordro maaş sorgulama sayfası! e-Devlet e-Bordro sorgulaması

e-Bordro maaş sorgulama sayfası! e-Devlet e-Bordro sorgulaması

2016 senesiyle beraber yapılan yeni zam ve düzenlemelerin ardından ilk zamlı maaşlarını Ocak ayında alan kamu çalışanları e-Bordro maaş sorgulama sistemi ile maaşlarıyla alakalı tüm bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Peki, e-Bordro maaş sorgulaması nasıl yapılır? e-Bordro sorgulaması ile hangi bilgilere erişilebilir? Tüm detaylar haberimizde...

Kamu kurumlarında çalışan vatandaşların yararlanabildiği e-Bordro maaş sorgulama sistemi her ayın 15’inde aktif oluyor ve çalışanlar aylık maaş sorgulamalarını yapabiliyorlar. Öte yandan e-Bordro maaş sorgulaması geçmiş aylar için de yapılabilmekte. e-Bordro sistemi Maliye Bakanlığına bağlı olan devlet memurlarının faydalanması amacıyla geliştirilmiştir.

E-BORDRO NEDİR?

Maliye Bakanlığına bağlı olan Muhasebat Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından 657’ye tabi devlet memurlarının faydalanması amacıyla geliştirilmiş olan e-Bordro hizmeti kamu çalışanlarının dijital ortamda sorgulama yapabilmesine olanak sağlamakta. Çalışanlar bu uygulama sayesinde 2 aya ait olan maaş detaylarını görebilmektedirler.

Öte yandan çalışanlar e-Bordrolarında ünvanlarını, hizmet sınıfı ve kadro durum bilgisini de görebilmektedirler. Maliye Bakanlığı tarafından sunulan bu hizmet, çalışanların maaşlarıyla alakalı bilgilendirme amacıyla hayata geçirilmiştir.

E-DEVLET İLE E-BORDRO MAAŞ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Maliye Bakanlığı tarafından hizmete sunulan e-Bordro sorgulama sistemi ile öğretmenler, memurlar ve diğer tüm kamu çalışanları maaşlarıyla alakalı detaylı bilgi alabiliyorlar. e-Bordro sorgulama işlemi e-Devlet kapısı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun için çalışanların e-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. e-Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınabilmektedir.

e-Bordro sorgulaması yapacak olan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama web sitesine gitmelidir. Daha sonra e-Bordro sorgulaması yapmak istediğiniz yıl ve ayı seçerek sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir. E-Bordro maaş sorgulaması ile maaş detayları haricinde şu bilgilere de ulaşabilirsiniz;

-Maaş kesintileri

-Net ve brüt maaş detayları

-AGİ (Asgari Geçim İndirimi)

-Ek ödeme detayları

Maliye Bakanlığı tarafından e-Devlet üzerinden vatandaşlara sunulan hizmetlerin tamamı ise şu şekildedir;

Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti

Maliye Bakanlığı e-Bordro Doğrulama

e-Yolluk Uygulaması

ÇELIŞAN EMEKLİ MEMURLAR DA E-BORDRO MAAŞ SORGULAMASI YAPABİLİYOR!

Emekli Sandığı'na bağlı olarak çalışan memurlar maaşlarını hesaplamak için "Say2000i" sistemini kullanmaktadır. "Say2000i" sistemi ile 4C, 4B, 4A sorgulamaları yapılabilmektedir. Emekliler için tasarlanan bu sistem sayesinde, emekli çalışanlar da maaşlarını detaylı olarak sorgulayabiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle