MENÜ

Maliye Bakanligi

Maliye Bakanligi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Maliye Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Maliye Bakanligi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31.941 Maliye Bakanligi haberi bulunmuştur.

MALİYE BAKANLIĞI

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin maliyesini yöneten bakanlık Devletin gelirlerini ve giderlerini yönetir. 1923'te cumhuriyet ile birlikte kuruldu. İl ve ilçelerdeki defterdarlık ve mal müdürlükleri bakanlık örgütüdür. Bakanlığın adı Turgut Özal döneminde Maliye ve Gümrük Bakanlığı idi.

Maliye Bakanlığının görevleri ve yetkileri, başlıca şunlardır:

1 - Kamu giderlerini karşılayacak gelir kaynakları bulmak,
2 - Bu gelirleri toplamak,
3 -Yapılacak masrafların karşılığını sağlamak,
4 - Para ve kredi işlerini, kamunun menfaatine uygun şekilde düzenlemek,
5 - Devletle ilgili her türlü müesseseleri, mali bakımdan kontrol altında bulundurmak,
6 - Devletin mali bakımdan yönetimini, iktisadi kalkınma ile uygun olmasını sağlamak. 
Maliye Bakanligi Haberleri

TOKİ kura çekilişi ne zaman 2020 TOKİ İstanbul kura sonuç listesi ne zaman açıklanacak

TOKİ kura çekilişi ne zaman 2020? TOKİ İstanbul kura sonuç listesi ne zaman açıklanacak?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında düzenlenecek olan kura çekilişi için geri sayım devam ediyor. Özellikle İstanbul'da TOKİ başvurusu yapan vatandaşların gözü İstanbul TOKİ kura çekim tarihine çevrildi. Peki, TOKİ kura çekilişi ne zaman 2020? TOKİ İstanbul kura sonuç listesi ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 TOKİ kura tarihi ve çekilişle ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.01.2020Gündem
Hazine 3,4 milyar lira borçlandı

Hazine 3,4 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği devlet tahvili ihalesiyle 3 milyar 389,8 milyon lira borçlandı.

27.01.2020Ekonomi
Sigortacılık Genel Müdürlüğünden Akbanka ceza

Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nden Akbank'a ceza

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Akbank’a 94.7 milyon lira ceza keserken, 15 gün süre ile de sigorta aracılığı faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

27.01.2020Ekonomi
Çinde salgın yayılıyor: 56 ölü

Çin'de salgın yayılıyor: 56 ölü

Çin’de görülen corona virüsünden kaynaklı salgın nedeniyle ölenlerin sayısı 56’ya yükselirken, ülkenin 30 eyalet ve kentinde en üst düzey acil durum tedbirleri uygulanmaya başlandı.

26.01.2020Dünya
Yanındayız Elazığ

Yanındayız Elazığ

Tüm ülkeyi derinden sarsan Elazığ depreminin ardından ekonomi yönetimi ve iş dünyası hızla harekete geçti. Hazine ve Maliye Bakanlığı Elazığ ve Malatya’daki mükelleflere yönelik vergi muafiyeti kararı alırken, Ticaret Bakanlığı da zarar gören esnafın Halkbank aracılığışla kullandığı kredi ödemelerini TESKOMB’un üstleneceğini duyurdu. İş dünyası ise ‘Yanındayız Elazığ’ mesajı vererek, 81 ilde yardım kampanyaları başlattı.

26.01.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Elazığda deprem... AFADdan flaş açıklama

Son dakika haberi: Elazığ'da deprem... AFAD'dan flaş açıklama

Türkiye, dün akşam saat 20.55'te Elazığ'dan gelen son dakika deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana geldi. Kilis'ten Samsun'a Irak'tan Suriye'ye kadar çok büyük bir bölgede hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden oldu. AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 29'a yükselirken, yıkılan bina sayısının ise 72 olduğu belirtildi.

25.01.2020Gündem
Hazine gelecek hafta 3 ihale düzenleyecek

Hazine gelecek hafta 3 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta iki tahvil ve bir kira sertifikasının ihraç ihalelerini yapacak.

24.01.2020Ekonomi
Borsada rayici olmayan dövizlerin 2019 kurları belirlendi

Borsada rayici olmayan dövizlerin 2019 kurları belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, 2019 yılı için yapılacak değerlemelerine esas oluşturacak kurları belirledi.

24.01.2020Ekonomi
Hava durumu için son dakika uyarıları: Kar yağışı, buzlanma, kuvvetli rüzgar

Hava durumu için son dakika uyarıları: Kar yağışı, buzlanma, kuvvetli rüzgar!

Yurt genelindeki hava durumu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) resmi internet sitesi üzerinden son dakika uyarıları yapıldı. Yurdun kuzey kesimlerini etkisi altına alan kar yağışının, akşam saatlerine doğru kuzey doğudan çıkış yapacağını açıklayan MGM, hava sıcaklığının ise yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacağına raporlarında yer verdi. Peki, hava durumu için son dakika duyuruları içerisinde İstanbul için kar yağışı uyarısı var mı? İşte, merakla araştırılan o detaylar

24.01.2020Gündem
Kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır

Kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır?

Yeni yılda asgari ücretin netleşmesi ile birlikte 2020 yılının ilk yarısında alınacak olan kıdem tazminatı tavanı netlik kazandı. Ocak-temmuz, temmuz-aralık olmak üzere senede kere değişen kıdem tazminatı tutarının belli olmasıyla çalışanların kıdem tazminatı tavan miktarına yönelik araştırmaları hız kazandı. Belli şartları sağlayan işçilere verilen kıdem tazminatı hesaplama işlemi de yoğunlukla araştırılıyor. Peki, kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

23.01.2020Ekonomi
Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: Türkiye’ye güvenen kazandı

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: 'Türkiye’ye güvenen kazandı'

İLK gününde genç aktivist Thunberg ve Trump arasında sürdürülebilir çevre düellosuna sahne olan Davos Zirvesi’nin ikinci gününde gündem yeniden ekonomiye döndü. ABD ve AB arasındaki ticaret anlaşması ve dijital şirketlerin vergilendirilmesi konularının ağırlık kazandığı Davos’ta Türk Evi de özellikle lezzetli ikramlarla katılımcıların ilgi odağı oldu. Davos’taki temaslarına ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’ye ilişkin ilgiye dikkat çekerek, “Türkiye’ye güvenen kazandı” mesajı verdi.

23.01.2020Ekonomi
Davos Zirvesinde kurulan Türk Evine katılımcılardan yoğun ilgi

Davos Zirvesi'nde kurulan "Türk Evi"ne katılımcılardan yoğun ilgi

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50'nci Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantıları kapsamında kurulan Türk Evi yoğun ilgi görüyor.

22.01.2020Ekonomi
Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler, poşetle ilgili uygulamanın ardından, yılbaşından itibaren devreye giren düzenleme kapsamında, lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de geri kazanım katılım payı beyannamesi verecek.

22.01.2020Ekonomi
Putin yeni kabineyi onayladı 4 kritik isim değişti

Putin yeni kabineyi onayladı! 4 kritik isim değişti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Mişustin'in sunduğu bakanlar kurulunu onayladı. Putin'in onayladığı yeni kabinede Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Enerji Bakanı Aleksandr Novak, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev koltuklarını korurken, ekonomi, adalet, spor ve kültür bakanlıklarında isimler değişti.

21.01.2020Dünya
Hazine yaklaşık 2 milyar lira borçlandı

Hazine yaklaşık 2 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği bono ihalesinde piyasaya 1 milyar 998,8 milyon lira borçlandı.

21.01.2020Ekonomi
Rusya, Ulusal Refah Fonunu artırdı

Rusya, Ulusal Refah Fonu'nu artırdı

Rusya’nın Ulusal Refah Fonu 2019’da bir önceki yıla göre yüzde 92,5'lik artış kaydederek 7,7 trilyon rubleye yükseldi.

20.01.2020Ekonomi
Rusya, Ulusal Refah Fonunu artırdı

Rusya, Ulusal Refah Fonu'nu artırdı

Rusya’nın Ulusal Refah Fonu 2019’da bir önceki yıla göre yüzde 92,5'lik artış kaydederek 7,7 trilyon rubleye yükseldi.

20.01.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasından önemli karar

Son dakika... Merkez Bankası'ndan önemli karar

Son dakika... Merkez Bankası'nın 2019 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi karından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak dağıtılması kabul edildi. Merkez Bankası'nın 2019 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi karından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak dağıtılması kabul edildi. Merkez Bankası'nın, son yıl karından ayrılan hariç, birikmiş ihtiyat akçesinin tamamının kara katılarak dağıtılması kabul edildi.

20.01.2020Ekonomi
İstanbul’a kar ne zaman yağacak Bugün hava nasıl olacak

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmini raporunu paylaştı. Resmi Twitter adresinden ‘Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.’ Açıklamasında bulunan MGM, vatandaşları kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayına karşı uyardı.

20.01.2020Gündem
Tasarruf sahiplerine kötü haber

Tasarruf sahiplerine kötü haber

Almanya’da tasarruf sahiplerinden para kesen banka ve finans kurumları giderek artıyor. Faiz ödemek yerine tasarruflardan kesinti yapılmasına hükümet de sessiz kalırken, ‘Verivox’ adlı internet portalı tarafından hazırladığı listeye göre 38 finans enstitüsü hesabı olanlardan ceza faizi alıyor. Listedeki 16 banka arasında Sparkasse ve Volksbank gibi önemli bankalar da var.

19.01.2020Avrupa
Davosta Türkiye trafiği

Davos'ta Türkiye trafiği

Yılın bu döneminde global siyaset ve ekonomi çevrelerinin dikkatlerini üzerine çeken Davos Zirvesi’nde, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın liderliğinde kurulan Türkevi, global yatırımcıların ilgi odağı oldu. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin bir maketinin de kurulduğu Türkevi’nde, bir hafta boyunca global yatırımcılarla gerçekleşecek ikili görüşmeler için Türk heyetinin randevuları daha zirve başlamadan doldu.

19.01.2020Ekonomi
Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı için kamu sosyal tesislerinden alınacak ücretleri belirledi.

18.01.2020Ekonomi
Hazine haftaya 1 ihale düzenleyecek

Hazine haftaya 1 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 1 hazine bonosu ihalesi gerçekleştirecek.

17.01.2020Ekonomi
Ziraat Bankası 2020de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası 2020'de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Önümüzdeki dönemde gerek kredilerimizle gerekse hayata geçireceğimiz yeni uygulamalarla ülkemiz tarımını, üreticilerimizi ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar olduğundan çok daha güçlü şekilde 'bir bankadan daha fazlası' dedi.

17.01.2020Ekonomi
2019 bütçe açığı 123.7 milyar TL

2019 bütçe açığı 123.7 milyar TL

2019 yılı bütçe açığı 123.7 milyar lira oldu. 2018 yılı bütçe açığı 72.8 milyar liraydı. Bir önceki yıl 18.3 milyar lira olan aralık ayı bütçe açığı ise 30.8 milyar lira olarak gerçekleşti.

16.01.2020Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığından son dakika İBB açıklaması: Herhangi bir talep olmamıştır

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan son dakika İBB açıklaması: Herhangi bir talep olmamıştır

Hazine ve Maliye Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun metro hattı inşası için Bakanlığa yapılan onay talebinin reddedildiği iddiasını yalanladı. Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Bakanlığımıza sunulmuş ya da Bakanlığımız tarafından reddedilmiş herhangi bir kredi onay talebi olmamıştır" denildi.

14.01.2020Gündem
Alman federal hükümet geçen yılı rekor bütçe fazlası ile tamamladı

Alman federal hükümet geçen yılı rekor bütçe fazlası ile tamamladı

Almanya’nın federal hükümetin bütçe fazlası geçen yıl 13,5 milyar avro oldu. Böylece Doğu ve Batı Almanya'nın birleştiği 1990 yılından sonra en yüksek rakama ulaşılmış oldu.

13.01.2020Dünya
Rauf Denktaş’ın ailesinden vefasızlık’ tepkisi

Rauf Denktaş’ın ailesinden 'vefasızlık’ tepkisi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, bugün 8'inci ölüm yıl dönümünde anıldı.  Denktaş'ın anıt mezarı bitirilemediği için anma töreni bu yıl da Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) anıtı önünde yapıldı. Denktaş'ın ailesi anıt mezarın tamamlanmamasına, 'büyük vefasızlık' diye tepki gösterdi.

13.01.2020Dünya
Hazine haftaya 2 ihale düzenleyecek

Hazine haftaya 2 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.

10.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sivas'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya geliyor. Bakan Albayrak Türkiye'nin son çeyrekte yüzde 5 büyüyeceğini söyledi. Albayrak ayrıca 2020 yılında enflasyon ve faizde kalıcı tek hanenin görüleceğini de söyledi.

9.01.2020Ekonomi
Cemal Süreya vefatının 30. yılında anılıyor

Cemal Süreya vefatının 30. yılında anılıyor! 

Türk edebiyatının usta şairlerinden Cemal Süreya, ölümünün 30. yılında sevenleri tarafından yad ediliyor. Asıl adı Cemalettin Seber olan şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya, ardında onlarca unutulmaz şiir bıraktı. İşte, usta şair Cemal Süreya hakkında merak edilenler...

9.01.2020Gündem
Cemal Süreya ölümünün 30. yılında anılıyor

Cemal Süreya ölümünün 30. yılında anılıyor

Asıl adı Cemalettin Seber olan şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya'nın ölümünün üzerinden 30 yıl geçti.

8.01.2020Keyif
3600 ek göstergede son durum ne

3600 ek göstergede son durum ne?

Yüz binlerce memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge artışı hakkındaki beklentiler yeni yılla birlikte tavan yaptı. Öğretmen, polis, din görevlisi ve bazı branşlardan memurları kapsaması planlanan ek gösterge artışındaki son gelişmeler merak ediliyor. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne?

7.01.2020Gündem
Hazineden 3 değişim ihalesi

Hazine'den 3 değişim ihalesi

Hazine bu hafta değişim ihalelerine başlayacak, yarın 3 değişim ihalesi gerçekleşecek.

6.01.2020Ekonomi
Kuyumcularda fatura düzenleme sınırı 4 bin 200 lira oldu

Kuyumcularda fatura düzenleme sınırı 4 bin 200 lira oldu

Kuyumculuk, sarraflık ve mücevheratçılık gibi işlenmiş kıymetli maden ve kıymetli taş alım satımında fatura düzenleme mecburiyetine ilişkin sınır 4 bin 200 lira olarak belirlendi.

4.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamı

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamı

Son dakika... Bakan Pekcan, "Dış ticaret büyümeye 4,7 puanlık rekor katkı sağladı. Bu Türkiye'de 18 yılda görülen dış ticaretin ülke büyümesine en büyük katkısıdır. 2019'da 3,2 milyar lira destek verdik. Bu Cumhuriyet tarihinin büyük ihracat destek rakamı. 2020'de bunu 3,8 milyar liraya çıkaracağız" açıklamasında bulundu.

3.01.2020Ekonomi
‘Dijital Türkiye’ bilançosu: E-Devlet’e 1 milyar tık

‘Dijital Türkiye’ bilançosu: E-Devlet’e 1 milyar tık

CUMHURBAŞKANLIĞI Dijital Dönüşüm Ofisi, 2019 yılında “Dijital Türkiye Platformu”nda 45 milyon kullanıcı tarafından 1 milyarı aşkın ziyaretçi trafiği yaşandığını duyurdu. Vatandaşlar sistemden en fazla vergi borcu ve trafik cezası sorguladı. Portalda 5 bin 170 hizmetin verildiği belirtilirken en çok indirilen cep telefonu uygulamasının da “e-Devlet” olduğu belirtildi. 2019 yılında 465 milyondan fazla işlem cep telefonundan gerçekleşti.

3.01.2020Gündem
Dijital Türkiyenin kullanıcı sayısı 45 milyona ulaştı

Dijital Türkiye'nin kullanıcı sayısı 45 milyona ulaştı

Dijital Türkiye Portalı'nın kullanıcı sayısı geçen yıl itibariyle 45 milyona ulaşırken, portalı 1 milyarın üzerinde kişi ziyaret etti.

3.01.2020Teknoloji
Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 uzman yardımcısı alacak Başvuru şartları neler

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 uzman yardımcısı alacak! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ankara'da ve İstanbul'da görevlendirilmek üzere 100 uzman yardımcısı istihdam edecek. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından başvuru şartlarının neler olduğu merak konusu oldu. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

2.01.2020Gündem
Geri dönüşüm zamanı

Geri dönüşüm zamanı

1 Ocak 2020 tarihi itibariyle depozitolu olmayan ambalajlı ürünler için üretici ve ithalatçılarından ‘geri kazanım katılım payı’ alınmaya başlanacak. Lastikten aküye, elektrikli eşyadan ilaca, alkollü, alkolsüz içecekten yoğurt ve süte kısaca A’dan Z’ye birçok ürünün ambalajı değerli hale gelecek. Ambalajlar çöp olmaktan kurtulup doğrudan geri dönüşüm sistemine dahil olacak.

2.01.2020Ekonomi
Hükümette ‘Melen’ brifingi

Hükümette ‘Melen’ brifingi

İstanbul’un su sorunu için umut bağlanan Melen Barajı’yla ilgili ‘çatlak tartışmaları’ hükümeti harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan projeyle ilgili çalışma yapılmasını istedi.

2.01.2020Gündem
Türkiyenin dış borç stoku açıklandı

Türkiye'nin dış borç stoku açıklandı

Türkiye'nin, 30 Eylül itibarıyla brüt dış borç stoku 433,9 milyar dolar, net dış borç stoku 247,6 milyar dolar olarak hesaplandı.

31.12.2019Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 personel alımı yapacak |  Maliye Uzman Yardımcısı başvuru şartları neler

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 personel alımı yapacak | Maliye Uzman Yardımcısı başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanına göre, Ankara'da 63 ve İstanbul'da 37 olmak üzere merkez teşkilatında boş bulunan kadrolar için yapılacak sınav sözlü usulle gerçekleştirilecek. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

31.12.2019Ekonomi
Son dakika... Resmi Gazete’de yayımlandı Tecil faizi 4 puan düştü

Son dakika... Resmi Gazete’de yayımlandı! Tecil faizi 4 puan düştü

Hazine ve Maliye Bakanlığı yüzde 19 olarak uygulanan Amme Alacaklarının Tahsili’ndeki tecil faizini yüzde 15’e düşürdü.

30.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Güldal, bunlar beni öldürecek!’

Bugün gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilmesinin 27’nci yıldönümü.

25.01.2020

Kıdem tazminatı yüzde 5.49 arttı

İşçilerin, 2020’nin ilk yarısında alacakları kıdem tazminatı tavanı açıklandı. Tazminat tutarı geçen yıla göre yüzde 5.49 artarak 6 bin 730 lira oldu. Yeni yılın ilk yarısına kadar çalışanlar bu rakamın üzerinde tazminat alamayacak.

17.01.2020

Artık Cüneyt Çakır’a da vergi VAR!

Hakemlerin önceden vergisiz gelir elde etmelerinin nedeni yasada yer alan istisnaydı… 7 Aralık 2019 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre 2020’de ve sonraki yıllarda amatör ligler hariç süper ligdeki ve diğer alt profesyonel liglerdeki hakemlere ödenen ücretler üzerinden vergi hesaplanacak.

13.01.2020

En düşük memur maaşı 3.927 lira

Görevdeki memurların yeni yıl zamları netleşti. Buna göre memurlar, enflasyon farkı ile birlikte maaşlarını yüzde 5.49 zamlı alacak. Böylece en düşük memur maaşı, aile yardım ödeneği hariç 3.927 liraya çıkacak. Kamuda çalışan şube müdürünün maaşı 6.561 liraya yükselecek.

9.01.2020

İşte 2020 trafik sigortası fiyatları... En düşük 709 en yüksek 22 bin TL

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı, 2020’de, trafik sigortasının fiyatlarına fazladan zam yapmayacak, 2019’da olduğu gibi yeni senede de sigorta şirketleri her ay trafik fiyatlarını yüzde 1.5 artıracak.

3.01.2020

2019 tarihe geçti

Sigortacılık ve bireysel emeklilik açısından 2019, ilklerin yılı oldu. 20 yıldan fazladır bağımsız kurum isteyen sigortacılar, isteklerine kavuştu ve SEDDK kuruldu. Bir ilk daha yaşandı, Türk Reasürans adında yerli ve milli reasürans şirketi kuran kamu reasürans pazarına girdi.

30.12.2019