MENÜ

E-Devlet

E-Devlet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Devlet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 116.116 E-Devlet haberi bulunmuştur.

E-DEVLET
e-devlet, elektronik ortamda, güvenli ve kesintisiz  hizmet sunmayı amaçlayan bir sistemdir.Devlet birimleri gün geçtikçe artan toplum nüfusunun gereksinimlerini karşılamakta yetersiz kalmamak için internet ortamından hizmet vermeyi uygun görmüştür. Bütün hizmetler dijital ortamda vatandaşın hizmetine sunulmaktadır. 

e- Devlet’in Kurulması
e-Devlet Kapısı'nın kurulması, işletilmesi ve yönetilmesi görev ve sorumluluğu 20/4/2006 tarihli ve 26145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 24/3/2006 tarihli ve 2006/10316 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Başbakanlık adına Ulaştırma Bakanlığı yetkisine verilmiştir.

Anılan Bakanlar Kurulu kararı ve 10/08/2006 tarih ve 26255 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 2006/22 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereği, kamu hizmetlerinin elektronik ortamda, ortak bir platformda ve vatandaş odaklı sunumu için iş süreçlerinin gözden geçirilmesi, içerik yönetimi, entegrasyon ile ilgili standartlar ve gerekli hukuki düzenlemeler konusundaki çalışmalar, Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının etkin katılımıyla Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir.Türkiye‘de önceleri devlet dairelerinde sıra beklenerek alınan hizmetlerin bir çoğu günümüzde e-devlet hizmetleri kapsamında vatandaşlara oturdukları yerden verilmektedir.

Amaçları
E- Devlet ile amaçlananlar; devletin Şeffaflaşması, devletin hızlı ve etkin bir şekilde işleyişinin sağlanması, her düzeyde vatandaşın yönetime katılımının sağlanması, kurumlar arası bilgi alışverişinin sağlanarak iş ve veri yinelemesinin önlenmesi, kamunun hizmet verdiği vatandaşların yaşamalarının kolaylaştırılması, karar vericilerin bilgiye dayalı karar verme süreçlerinin geliştirilmesi ve hızlandırılması olarak özetlenebilir. 

Bunların gerçekleşmesi durumunda sağlanacak yararlar ise; zamandan kazanç sağlamak, bireysel katlımın artması, hayat kalitesinin artması, ekonomik gelişimin desteklenmesi, kağıt bağımlılığı ve kullanımı olarak sıralanabilir.Küreselleşmenin de ilerlemesiyle ekonomik anlamda sınırların ortadan kalktığı bir dünyada, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, Türkiye ile diğer gelişmiş ülkeler arasındaki açığı artırmaktadır. Türkiye’nin bu açığı kapatabilmesi ve Bilgi Toplumuna ulaşabilmesi için devletin, gelişmiş teknolojiyi kullanması ve yeni bir yapılanmaya gitmesi gerekmektedir. Bu yapılanma modeli, e-Devlet olarak belirtilmektedir.  

4A güvencesine sahip kişiler e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerini görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirler. 4A, SGK tarafından özel sektör çalışanlarıyla devlet memurlarının bir kısmına verilen kısaltılmış koddur. 4A Hizmet Dökümü'nün önceki adı SSK Hizmet Dökümü idi.

e-Devlet üzerinden kimliğinizi doğrulayarak e-Okul Milli Eğitim Bakablığı Öğrenci Bilgi Sistemi'ne de giriş yapabilirsiniz

E-Devlet Haberleri

POMEM sözlü mülakat yerleri PA.edu.tr üzerinden yayımlandı

POMEM sözlü mülakat yerleri PA.edu.tr üzerinden yayımlandı!

POMEM sözlü mülakat yerleri için akademinin internet sitesi üzerinden açıklama yapıldı. Sözlü mülakat sınavına girerken mutlaka nüfus cüzdanı ve giriş belgesini yanlarında bulundurmaları gerektiğini aktaran Polis Akademisi, belge üzerinde yer alan sınav tarihi ve yerlerinde hazır bulunması gerektiğini paylaştı. Peki, POMEM sözlü mülakat yerleri nasıl görüntülenir? İşte, o detaylar

17.01.2019Gündem
BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

2019 yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Bu yılın takvimine göre, BİLSEM başvuru ve başvuruya ait onay süreci bugün sona eriyor. Peki, BİLSEM öğretmen başvurusu MEBBİS üzerinden nasıl yapılır?

16.01.2019Gündem
Sevk belgesi (sülüs) nasıl alınır

Sevk belgesi (sülüs) nasıl alınır?

Celp yerlerinin belli olması ardından en çok araştırılan konulardan biri de sevk belgesinin (sülüs) nasıl alınacağı oldu. Online sistem üzerinden görüntülenen sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alıyor. Peki, sevk belgesi nasıl alınır?

15.01.2019Gündem
E Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı nasıl görüntülenir

E Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı nasıl görüntülenir?

Askerlik görevini ifa etmek için harekete geçen vatandaşlar, E-Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. 99/1 askerlik celp döneminde birliklerine teslim olacak olan vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. Peki, E-Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı nasıl görüntülenir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.01.2019Gündem
Plastik Sanatlar Yarışmaları Milli Mücadeleye ithaf edilecek

'Plastik Sanatlar Yarışmaları' Milli Mücadele'ye ithaf edilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, plastik sanatlar alanında her yıl düzenlediği üç ayrı yarışmayı da, bu yıl millî mücadelenin 100’üncü yılına ithaf edecek.

14.01.2019Kitap Sanat
E Bordro ne zaman yayımlanır E Bordo ocak 2019 memur maaş sorgulama

E Bordro ne zaman yayımlanır? E Bordo ocak 2019 memur maaş sorgulama

E Bordro maaş sorgulama işlemi, devlet memuru olarak görev alan birçok kişinin her ay internet üzerinden sorguladığı konular arasında yer alıyor. Maliye Bakanlığı güdümündeki sayfa üzerinden yayımlanan E Bordro maaş sorgulama ekranı, E-Devlet üzerinden de görüntülenebiliyor. İşte, 2019 ocak ayına ait maaş bordro sorgulama ekranı ve detaylı bilgiler

14.01.2019Ekonomi
E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır

E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Karnelerin alınacağı ve yarıyıl tatilinin başlayacağı dönem sonuna günler kala, e-Okul VBS'ye olan ilgi artmaya başladı. Öğretmenlerin yanı sıra velilerin de erişim sağlayabildiği e-Okul'dan hizmet almak ise oldukça pratik. Gerekli bilgiler girildikten ve adımlar yapıldıktan sonra, e-Okul'a giriş yapabilirsiniz. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

11.01.2019Gündem
Sahil güvenlik komutanlığı uzman çavuş alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır

Sahil güvenlik komutanlığı uzman çavuş alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yayımladığı uzman erbaş alımı ile bünyesine birçok branştan alımı yapmaya hazırlanıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı kurbağa adam, serdümen, şoför, telsizci, aşçı, elektrikçi branşında yapacağı alımla ilgili detayları ilan üzerinden paylaştı. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş alımı başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.01.2019Gündem
e-Devlet’e girdi hayatının şokunu yaşadı

e-Devlet’e girdi hayatının şokunu yaşadı!

Antalya’da satış elemanlığı yapan Mustafa Çay, yılbaşı öncesi daha önce kafe işletirken iş yaptığı dünyaca ünlü bir içecek firmasından isim benzerliği sebebiyle gelen icra dosyasıyla hayatının şokunu yaşadı. Durumu araştıran Çay, Ankara’da aynı isme sahip işletmecinin soğutucu alıp borcunun ödememesi sebebiyle isim benzerliği yüzünden 4 bin 299 lira icralık borçla karşı karşıya kaldığını tespit etti. Çay, "Ben olmadığımı defalarca anlattım, inanmadılar" dedi.

11.01.2019Haber
e-Devlet’e girdi hayatının şokunu yaşadı

e-Devlet’e girdi hayatının şokunu yaşadı!

Antalya’da satış elemanlığı yapan Mustafa Çay, yılbaşı öncesi daha önce kafe işletirken iş yaptığı dünyaca ünlü bir içecek firmasından isim benzerliği sebebiyle gelen icra dosyasıyla hayatının şokunu yaşadı. Durumu araştıran Çay, Ankara’da aynı isme sahip işletmecinin soğutucu alıp borcunun ödememesi sebebiyle isim benzerliği yüzünden 4 bin 299 lira icralık borçla karşı karşıya kaldığını tespit etti. Çay, "Ben olmadığımı defalarca anlattım, inanmadılar" dedi.

11.01.2019Gündem
İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri, kredi kartı borcunun yine sistem üzerinden direkt kapatılacağını belirttiler.

10.01.2019Ekonomi
YSK seçmen kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

YSK seçmen kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimleri kapsamında seçmen listelerini muhtarlıklarda askıya çıkardı. Bunun yanında vatandaşlar, bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını internet üzerinden yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

9.01.2019Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak Burs ve kredi ücretleri ayın kaçında yatacak

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? Burs ve kredi ücretleri ayın kaçında yatacak?

Üniversite öğrencilerinin gözü kulağı KYK burs ve kredi ödemelerinde. Öğrencilerin burs ve kredi başvurularında öncelikli tercihi olan KYK, bu yıl lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine ise 1.000 TL burs ve kredi verecek. Peki, KYK bursları ne zaman, ayın kaçında yatacak? KYK burs ve kredi ödemeleriyle ilgili detaylı bilgi

8.01.2019Gündem
İstanbul Üniversitesine 131 personel alımı yapılacak | Başvuru şartları neler

İstanbul Üniversitesine 131 personel alımı yapılacak | Başvuru şartları neler?

İstanbul Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü yayınlanan ilana göre; 100 lise mezunu hemşire, 29 lisans mezunu hemşire, 1 sosyal çalışmacı ve 1 çocuk gelişimci olmak üzere toplam 131 kişi, KPSS en az 50 puan ile sözleşmeli olarak istihdam edecek. Peki, İstanbul Üniversitesi personel alımı için başvuru şartları neler?

8.01.2019Gündem
Sahil Güvenlik uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

Sahil Güvenlik uzman çavuş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Uzman çavuş alımı ile bünyesinde kurbağa adam, serdümen, şoför, telsizci, aşçı, elektrikçi istihdamı sağlayacak olan Sahil Güvenlik Komutanlığı, 7 Ocak tarihinde başvuruları almaya başladı. En az lise mezunlarının başvuruda bulunabileceği uzman çavuş alımı süreci, 17 Ocak tarihine kadar devam edecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, birçok gencin araştırdığı o detaylar

7.01.2019Gündem
Rapor parası ne zaman yatar

Rapor parası ne zaman yatar?

Rapor parası ne zaman yatar sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Sigortalı bir çalışanın, hastalık, iş kazası, doğum gibi durumlarda aldıkları raporların ardından iş yerleri tarafından belli bir maaş kesintisi yaşanıyor. Yaşanan maaş kesintisi devlet tarafından rapor parası olarak karşılanıyor. Peki, rapor parası ne zaman yatar? İşte, e-Devlet iş göremezlik parası sorgulama.

7.01.2019Gündem
Emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum

Emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum?

Emeklilik yaşı hesaplama işlemi son günlerde, en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi internet üzerinden kolayca sorgulayabilir. İşte, konuya ilişkin tüm merak edilenler...

7.01.2019Gündem
YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır Seçmen listeleri askıya çıktı

YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için 4 Ocak'ta askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Öte yandan, seçmenler bugünden itibaren bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını da yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

4.01.2019Gündem
Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için bugün askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak.

4.01.2019Gündem
Mustafa Kemal Üniversitesi 62 personel alımı yapıyor

Mustafa Kemal Üniversitesi 62 personel alımı yapıyor

Mustafa Kemal Üniversitesi, 25 Aralık tarihinde başlayan personel alımı için süreci sürdürüyor. Başvuruları 7 Ocak tarihinde sona erecek olan Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımı ile 62 personel üniversite hastanesinde görev alabilecek. Peki, Mustafa Kemal Üniversitesi 62 personel alımı için süreç nasıl işleyecek? İşte, ilan detayları

3.01.2019Gündem
Prof. Dr. Asan: Sembolik bir ücret talep etme kararı aldık

Prof. Dr. Asan: Sembolik bir ücret talep etme kararı aldık

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, geçen yıl başlattıkları patent ve faydalı model tescil ücretlerindeki indirime bu yıl da devam edeceklerini belirterek, "Ülkemizin yenilik ekosistemine ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak, yerli ve milli üretimini artırmak amacıyla ulusal patent ve faydalı model başvurularında sembolik bir ücret talep etme kararı aldık" dedi.

3.01.2019Ekonomi
Bakan Kurum duyurdu... Betonda elektronik dönem başladı

Bakan Kurum duyurdu... Betonda elektronik dönem başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaatlarda kullanılan betonun denetimini, beton numunelerine yerleştirilen çiplerle elektronik ortamda takibini sağlayacak Elektronik Beton İzleme Sistemi'nin (EBİS) uygulanmaya başladığını, bu kapsamda 23 bin 500 çipli beton numunesi alındığını bildirdi.

3.01.2019Ekonomi
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır İmar Barışı başvuruları ne zamana kadar uzatıldı

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İmar Barışı başvuruları ne zamana kadar uzatıldı?

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı, uzatılan imar barışı başvuru süresinin ardından vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam etti. Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla yaptıkları İmar Barışı başvurusu için süreç 6 ay daha uzatıldı. İşte İmar Barışı'na ait detaylar.

1.01.2019Gündem
Bakan Turhan açıkladı: Artık e-Devletten yapılacak

Bakan Turhan açıkladı: Artık e-Devlet'ten yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2019 yılında e-Devlet üzerinden vergi borcu, trafik cezası, muayene, sigorta bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere tek bir hizmet üzerinden erişebileceğini açıkladı.

31.12.2018Ekonomi
İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman

İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

İmar Barışı başvuru süresiyle ilgili beklenen oldu, son gün tarihi uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçen cuma günü yaptığı açıklama İmar Barışı'nda sürenin uzayabileceği sinyalini vermişti. Peki, İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

30.12.2018Gündem
Herkesi ilgilendiriyor Tapuda yeni dönem

Herkesi ilgilendiriyor! Tapuda yeni dönem

Tapu senetlerinde başlayacak yeni dönem, ev alım ve satımında dolandırıcılığa kadar uzanan önemli bir karışıklığın da son bulmasını sağlayacak.

30.12.2018Ekonomi
GSS borç sorgulama nasıl yapılır e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

GSS borç sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyenlerin gecikme cezalarının silineceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından, GSS borçlarının olup olmadığını merak eden vatandaşlar, GSS borç sorgulama hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, GSS borç sorgulama nasıl yapılır?

27.12.2018Gündem
Elektrik ve suya dijital abonelik dönemi

Elektrik ve suya 'dijital' abonelik dönemi

E-devlet üzerinden pilot olarak başlanan dijital abonelik uygulaması başarıya ulaştı. Su ve elektrik abonelikleri internete taşınıyor.

26.12.2018Ekonomi
1 Ocakta başlıyor Artık internetten yapılacak

1 Ocak'ta başlıyor! Artık internetten yapılacak

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından oluşturulan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemine (UETS) göre, tebligat işlemleri, 1 Ocak 2019dan itibaren elektronik yolla yapılacak.

26.12.2018Ekonomi
Emekli maaşına zam ne kadar olacak 2019 emekli maaş zam oranları

Emekli maaşına zam ne kadar olacak? 2019 emekli maaş zam oranları

Milyonlarca emeklinin gözü 2019'da maaşlarına yansıyacak zam oranında. Enflasyon oranına göre zam miktarları belli olacak olan SGK, Bağ-Kur ve memur emeklisi vatandaşlar, emekliler için 2019 Ocak zam sorgulamalarına hız verdi. Peki, emekli maaşına zam ne kadar olacak?

25.12.2018Gündem
İşsizlik maaşı alma şartları nedir İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı alma şartları nedir? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

Halihazırda çalışmakta oldukları işlerinden ayrılmak zorunda kalan vatandaşların araştırdığı işsizlik maaşı alma şartları ve başvuru süreci, birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki, işsizlik maaşı başvurusu için şartlar nelerdir? İşte, işsizlik maaşı almak ve başvurusunda bulunmak için bazı şartlar

24.12.2018Ekonomi
AKN uygulaması ile ilgili Bakandan çok önemli açıklama

AKN uygulaması ile ilgili Bakan'dan çok önemli açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan ve geçen yıl mayıs ayında kademeli kaldırılan AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek. 2019 yılı da bizi 2023 yılı hedeflerimize taşıyacak önemli bir yıl olacak. Ülkemizi çok daha güçlü hale getireceğiz. Milletimize verdiğimiz sözlere uygun şekilde Türkiye'yi büyütmenin, güçlendirmenin çabası içinde olacağız" açıklamasında bulundu.

24.12.2018Ekonomi
Bakandan flaş AKN açıklaması: 1 Ocaktan itibaren...

Bakan'dan flaş AKN açıklaması: 1 Ocak'tan itibaren...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasının geçen yıl mayıs ayında kademeli olarak kaldırıldığını belirterek, "AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek." dedi.

24.12.2018Teknoloji
Onlara da ek zam müjdesi

Onlara da ek zam müjdesi

Ocakta emeklilerin maaşlarıyla birlikte ek ödemeleri de artacak. Ayrıca talepler hayata geçerse, emekliler maaşlarının yüzde 8-9’u oranında para alabilecek

24.12.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

Devletin vatandaşla barışını içeren, vatandaşların elektriğini, suyunu ve doğalgazını alabilmesi adına yapılan İmar Barışı düzenlenmesi için son viraja girildi. Şu ana kadar 9 milyon 210 bin kişi İmar Barışı'na başvurdu. Gözler şimdi İmar Barışı ya da bir diğer ifade ile İmar Affı'nın biteceği tarihte. Peki, İmar Barışı'na son başvurular ne zaman? İmar Affı ne zaman bitecek?

23.12.2018Gündem
15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu, hafta sonu birçok kişinin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. 16 gün tatil yapma imkanını elde edecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki sömestr tatili tarihini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve konuyla ilgili bazı bilgiler

23.12.2018Gündem
MSB Muvazzaf Subay temin şartları belli oldu | Yazılı sınav ne zaman yapılacak

MSB Muvazzaf Subay temin şartları belli oldu | Yazılı sınav ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Muvazzaf Subay temin şartları açıklandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için detaylı açıklamaların bulunduğu duyuruda sınav tarihleri ve istenen şartlarda belirtildi. Bu gelişmenin ardından konuya ilişkin araştırmalar yoğunluk kazandı. İşte detaylar..

22.12.2018Gündem
Telefonunuzu servise vermeden önce bunları mutlaka bilin

Telefonunuzu servise vermeden önce bunları mutlaka bilin

Telefon sahiplerine çok önemli uyarı: e-Devlet'e girin ve hemen sorgulamaya başlayın! İşte telefonlarını teknik servise vermeden önce dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar...

19.12.2018Teknoloji
“9 milyon imar barışı başvurusu var

“9 milyon imar barışı başvurusu var"

İmar barışı başvuru süresinin yeni yılda 3 ay daha uzatılması ve ödemelerde taksit imkânı olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonomimiz için imar barışı uygulaması çok faydalı oldu. Bunun yeni yılda da devam etmesi için başvuru süreleri Mart ayına kadar devam etmeli. Aynı zamanda ödemekte güçlük çekenler için tek seferde alınan ücrete taksit imkânı getirilmeli” dedi.

19.12.2018Ekonomi
Ehliyet sınavı ne zaman Örnek ehliyet sınavı soruları

Ehliyet sınavı ne zaman? Örnek ehliyet sınavı soruları

2018 yılının son ehliyet sınavı için kısa bir süre kalması nedeniyle örnek soru araştırmaları hız kazandı. Sürücü adayları ehliyet sınav giriş belgesini Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ya da e-Devlet kapısından edinebiliyor. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? Örnek ehliyet sınavı soruları nasıl görüntülenir?

17.12.2018Gündem
Son dakika: İstanbul için önemli açıklama 2 bin 850ye ulaştı...

Son dakika: İstanbul için önemli açıklama! 2 bin 850'ye ulaştı...

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, sosyal medyada, İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerdeki toplanma alanlarının kaldırılarak yerlerine AVM'lerin kurulduğuna yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "İstanbul'da 1999 yılında 400 olan toplanma alanı sayısı şimdi 2 bin 850'ye ulaşmış durumda. Bu rakam toplanma alanlarının kaldırıldığına yönelik iddiaları çürütüyor." dedi.

17.12.2018Gündem
Dikkat: Son 15 gün... Paranız yanabilir

Dikkat: Son 15 gün... Paranız yanabilir

Şu ana kadar 9 milyon başvurunun alındığı imar barışı için son günlere girilirken, başvuruları tamamlayanların birçok yanlış yaptığı anlaşıldı. Tapu alabilmeniz için yapı kayıt belgesinde doğru beyan vermiş olmanız şart.

16.12.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum? SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yoğun çalışma temposundan yorulan vatandaşlar, artık huzurlu bir yaşam için emekli olacakları zamanı bekliyor ve konu hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte, SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu.

15.12.2018Gündem
İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman İmar Affı başvurusu nasıl yapılır

İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman? İmar Affı başvurusu nasıl yapılır?

İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla yaptıkları İmar Affı başvuruları sürmeye devam ediyor. Peki, İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman? İmar Affı başvurusu nasıl yapılır?

15.12.2018Gündem
E Bordro maaş sorgulama | Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti

E Bordro maaş sorgulama | Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti

Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordroları internetten sorgulamak oldukça pratik. E Devlet kullanarak E Bordro maaş sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, her ay olduğu bu ayda maaş yatış döneminin gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, bordro nasıl sorgulanır? E Bordro nasıl sorgulanır?

14.12.2018Gündem
E-Devletten yeni hizmet Uygulama başladı

E-Devlet'ten yeni hizmet! Uygulama başladı

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanların aldıkları diploma denklik belgesinin sorgulama ve doğrulama işlemleri e-Devlet'e taşındı.

14.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Birlikte yaşa’dık birlikte yaz’dık

Hürriyet Ankara’nın “Kalem sizin, söz sizin” diyerek okurla dirsek teması kurduğu Burada Okur Yazar’da, koca bir yılı daha geride bıraktık.

2.01.2019

2018’de, Google’da neler aradık neler!

Sene bitiyor tabi, bir ortalığı toparlayalım. Merak ettim ve sizler için baktım. Google Trends sayfasında, ülkelere göre ayrılmış bir şekilde, bir sene içerisinde en çok nelerin arandığı ile ilgili bir rapor var. Raporlar çok ilginç!

30.12.2018