GeriGündem Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kırıkkale’de cami açacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kırıkkale’de cami açacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kırıkkale’de cami açacak
refid:29001972 ilişkili resim dosyası

Dün Arnavutluk'ta Namazgah Camii'nin temelini atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü Selimiye Camisi’nden esinlenerek Kırıkkale’de yaptırılan Nur Camisi ile 71 tesisin toplu açılışını yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma günü havayolu ile saat 11.00’de Kırıkkale’ye geleceğini belirten Vali Ali Kolat, 11.30’da belediye ziyaretinden sonra 12.00’de Nur Camisi’ninaçılışının gerçekleştirileceğini söyledi. Açılışın ardından Cuma namazının kılınacağını ve sonrasında Valilik ziyareti olacağını ifade eden Vali Kolat, 14.30’da toplu açılış töreninin yapılacağını belirtti. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise Miraç kandili ve Cuma gününe denk gelen 15 Mayıs’ın unutulmayacak bir tarih olacağını ifade ederken, "15.05.2015 çok güzel bir tarih. İnşallah hayırlı bir şekilde kazasız belasız bu açılışı gerçekleştiririz" dedi. Başkan Saygılı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırıkkale ziyaretiyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi veren Kırıkkale Müftüsü Bekir Gerek ise saat 11.00-12.00 arası özel bir program tertip edeceğiz. Bu program daha çok Kuran ziyafeti ve ilahi dinletileriyle zuhur bulacak. Diyanet İşleri’nin yurt dışından getirdiği öğrencilerle ilahi sunumu olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle resmi programa geçeceğiz. Bu programla davetlilerimiz arasında erkek-bayan ayrımı yapmadık. Böyle tarihi bir caminin açılışı esnasında sokaklardan duyulacak şekilde ses düzeni oluşturulacak. Görüntü için dev ekranlar kurulmuş olacak. Açılış esnasında vatandaşlarımıza hurma ve şerbet ikramları yapılacak" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle