GeriEğitim ÖSYM'nin eski sorularına rekor ilgi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSYM'nin eski sorularına rekor ilgi

ÖSYM tarafından yaklaşık bir ay önce erişime açılan eski sınav sorularını 2.5 milyondan fazla kişi inceledi. YKS’nin yaklaşması dolayısıyla bir ayda yaklaşık 1.5 milyon aday üniversiteye giriş sınav sorularından yararlandı.

ÖSYM'nin eski sorularına rekor ilgi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yayımladığı eski sınav sorularını bir ayda 2.5 milyon üzerinde kişi tarafından incelendi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) yaklaşmasından dolayı bir ayda yaklaşık 1.5 milyon aday üniversiteye giriş sınav sorularından faydalandı.

ÖSYM, bir ay önce 2017 ve öncesine ait tüm sınav sorularını ve cevap anahtarlarını internet sitesinden yayımladı.

Bu kapsamda 2017 yılı ve önceki yıllara ait üniversiteye giriş, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS), Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) soruları ve cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.

İKİNCİ SIRADA KPSS SORULARI İNCELENDİ
ÖSYM'nin yayımladığı eski sorulardan bir ay gibi kısa sürede 2.5 milyon üzerinde kişi yararlandı. YKS'nin yaklaşması dolayısıyla bir ayda yaklaşık 1.5 milyon aday üniversiteye giriş sınav sorularını inceledi. Bu kapsamda en çok talebi üniversiteye girişte yöneltilen eski sorular oluşturdu.

Üniversite sınav sorularını sırasıyla, 560 bin 285 kişinin baktığı KPSS soruları, 172 bin 745 kişinin incelediği ALES soruları, 161 bin 919 kişinin merak ettiği DGS soruları ve 123 bin 661 kişinin indirdiği YDS soruları izledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle