GeriEğitim MSÜ başvurusu için son gün 15 Şubat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MSÜ başvurusu için son gün 15 Şubat

MSÜ başvurusu için son gün 15 Şubat

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) komutan yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular, 15 Şubat'ta sona erecek. Sınav ise 18 Mart’ta düzenlenecek.

Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılında MSÜ tarafından ikinci seçim aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) "Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı" yapılacak.

SINAV 18 MART’TA
Adaylar, 18 Mart'taki sınav için başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 15 Şubat'a kadar yapabilecek.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak, 31 Temmuz 2016'da kurulan askeri yükseköğretim kurumu MSÜ, gençleri vatan savunmasında hizmet için ve prestijli bir gelecek için yetiştirmeyi hedefliyor.

BİRÇOK İLDE BÖLÜMLERİ VAR
MSÜ, harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerden oluşuyor. Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu; Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu; Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu; İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu; Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ile Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

KAMU SPOTU HAZIRLANDI
Milli Savunma Üniversitesi'nce kamu spotu da hazırlandı. Üniversitedeki eğitimleri ve TSK unsurlarının bazı faaliyetlerini içeren görüntülerin yer aldığı videoda, "Düşün, milli bir üniversitede vatansever öğrenciler. Bugün her biri seçkin, yarın her biri kahraman. Hayal et, karada, denizde, havada, uzayda ve yedi kıtada. Gölgesinde umutlar yeşeren, varlığına türküler yakılan, Türk ordusunda bir komutan, bir subay, astsubay. O sensin. Seni çağırıyoruz. Geleceğin komutanı sen ol" mesajı veriliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle