GeriEğitim KKTC’deki Türkiye vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KKTC’deki Türkiye vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti

KKTC’deki Türkiye vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti
refid:30185208-spot ilişkili resim dosyası

Kuzey Kıbrıs’ta öğrenim gören SGK kapsamındaki tüm T.C uyruklu üniversite öğrencilerine ücretsiz sağlık hizmeti uygulaması başlatıldı.

Kıbrıs’ta okuyan üniversitelilere sağlık alanında cazip imkanlar sunuluyor. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kuzey Kıbrıs’ta okuyan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti sağlayacak. Bu hizmetten sadece üniversitenin kendi öğrencileri değil, aynı zamanda adada öğrenim gören tüm üniversiteliler faydalanabilecek. Öğrenciler, hastanenin acil, poliklinik, operasyon da dahil tüm tıbbi birimlerinden 7 gün 24 saat hizmet alabilecek.
2 Ekim 2013 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti SGK kapsamına dahil olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, “insan ve toplum hayatına katkı ve insan sağlığına değer” sloganıyla başlattığı bu uygulamayla SGK kapsamındaki tüm T.C. vatandaşı öğrencilerden SGK farkını da almayarak onlara KKTC’de ücretsiz sağlık hizmeti sunacak.

SGK farkı alınmayacak

Konuyla ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, öğrencilerin KKTC topraklarında sağlık hizmeti konusunda sorun yaşamalarını istemediklerini belirtti. “Yakın Doğu Ailesi olarak her adımı, ülke insanı ve en önce insanlık için atmakta olan bir kurum kültürümüz var. Sağlık alanında sosyal güvence içinde olmak, insanların kendilerini güven ve huzur içinde hissetmelerini sağlar. Öğrenciler, burada, KKTC’de sağlık hizmeti alırken bir sorun yaşasınlar istemiyoruz. Üniversitemizi tercih eden, kampüsümüze gelen öğrencilerimiz zaten bize emanet, onların en iyi şekilde sağlık hizmeti almalarını istiyoruz. Hastanemizde sadece kendi öğrencilerimiz değil, KKTC’de eğitim gören ve SGK kapsamında olan tüm T.C. vatandaşı öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti sunmaya başlıyoruz. SGK farkını da almıyoruz, tamamen ücretsiz olarak sağlık hizmeti sunuyoruz. İster acil biriminden, ister polikliniklerden isterse operasyon birimlerinden ücretsiz hizmet alabilirler” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle