GeriEğitim Giresun Üniversitesi Rektörü Coşkun göreve başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Giresun Üniversitesi Rektörü Coşkun göreve başladı

Giresun Üniversitesi Rektörü Coşkun göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne atadığı Prof. Dr. Cevdet Coşkun, görevine başladı.

 

 

Atamanın resmi gazetede yayımlandığını belirten Coşkun, "Seçim bitti artık önümüzde seçimsiz bir dört yıl var. Yeni dönemde daha çok öğrenci odaklı bir üniversite hayal ediyorum, insanlarla değil problemlerle uğraşmayı düşünüyorum" dedi.     

Coşkun, Giresun Üniversitesi’nin nicel parametreler yönünden çok hızlı büyüdüğünü anlatarak, "Fakülte sayısı çok hızlı arttı, öğrenci sayısı çok hızlı arttı, öğretim elemanı sayısı çok hızlı arttı fakat her büyüme, her çoğalma sağlıklı bir büyüme değil" diye konuştu.     

Üniversitede gerçekleşen büyümenin çok sağlıklı bir büyüme biçiminde olmadığına dikkati çeken Coşkun, "Niye gerçekleşmedi? Çünkü nicel parametrelerdeki büyümeye karşın nitel parametrelerde üniversitemiz ciddi bir iyileşme, ciddi bir ilerleme göstermedi. Bu yüzden üniversitemiz 2011'de URAP verilerinde 11'inci sıradayken 2015 sonunda 38'e geriledi" dedi.

Coşkun, bir üniversitenin başarısının nicelikte değil nitelikte aranması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:
"Bu yönüyle kafamdaki niteliklere sahip bir üniversiteyi hayata geçirebilmek için önce kendi ekibimi kuracağım, ondan sonra gece gündüz eleştiriye açık bir şekilde, ulaşılabilir olacak bir şekilde bu memleket için, Giresun için Türkiye'miz için ve Allah rızası için çalışacağız."

Öte yandan Giresun Üniversitesi’nde devir teslim töreni gerçekleşmedi.     

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle