GeriEğitim Denizcilik sektörü YTÜ'de öğrencilerle buluştu 
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizcilik sektörü YTÜ'de öğrencilerle buluştu 

Denizcilik sektörü YTÜ'de öğrencilerle buluştu 

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenen "Denizin Yıldızları" etkinliği, denizcilik sektörünün firma ve kurumlarını, öğrencilerle bir araya getirdi.

YTÜ Gemi ve Denizcilik Kulübü tarafından bu yıl 5'incisi Beşiktaş Kampüsü Oditoryumu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, denizcilik sektörünün yanı sıra, öğrenciler, akademisyenler ve Deniz Harp Okulu mezunu denizciler katıldı.     

YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, öğrencilerin sektörle ilgili bilgi ve deneyimlerini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Yılmaz, "'Sadece derslere girerek mühendis olunmaz' diye bir slogan vardır, dolayısıyla öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel gelişiminin yanında mesleki tecrübe kazanmasına da önem veriyoruz. Sadece üniversitedeki eğitim ve stajların yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Sektörün de eğitime katkısını sağlamak için bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Böylece sektördeki bilgi ve tecrübenin öğrencilerimize aktarılmasını sağlıyoruz" dedi.      

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasin Üst de etkinliklerin, denizcilik sektörünün genç denizcilere henüz öğrencilik aşamasında bir araya gelmeleri ve birbirlerini yakından tanımalarını, sorularını ve sorunlarını ortak zeminde dile getirebilmelerini mümkün kıldığını belirtti.     

Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Başkanı Feramuz Aşkın ise gemi makineleri mühendisliğinin denizcilik sektörü için büyük önem taşıdığını, eğitim alacak öğrencilerin seviyesinin yüksek olması gerektiğini vurguladı.     

YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesinde verilen eğitimin sektörün beklentilerini karşıladığını kaydeden Aşkın, denizcilik sektörü için üniversite-sektör iş birliğinin de önem taşıdığına işaret etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle