Dünya Haberleri

DÜNYA

  Fransa'da Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü

  hurriyet.com.tr
  10.01.2015 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Fransa'da Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiğinden şüphelenilen Cherif ve Said Kouachi kardeşler öldürüldü. Kardeşlerin rehin tuttuğu kişi ise sağ olarak kurtarıldı.

  Kouachi kardeşler bugün öğlen saatlerinde Paris'in yaklaşık 40 kilometre kuzeydoğusundaki Dammartin-en-Goele yakınlarında tespit edildi. Şüphelilerin yanında en az bir rehine de vardı. Şüpheliler kovalamacanın ardından yakındaki bir matbaada kıstırıldı. Saatlerce süren kuşatmanın ardından az önce binanın olduğu bölgede silah ve patlama sesleri duyuldu. Aynı yerden duman yükseldiği görülürken, bunların polisin başlattığı operasyonun işaretleri olduğu anlaşıldı.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü

  Operasyon sırasında kaçmaya çalışan Kouachi kardeşlerin polise ateş açtıkları ancak çıkan çatışmada öldürüldükleri açıklandı. Operasyonda üç polisin yaralandığı belirtildi.

  Matbaa binasının tam karşısında oturan ve Liberation'a konuşan bir kişi, yaklaşık 45 saniye boyunca silah seslerinin duyulduğunu, bu sırada çok korktukları için pencerelerden uzaklaştıklarını, ardından seslerin kesildiğini anlattı. Söz konusu kişi, yaklaşık dört dakika sonra büyük bir patlama sesiyle sarsıldıklarını söyledi.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü

  Kouachi kardeşlerle polis arasında telefon görüşmesi yapıldığı ve şüphelilerin "Şehit olmaya hazırız" dediği bildirilmişti.

  Operasyona çok sayıda polis ve üzerlerinde termal kameralar bulunan helikopter katıldı.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü


  FRANSA'DA SICAK SAATLER / FOTO GALERİ

  Operasyon öncesi, polisin güvenlik kordonuna aldığı bölgede inanılmaz bir insan avı yürütülüyordu. Jandarma bölgede yaşayanlara dışarı çıkmamaları konusunda uyarılar yaptı. Olay yerine çok yakın olan Charles de Gaulle Havalimanı'nın iki pistinde uçakların inişine izin verilmedi.

  'GÜNLER SÜREBİLİR'
  İçişleri Bakanlığı sözücüsü Pierre-Henry Brandet, Twitter'dan paylaştığı mesajında "Önceliğimiz diyalog sağlamak. Bu uzun sürebilir, saatler hatta günler olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü
  Elysee Sarayı Twitter hesabından bu fotoğrafı paylaşıp, Cumhurbaşkanı Hollande başkanlığında İçişleri Bakanlığı'ndaki kriz toplantısının devam ettiğini bildirdi.

  MATBAADA KISTIRILDILAR
  AFP, soruşturmaya yakın bir kaynağa dayanarak şüphelilerin bölgedeki ufak bir matbaada saklandıklarını bildirmişti. Haberde ayrıca, şüphelilerin kaçmadan önce Peugeot 206 model bir aracı kaçırdıkları, aracın içindeki kadının ise bu kişilerin aranan şüpheliler olduğunu teşhis ettiği bilgisi yer aldı.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü İREM KÖKER YAZIYOR: MADEM CENNETİ GARANTİLEDİLER…

  POLİS, CHARLIE HEBDO SALDIRGANLARININ PEŞİNDE / CNN TÜRK-CANLI

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü
  Paris'in yaklaşık 40 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bölge, Charles de Gaulle Havalimanı'na sadece 12 kilometre uzakta.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü
  Polis bir noktadan sonra gazetecilerin kovalamacayı takibine izin vermedi.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü O ODADAN SAĞ ÇIKTI: GÖRDÜKLERİMİ ANLATMAM MÜMKÜN DEĞİL  'POLİS SANIP TOKALAŞTIM'

  France Info radyosuna konuşan Didier isimli bir kişi, Kouachi kardeşlerle sabah karşılaştığını ve el sıkıştığını, kendisini polis olarak tanıtan kardeşlerden birinin "Buradan uzaklaşın, sivillere zarar vermeyiz" dediğini anlattı. Simsiyah giyimli, kurşun geçirmez yelekli ve ağır silahlı bu kişileri ilk başta polis sanan ancak daha sonra onlardan şüphelenen Didier, ardından polise haber verdiğini söyledi.

  Charlie Hebdo saldırısını düzenlediğinden şüphelenilen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin aynı bölgede Peugeot marka bir aracı gasp ettikleri öne sürüldü. Bazı televizyon kanalları polisle şüpheliler arasında otobandaki kovalamacayı canlı yayınladı ancak polis bir noktadan sonra basın mensuplarının takibine izin vermedi.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü
  Şüphelilerin saklandığı iddia edilen matbaanın arşiv fotoğrafı.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü
  Matbaanın bulunduğu yer.

  Fransada Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri öldürüldü 3 BİN POLİS İKİ KARDEŞİN PEŞİNDE
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı