EKSTRA
MENÜ

Kouachi

Kouachi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kouachi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Kouachi haberi bulunmuştur.

Kouachi Haberleri

Charlie Hebdo davasında karar açıklandı

Charlie Hebdo davasında karar açıklandı!

Charlie Hebdo'nun Paris'teki binasına 2015 yılında saldıran ve Yahudi süpermarketin saldırısının yapılmasına yardımcı olmakla suçlanan, aralarında Türk kökenli zanlıların da bulunduğu toplam 14 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi nihai kararını verdi.

16.12.2020Dünya
Fransada kritik Charlie Hebdo davası başladı

Fransa'da kritik Charlie Hebdo davası başladı

Fransa'nın başkenti Paris'te Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisine ve Yahudi marketine düzenlenen, 17 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin dava başladı. Davanın 10 Kasım'da karara bağlanması bekleniyor.

2.09.2020Dünya
Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Fransa’nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo, 1 Aralık’tan itibaren Almanca da yayınlanacak. Almanca ilk baskı 200 bin adet basılacak. Almanca baskının önemli bir kısmını Fransızca baskının çevirileri oluştururken, dergide Alman mizahçıların karikatürleri ve yazıları da yer alacak.

24.11.2016Dünya
Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Charlie Hebdo Almanca yayınlanacak

Fransa'nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo, 1 Aralık'tan itibaren Almanca dilinde de yayınlanacak.

23.11.2016Dünya
Pariste bir alışveriş merkezini basan soyguncular kayıplara karıştı

Paris'te bir alışveriş merkezini basan soyguncular kayıplara karıştı

AFP, Fransa'nın başkenti Paris yakınlarında silahlı saldırganların bir giyim mağazasında 10 çalışanı rehin aldığını duyurdu. Polis mağazanın bulunduğu alışveriş merkezinden 18 kişiyi tahliye etti. Soyguncular kayıplara karıştı.

13.07.2015Dünya
Fransada şok saldırı

Fransa'da şok saldırı

Fransa'nın doğusundaki Lyon kenti yakınlarındaki bir fabrikada düzenlenen saldırıda, bir kişi kafası kesilerek öldürüldü. Olayın ardından yakalanan zanlılarından birinin 2006'da sorgulandığı ortaya çıktı.

26.06.2015Dünya
Müslüm Gündüz, Kuaşi kardeşleri övmekten ifade verdi

Müslüm Gündüz, Kuaşi kardeşleri övmekten ifade verdi

Aczmendilerin lideri Müslüm Gündüz, Fransa'da Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren ve ardından düzenlenen operasyonla öldürülen Cherif ve Said Kouachi kardeşleri twitter hesabında övdüğü gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

7.05.2015Gündem
Saldırıya uğrayan market tekrar açıldı

Saldırıya uğrayan market tekrar açıldı

Ocak ayında Fransa’nın başkenti Paris’i hedef alan terör saldırılarında 4 kişinin hayatını kaybettiği Yahudi market 'Hyper Cacher' yeniden açıldı. 9 Ocak’ta Mali asıllı Amedy Coulibaly’nin 20’den fazla kişiyi rehin aldığı, 4 kişiyi de öldürdüğü marketin açılışını Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve gerçekleştirdi.

16.03.2015Avrupa
İspanyada terörle mücadele operasyonu

İspanya'da terörle mücadele operasyonu

Fas topraklarında yer alan ancak İspanya'ya bağlı Ceuta kentinde düzenlenen terörle mücadele operasyonunda iki kişinin yakalandığı bildirildi.

10.03.2015Avrupa
Paristeki market saldırısında 4 gözaltı

Paris'teki market saldırısında 4 gözaltı

Fransa'nın başkenti Paris'te Musevilere ait bir markete silahlı saldırı düzenleyen Amedi Coulibaly'le bağlantılı oldukları şüphe edilen 4 kişi gözaltına alındı.

10.03.2015Avrupa
Charlie Hebdo bir buçuk ay aradan sonra yeni sayısıyla piyasada

Charlie Hebdo bir buçuk ay aradan sonra yeni sayısıyla piyasada

Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo, çizerlerini kaybettiği saldırının ardından çıkardığı özel sayıdan sonra bir buçuk ay ara verdiği yayın çalışmalarına yeniden başladı.

25.02.2015Dünya
Fransada İslamofobik saldırılarda artış

Fransa'da İslamofobik saldırılarda artış

Fransa İslamofobi ile Mücadele Derneği'nin yayınladığı raporda, Charlie Hebdo saldırısından sonra İslamofobik saldırılarda ciddi oranda artış kaydedildiği belirtildi.

11.02.2015Avrupa
Bu kadın Hayat mı

Bu kadın Hayat mı

Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) yeni yayınladığı bir videoda, sadece gözleri görünen yüzü maskeli kadının Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip izini kaybettiren, Paris’teki koşer markete saldırı düzenleyen cihatçı Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olabileceği belirtildi.

6.02.2015Dünya
Charlie Hebdo bu hafta yayımlanmıyor

Charlie Hebdo bu hafta yayımlanmıyor

Charlie Hebdo'nun bu haftaki sayısı raflardaki yerini alamayacak.

2.02.2015Dünya
80 tutuklunun hücresi arandı

80 tutuklunun hücresi arandı

Fransa'da çoğunluğu terör saldırısı hazırlığında olmaktan tutuklananların hücrelerinde yapılan aramada; cep telefonu, hafıza kartı ve bilgisayar malzemelerine ulaşıldı.

27.01.2015Avrupa
Türkiye Kouachi kardeşlerin arkadaşını Fransa’ya iade etti

Türkiye Kouachi kardeşlerin arkadaşını Fransa’ya iade etti

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan kanlı baskının failleri Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin yakın arkadaşı olduğu öne sürülen bir kişi, önceki gece Türkiye’den Fransa’ya iade edildi.

22.01.2015Dünya
Bulgaristan, Charlie Hebdo şüphelisi Fransızı iade edecek

Bulgaristan, 'Charlie Hebdo' şüphelisi Fransızı iade edecek

Bulgaristan, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı düzenleyen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen ve otobüsle Türkiye'ye geçmeye hazırlanırken Fritz-Joly Joachin'i Fransa'ya iade etme kararı aldı.

20.01.2015Dünya
Paristeki saldırılarla ilgili 4 kişi mahkemeye sevk edildi

Paris'teki saldırılarla ilgili 4 kişi mahkemeye sevk edildi

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen üç saldırıyla ilişkisi olduğu düşünülen dört kişi mahkemeye sevk edildi.

20.01.2015Avrupa
Almanya bu raporu konuşuyor

Almanya bu raporu konuşuyor

Alman haber dergisi Der Spiegel’in yabancı istihbarat servisinin bilgilerine dayanarak yayınladığı özel haber, ülkede terör korkusunu arttırdı.

19.01.2015Avrupa
İmamsız gömüldü

İmamsız gömüldü

Fransa’nın terörist Kouachi kardeşleri gömecek yer bulmakta zorlandığı ortaya çıktı. Fransa, iki kardeşin cenazelerini ailelerinin memleketi olan Cezayir’e yollamak istemiş. Ret yanıtı üzerine kardeşlerden Said Koauchi’nin Reims kentinde gizlice gömüldüğü bildirildi.

17.01.2015Dünya
Bulgaristanda yakalanan Fransızın yanındaki sır Türk

Bulgaristan'da yakalanan Fransız'ın yanındaki sır Türk

Charlie Hebdo saldırısını düzenleyen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen ve otobüsle Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalanan 28 yaşındaki Fransız vatandaşı Fritz-Joly Joachin’le ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Joachin'le birlikte seyahat eden ve Kouachi kardeşleri tanıdığı belirtilen biri Türk, üç kişinin Türkiye'ye geçtiği açıklandı.

17.01.2015Dünya
Almanyada terör korkusu

Almanya'da terör korkusu

Alman haber dergisi Der Spiegel'in yabancı istihbarat servisinin bilgilerine dayanarak yayınladığı özel haber, ülkede terör korkusunu arttırdı.

17.01.2015Avrupa
Katillere gıyabi cenaze namazı

Katillere gıyabi cenaze namazı

CUMA namazının ardından İstanbul’daki Fatih Cami’nin avlusunda toplanan bir grup, Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine gerçekleştirdikleri saldırıdan 3 gün sonra polisin operasyonu sonucu öldürülen Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

16.01.2015Gündem
Kritik iade kararının tarihi belli oldu

Kritik iade kararının tarihi belli oldu

FRANSA’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo haftalık mizah dergisi düzenledikleri saldırıda 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen ve otobüsle Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçmeye çalıştığı sırada yakalanan 28 yaşındaki Fransız vatandaşı Fritz Jolie Joaquin’in iade kararı salı gününe kaldı.

16.01.2015Dünya
Bulgaristanda gözaltına alınan şüpheli de Ben Charlieyim dedi

Bulgaristan'da gözaltına alınan şüpheli de 'Ben Charlie'yim' dedi

Fransa'daki Charlie Hebdo mizah dergisine saldırıda bulunan Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu şüphesiyle Türkiye'ye geçmek isterken Bulgaristan'da tutuklanan Fritz Jolie Joaquin, suçlamaları reddetti.

15.01.2015Dünya
Charlie Hebdo saldırısını El Kaide üstlendi

Charlie Hebdo saldırısını El Kaide üstlendi

El Kaide'nin Yemen kolu, Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı saldırıyı 'resmen' üstlendi.

14.01.2015Dünya
Fritz Jolie Joaquin İstanbulda Hayat ile buluşacaktı

Fritz Jolie Joaquin İstanbul'da Hayat ile buluşacaktı

Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo haftalık mizah dergisine düzenledikleri saldırıda 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen ve Bulgaristan’dan otobüsle Türkiye’ye geçmek isterken yakalanan 28 yaşındaki Fritz Jolie Joaquin, terör iddialarını kabul etmedi. Kouachi kardeşlerle sadece 'çocukluk arkadaşı’ olduğunu savunan şüpheli Joaquin, Fransa’ya iade edilmeyi de istediğini söyledi.

14.01.2015Dünya
Fransada terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Fransa'da terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Geçtiğimiz hafta iki gün içinde Fransa'yı kana bulayan terör saldırılarında öldürülen üç kişinin dışında üçüncü bir suç ortağının daha parmağı olduğu düşünülüyor.

14.01.2015Dünya
Türkiye’ye kaçmak isterken yakalandı

Türkiye’ye kaçmak isterken yakalandı

CHARLIE Hebdo dergisine saldırı düzenleyen Kouachi kardeşlerle bağlantısı olduğu düşünülen Fritz-Joly Joachin isimli Fransız vatandaşının 1 Ocak’ta Kapıkule’nin karşısındaki Kaptan Andreevo sınır kapısından Türkiye’ye geçmek isterken yakalandığı ortaya çıktı.

13.01.2015Dünya
İşte Charlie Hebdo saldırısının yeni görüntüleri

İşte Charlie Hebdo saldırısının yeni görüntüleri

Paris'teki Charlie Hebdo mizah dergisine yapılan saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Amatör çekim olduğu anlaşılan görüntülerde Kouachi kardeşler sokak ortasında kalaşnikoflarıyla intikam sloganları atarak siyah araçlarının içine biniyor. Daha sonra yolun sonunda karşılarına bir polis aracı çıkıyor, polis aracına ateş açtıktan sonra, polis aracının önünden geçiyorlar. 

13.01.2015Haber
Charlie Hebdo saldırganlarından kaçan grafiker: 8,5 saat dolapta saklandım

Charlie Hebdo saldırganlarından kaçan grafiker: 8,5 saat dolapta saklandım

Geçen hafta Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki ofisine saldırı düzenleyen saldırganların polisten kaçarken girdiği matbaanın grafikerlerinden Lilian Lepere, yaşadıklarını France 2 Televizyonu'na anlattı.

13.01.2015Dünya
Bulgaristan-Türkiye sınırında Charlie Hebdo gözaltısı

Bulgaristan-Türkiye sınırında Charlie Hebdo gözaltısı

Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisinin ofisinde 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen Fransa vatandaşı bir kişi Bulgaristan'da gözaltına alındı.

13.01.2015Dünya
Suç ortağı Bulgaristanda çıktı

Suç ortağı Bulgaristan'da çıktı

Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisinin ofisinde 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen Fransa vatandaşı bir kişi Bulgaristan'da gözaltına alındı.

13.01.2015Avrupa
Hayat Boumeddienein babası polise bilgi verdi

Hayat Boumeddiene'in babası polise bilgi verdi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Fransa'da arananlar listesinde olan Hayat Boumeddiene'in babasının, kızının resmini televizyonda görünce polise giderek bilgi verdiğini yazdı.

12.01.2015Dünya
Kouachi kardeşler için cenaze namazı

Kouachi kardeşler için cenaze namazı

'Aczmendi' tarikatı mensupları, Paris'teki Charlie Hebdo mizah dergisine yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve önceki günkü rehin alma olayı sırasında gerçekleştirilen operasyonda öldürülen Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

12.01.2015Gündem
MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienneyi bildirdi

MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienne'yi bildirdi

Fransa’da bir kadın polisi ve markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene’in 2 Ocak’ta Türkiye’ye geldiği şimdi ise Suriye’de olduğu iddia edildi. MİT'in, Boumedienne'nin Suriye'ye geçiş yaptığı bilgisini Fransız makamlara bildirdiği belirtildi.

11.01.2015Dünya
Coulibalyden IŞİD videosu

Coulibaly'den 'IŞİD' videosu

Fransa'nın başkenti Paris'teki bir koşer marketine saldırı düzenleyen ve gerçekleştirilen polis operasyonunda öldürülen Amedy Coulibaly'ye ait olduğu iddia edilen bir video yayımlandı. Coulibaly, yedi dakikalık videoda, IŞİD bayrağı önünde konuşuyor.

11.01.2015Dünya
İngiliz Times gazetesi: Fransadaki saldırganlar Londra ile bağlantılı

İngiliz Times gazetesi: Fransa'daki saldırganlar Londra ile bağlantılı

İngiliz Times gazetesi, Fransa'daki mizah dergisi; Charlie Hebdo'ya düzenlenen saldırının Londra bağlantısı olduğunu öne sürdü.

11.01.2015Avrupa
Pariste gözaltına alınan şüpheliler serbest

Paris'te gözaltına alınan şüpheliler serbest

Fransa'nın başkenti Paris'teki kanlı saldırılarla ilgili gözaltına alınan beş kişi serbest bırakıldı.

11.01.2015Dünya
MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienneyi bildirdi

MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienne'yi bildirdi

Fransa’da Cuma günkü market saldırısını düzenleyen Amedy Coulibaly ölü ele geçirildi. Şimdi Fransız polis Coulibaly’nin sevgilisi Hayat Boumeddiene’in peşinde. Fransa’nın en çok aranan kadını konumundaki Boumeddienne’nin silahlı ve tehlikeli olduğuna inanılıyor. Fransız Le Monde Gazetesi'nin iddiasına göre, Hayat Boumedienne, 2 Ocak'ta Madrid'den İstanbul'a geldi ve 8 Ocak'ta Suriye'ye geçti. Boumedienne’nin 9 Ocak'taki dönüş biletini kullanmadığı öne sürüldü. Söz konusu iddiaların Fransız basınında yer almasından sonra Anadolu Ajansı dün saat 20.00'da servis ettiği bir haberde MİT'in Boumedienne'nin Suriye'ye geçiş yaptığı bilgisini Fransız makamlara bildirdiği belirtildi.

11.01.2015Dünya
El Kaideden Fransaya tehdit

El Kaide'den Fransa'ya tehdit

El Kaide’nin Yemen kolu, 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan Charlie Hebdo saldırısını üstlendiklerini açıkladı. İnternetten yayınlanan bir videoda El Kaide, Fransa'ya "Allah'a ve Müslümanlara karşı savaşa devam ettikleri sürece güvende olmayacakları" tehdidinde bulundu.

10.01.2015Dünya
Market saldırganı IŞİD üyesiymiş

Market saldırganı IŞİD üyesiymiş

Charle Hebdo saldırısını gerçekleştiren kardeşlerden Cherif Kouachi ile market saldırısını gerçekleştiren Amedy Coulibaly, öldürüldükleri operasyonlardan önce Fransız haber kanalı BFM TV’ye konuştular.

10.01.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Fransa'nın terör sicili

FRANSA'da terör saldırılarının tarihi Cezayir savaşının olduğu 1960'lı yıllara dayanıyor. 1960 yılından bu yana geçen 55 yılda kaç terör saldırısı oldu? Terör saldırılarını kimler ve hangi örgütler yaptı? Bu saldırılarda kaç kişi öldü? İslam korkusunun İslam düşmanlığına dönüşeceğini 22 yıl önce kim öngördü?

23.01.2015

Paris’teki cinayetler suç değil miydi?

“SUÇ olan bir eylemi övmek” diye bir suç var, bunu en iyi biz Türkler biliriz.

21.01.2015

‘Bazılarının’ suç işleme özgürlüğü

CUMHURİYET’in iki yazarı hakkında, köşelerinde Charlie Hebdo’nun son sayısının kapağına yer verdikleri için soruşturma başlatıldı.

21.01.2015

Paris'in 'Çakma Müslüman' teröristleri

Paris'te elliye yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanının katıldığı 'Cumhuriyet yürüyüşü 'ne neden olan saldırıları yapan teröristlerin tutarsız açıklamaları, İslam ve İslamcı gruplarla ilgili söyledikleri hem El Kaide ve IŞİD'le hem de Müslümanlıkla ilgilerinin ne kadar 'derin !' olduğunu ortaya koydu.

12.01.2015

Paris milat olsun

DÜNYA. Paris’te düzenlenen saldırıların şokunu yaşıyor.

11.01.2015

Fransız 11 Eylül’ü farklı

TÜRK Hava Yolları uçağının tekerlekleri Paris’e, Charles de Gaulle Havalimanı’na vurduğunda, içimdeki sıkıntı artıyor.

11.01.2015

IŞİD-El Kaide rekabeti ve Türkiye

NİSAN 2013’te Boston Maratonu’nu bombalayan Tsarnaev Kardeşler’den farklı oldukları noktalar var, doğru.

11.01.2015