Dünya Haberleri

DÜNYA

  DİTİB, ‘İslam’da Bilgi Kaynakları’ semineri düzenledi

  AA
  02.12.2017 - 11:53 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya’nın Aachen kentinde ‘İslam’da bilgi kaynakları ve ağırlık dereceleri” başlıklı bir seminer düzenledi. DİTİB Yunus Emre Camisi’nde, ‘Erdemli Gençlik Evleri Projesi’ çerçevesinde düzenlenen seminere katılan üniversite öğrencilerine dini konularda bilgi verildi.

  DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aydın, dinin ana kaynağı olan Kuran-ı Kerim ve sünnetin anlaşılmasında, hiçbir usül ve metodu olmayan kesimlerin dine zarar verdiğini ve bunların gençleri dini söylemlerle yanlış akımlara sürüklediklerini söyledi: “Bazı kesimler ise Peygamber efendimizin sünnetlerini adeta yok sayarak, dinin ikinci kaynağını tahrip etme gayreti içindeler. Gençlerin bu kesimlere karşı dikkatli olması gerekir. Dinde sadece siyah ve beyaz şeklinde emir ve yasaklar yoktur, aynı zamanda farklı renklerin varlığı gibi farklı görüşler de olabilir.”

  DİTİB, ‘İslam’da Bilgi Kaynakları’ semineri düzenledi

  Aydın, İslam’ın temelinin muhafaza edilmesi ve bu temel üzerindeki farklı görüşlere de saygıyla yaklaşılması gerektiğini kaydetti. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği seminerin sonunda katılımcılara İslam ilmihali ve Kuran-ı Kerim meali hediye edildi.

  Etiketler: Ditib , ALMANYA , seminer , Aachen
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı