Eğitim Haberleri

  ÖSYM 'DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

  Hürriyet Haber
  15.08.2017 - 14:49 | Son Güncelleme:

  DGS sonuç tarihiyle ilgili soru işaretlerine yanıt geldi. ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuç tarihi sınav takvimi üzerinden duyuruldu. Ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren DGS'nin sonuçları bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş konuyla alakalı araştırmalarına devam ediyorlar. Üniversite dönemini iki yıl okuyan vatandaşların dört yıla tamamlamak için girdikleri DGS sonuçları için artık geri sayım başladı. ÖSYM tarafından belirlenen tarihe göre DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2017 DGS sonuçlarının ÖSYM tarafından 30 Ağustos tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

  ADAYLARIN SINAV SONUÇ BİLGİSİNDE NELER BULUNACAK?

  Adayın sınav sonuç bilgisinde;

  a) testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
  b) ön lisans başarı puanı
  c) 2017-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları) yazılı olacaktır.

  ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı