EKSTRA
MENÜ

Dgs Sonuçları

Dgs Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 151 Dgs Sonuçları haberi bulunmuştur.

Dgs Sonuçları Haberleri

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır DGS 2020 ek tercih sonuçları için gözler ÖSYMde

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır? DGS 2020 ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih sonuçları araştırılıyor.. Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ek tercihler 25 Eylül’de başladı ve 2 Ekim’de sona erdi. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerecek.  Peki DGS ek tercih sonuçları ne zamana açıklanır? İşte konu ile ilgili detaylar

17.11.2020Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 DGS sonuç tarihi için geri sayım

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 DGS sonuç tarihi için geri sayım!

2020 DGS sonuçları, birçok kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı konu olan DGS sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

5.09.2020Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman bugün mü açıklanacak ÖSYM DGS 2020 sonuçları açıklaması ne zaman

DGS sınav sonuçları ne zaman bugün mü açıklanacak? ÖSYM DGS 2020 sonuçları açıklaması ne zaman?

ÖSYM'nin DGS sonuçları için sınava giren adayların araştırması devam ediyor. 2 yıllık eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen binlerce öğrenci, katılım gösterdikleri DGS sınavının ardından sonuç açıklamasına kilitlendi. DGS sonuçları ile sınavda yapmış oldukları netleri görüntüleyebilecek olan öğrenciler, buna göre aldıkları puan ile herhangi bir program tercihinde bulunup bulunamayacaklarını öğrenmiş olacak. Peki, DGS 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM DGS 2020 sonuçları için tarih verdi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS 2020 sonuçları için tarih verdi

DGS sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. Dikey Geçiş Sınavı başvurularını yapan adaylar 9 Ağustos’ta sınava girdiler. Sınavda sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulandı. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.08.2020Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih!

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nda (2020-DGS) geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen DGS sınavının ardından, gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki, 2020 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.08.2020Gündem
DGS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak DGS sonuçları için geri sayım

DGS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları için geri sayım!

DGS 2020 yılında 9 Ağustos tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM yayımladığı takvim içerisinde DGS sonuç tarihini duyurdu. Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınacak DGS puanları hesaplanacaktır. İşte DGS sonuçları ile ilgili detaylar...

18.08.2020Gündem
DGS 2020 soru ve cevap kitapçığı görüntüleme ekranı ÖSYM duyurdu: DGS soruları ve cevapları yayımlandı

DGS 2020 soru ve cevap kitapçığı görüntüleme ekranı! ÖSYM duyurdu: DGS soruları ve cevapları yayımlandı

DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklandı. 4 yıllık üniversite bölümlerine girmek adına söz konusu sınava katılım sağlayan adaylar, DGS soruları ve cevaplarını ÖSYM'nin internet sitesinden görüntüleyecekler. Adaylar soru ve cevap anahtarına. 10 Ağustos 2020 tarihinde saat 11.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. İşte, DGS soruları ve cevapları ekranı.

10.08.2020Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2020 DGS sonuç tarihi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 DGS sonuç tarihi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 9 Ağustos'ta düzenlenen Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ardından şimdi de adayların sonuç tarihi araştırmaları başladı. Sınava katılım sağlayan binlerce aday, ÖSYM'nin sonuçları ne zaman erişime açacağını merak ediyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.08.2020Gündem
DGS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilir Ek yerleştirme sonrası DGS puan hesaplama nasıl yapılır

DGS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilir? Ek yerleştirme sonrası DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

Adayların katılım gösterdiği 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nda son aşama olan ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına adaylar sonuc.osym.gov.tr adresinden erişim sağlayacaklar. DGS ek tercih yerleştirme sonuçları sonrasında adayların belirtilen tarihlerde okullara kayıtlarını yaptırmaları gerekecek. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları nasıl görüntülenir? Ek yerleştirme sonrası DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

14.10.2019Eğitim
DGS ek tercih sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak Sonuç bilgisi

DGS ek tercih sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak? Sonuç bilgisi!

DGS ek tercih sonuçları için öğrencilerin büyük beklentisi devam ediyor. Üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler, DGS ek tercih sonuçları sonrasında kayıt işlemleri için üniversitelere hareket edecek. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, planlarını ona göre çizecek olan öğrencilerin merakla beklediği DGS ek tercih sonuçları için detaylı bilgiler

10.10.2019Eğitim

DGS sonuçları açıklandı! İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

Ön Lisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen vatandaşların katılım sağladığı (Dikey Geçiş Sınavı) DGS sonuçları açıklandı. Adaylar, DGS sonuçları için sorgulama işlemlerini, kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. İşte, DGS sonuçları sonrasında tercihler ve yerleştirme sürecine dair merak edilen bazı detaylar

25.07.2019Eğitim
DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı. Öğrenciler, DGS sonuçları için detayları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek. İşte, DGS sonuçları başta olmak üzere sürece dair bazı detaylar

25.07.2019Gündem
DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları için nefesler tutuldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 sınavı 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmış, takvime göre sonuçların 25 Temmuz'da açıklanacağı bildirilmişti. Tarih bilgisini öğrenen adaylar şimdi saati merak ediyor. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

25.07.2019Gündem
DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak

DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ön lisans mezunlarının lisans eğitimlerini tamamlamak için girdikleri DGS, 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmıştı. Başarılı olup olmadıklarını merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

18.07.2019Gündem
DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı), ÖSYM tarafından 30 Haziran Pazar günü 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulandı. 120 sorudan oluşan DGS 2019 oturumunu geride bırakan adaylar şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Sonuçların açıklanması ve tercih kılavuzunun yayımlanması ardından yerleştirmeler için başvurular alınacak. Peki, DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.07.2019Gündem
30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran Pazar günü düzenlenmişti. Adaylar, aldıkları puana göre tercihte bulunabilecekler. Sınav sonuçları, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Peki, 30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden DGS için önemli uyarı

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS için önemli uyarı!

DGS sonuçları için merakla beklenen açıklama ÖSYM'nin değerlendirmelerini tamamlamasının ardından kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. DGS sonuçları için AİS şifresine sahip olmak ya da kimlik bilgilerine hakim olmak yeterli olacak. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin yapacağı DGS sonuç açıklamasına dair bazı bilgiler

2.07.2019Eğitim
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ek tercih başvurusunu tamamlayan ve beklemeye geçen adaylar, şimdi ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Eğitim
DGS sonuçları açıklandı DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS sonuçları açıklandı! DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardında gözler tercih dönemine çevrildi. DGS tercihleri ile okumak istedikleri bölümü listeleyecek olan vatandaşlar, bu işlemin ne zaman olacağını öğrenmek istiyor. Peki, DGS tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı DGS tercih kılavuzu hakkında bazı bilgiler

16.08.2018Gündem
DGS sonuçları için nefesler tutuldu DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS sonuçları için nefesler tutuldu! DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 16 Ağustos'ta açıklanacağı duyurulan DGS sonuçlarının henüz açıklanmaması söz konusu sınava katılım sağlayan kişileri meraklandırdı. DGS sonuçlarının açıklanması hakkında ÖSYM tarafından yapılan bir açıklama olup olmadığını merak eden vatandaşlar, aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

16.08.2018Gündem
DGS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DGS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!

DGS sonuçları, birçok kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı konu olan DGS sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.08.2018Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMnin belirlediği tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin belirlediği tarih!

DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sınava katılım sağlayan öğrenciler tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih sürecine başlayacak olan vatandaşlar, ÖSYM'nin yayımlayacağı kılavuzu bekleyecek. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin belirlediği tarih.

9.08.2018Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS tercih işlemleri ne zaman başlıyor

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercih işlemleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarına yönelik araştırmalar son günlerde hız kazandı. DGS sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla bekleyen çok sayıda vatandaş, konu hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama olup olmadığını sorguluyor. Öte yandan DGS sonuçlarının yanı sıra DGS tercih işlemlerinin başlayacağı tarihte merak konusu oldu. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercih işlemleri ne zaman başlıyor?

6.08.2018Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS tercihleri ne zaman

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman?

Ön lisans mezunlarının girebildiği ve dört yıllık lisans programlarına geçiş imkânı sağlayan 2018 DGS'nin sonuçları için geri sayım devam ediyor. Bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı çok sayıda kişi tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan DGS tercih işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağı da sorgulanıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman?

4.08.2018Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez 81 ilde gerçekleşen DGS sınav sonuçları için heyecan dorukta. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

31.07.2018Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin sonuçları açıklayacağı tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin sonuçları açıklayacağı tarih

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) bu yıl 81 ilde yapılan Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 21 Temmuz'da yapılan ve 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soruya yanıt veren vatandaşlar şimdi, ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine odaklanmış durumda. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.07.2018Gündem
2018 DGS soruları ve cevapları erişime açıldı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

2018 DGS soruları ve cevapları erişime açıldı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2018 DGS (Dikey Geçiş Sınavı), 21 Temmuz Cumartesi günü Türkiye çapında gerçekleşti. Sınavdan kısa bir süre sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince uygulanan Dikey Geçiş Sınavına yönelik yeni bir duyuru yapıldı. Soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. Şimdi ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, DGS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.07.2018Gündem
DGS soru ve cevapları yayımlandı mı İşte, DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

DGS soru ve cevapları yayımlandı mı? İşte, DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

2018 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tamamlanmasının ardından, sınavda ter döken yüz binlerce aday, ÖSYM'nin sonuçları ne zaman açıklayacağını merak etmeye başladı. Öte yandan sınava katılan vatandaşlar, DGS soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenmek istiyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

21.07.2018Eğitim
DGS sonuçları açıklandı mı ÖSYM tercih sonuçlarını ne zaman açıklar

DGS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM tercih sonuçlarını ne zaman açıklar?

DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından yapılacak olan değerlendirmenin ardından öğrencilerin erişimine açılacak. Girmiş oldukları sınavdan aldıkları puana göre tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, Lisans alanında yapmış oldukları bölüm tercihlerinin sonuçlarını merak ediyor. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrencilerin merak ettiği konu ve süreç hakkında bazı detaylar

29.09.2017Gündem
DGS tercihleri ne zaman başlayacak 2017 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? 2017 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri ne zaman yapılacak sorusu, sonuçların açıklanmasının ardından merak konusu oldu. Lisans eğitimi almak için ÖSYM'nin gerçekleştirdiği sınava dahil olan öğrenciler, sonuçların açıklanmasının ardından DGS tercihleri ne zaman sorusuna cevap aradı. Peki, ÖSYM tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.09.2017Eğitim
DGS 2017 sonuçları saat kaçta açıklanacak ÖSYMden flaş duyuru..

DGS 2017 sonuçları saat kaçta açıklanacak? ÖSYM'den flaş duyuru..

DGS sonuçları merakla beklenirken, ÖSYM bayram öncesinde sınav sonuçlarının açıklanacağı günü duyurmuştu. Sınava giren öğrenciler şimdi 'DGS sonuçları saat kaçta açıklanacak?' sorusunun cevabını arıyor. ÖSYM tarafından bugün açıklanacak DGS sonuçları açıklandığında detaylar haberimizde olacak..

6.09.2017Gündem
DGS sonuçları için ÖSYM yeni tarihi belirledi

DGS sonuçları için ÖSYM yeni tarihi belirledi!

DGS sonuçları için yeni tarih açıklaması yapan ÖSYM, adayların sonuçları öğreneceği günü duyurdu. İdari izin nedeniyle kamu kurumlarının tatile girmesi, bu nedenden dolayı DGS sonuçları için işlem yapılamaması sonuç açıklama duyurusunun ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu. Peki, ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih

27.08.2017Eğitim
ÖSYM yeni tarihi duyurdu: DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

ÖSYM yeni tarihi duyurdu: DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Lisans eğitimine devam etmek isteyenlerin merakla araştırdığı DGS sonuçları için ÖSYM tarafından yeni bir açıklama geldi. Ön Lisans eğitimlerini aldıkları bölümden Lisans eğitimi görmek istedikleri bölüme geçiş yapmak isteyen birçok kişi, ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından DGS sonuçları için yeni tarihi beklemeye başladı. Peki, on binlerce kişinin beklediği DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.08.2017Eğitim
Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arayan öğrenciler, ÖSYM'nin konuyla ilgili gerçekleştireceği açıklamaya kilitlendi. Okumuş oldukları Ön Lisans bölümlerini ilgili Lisans bölümlerine tamamlayarak öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, sonuç araştırmalarına devam ediyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan tarih hakkında detaylı bilgiler

23.08.2017Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce kişi tarafından en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi. 2 yıllık üniversite okuyan öğrencilerin, lisanlarını 4 yıla tamamlamak için girdikleri DGS sınavının sonuçları için ÖSYM tarih verdi. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.08.2017Eğitim
ÖSYM DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

ÖSYM 'DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

DGS sonuç tarihiyle ilgili soru işaretlerine yanıt geldi. ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuç tarihi sınav takvimi üzerinden duyuruldu. Ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren DGS'nin sonuçları bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.08.2017Eğitim
DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen DGS'nin sonuç tarihi netleşti. ÖSYM, ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren Dikey Geçiş Sınavının sonuç tarihini resmi sayfası üzerinden duyurdu. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Peki DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.08.2017Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav takvimi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimi

Ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren DGS, 23 Temmuz 2017 Pazar günü yapıldı, sınav stresini geride bırakan öğrenciler sonuçlara odaklandı. ÖSYM'den DGS sonuç açıklaması bekleyen öğrenciler sık sık sonuç sorgulama sayfasını ziyaret ediyor. Peki DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.08.2017Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS 2017 sonuç tarihi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2017 sonuç tarihi

DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) sonuç heyecanı devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen DGS sınavının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki binlerce adayın başvuruda bulunduğu DGS sonuçları ne zaman açıklanacak, net tarih var mı? İşte detaylar!

3.08.2017Eğitim
DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak Resmi tarih

DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak? Resmi tarih!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu on binlerce kişi tarafından merakla sorgulanmaya devam ediyor. Okumuş oldukları Ön Lisans bölümlerini Lisans bölümüne tamamlamak isteyen vatandaşların araştırdığı 2017 DGS sonuçları, ÖSYM tarafından adayların erişimine açılacak. Peki, DGS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? İşte, merakla beklenen o tarih hakkında bazı bilgiler

31.07.2017Eğitim

2017 DGS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS soru ve cevapları yayımlandı!

2017 DGS sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Temel Soru Kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM tarafından yayımlandı. Şimdi tüm gözler DGS sonuçlarında yer alıyor. Peki, 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih.

30.07.2017Eğitim
DGS sonuçları açıklandı mı ÖSYM DGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak

DGS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM DGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

DGS sınav sonucu açıklandı mı sorusu, Lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. DGS sınav sonuçları konusunda ÖSYM internet sitesi üzerinden gelecek olan duyuruyu merakla bekleyen vatandaşlar, açıklamanın yapılacağı gün ve saati sorguluyor. Peki, DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

28.07.2017Eğitim
2017 DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı! DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 DGS soru ve cevapları gerçekleşen sınavın ardından yüzlerce vatandaş tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından biraz önce erişime açıldı. 23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) Temel Soru Kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden görüntüleyebiliyorlar. Şimdi en çok merak edilen konu DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.07.2017Eğitim
2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak DGS puan hesaplama nasıl yapılır

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

2017 DGS sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konulardan biri haline geldi. ÖSYM tarafından dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen DGS sınavının ardından öğrenciler merakla sınav sonuç tarihini araştırmaya başladılar. ÖSYM tarafından DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Öte yandan DGS puan hesaplamasının nasıl yapılacağını merak eden adaylar araştırmalarını sürdürüyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

24.07.2017Eğitim
İşte DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih..

İşte DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih..

DGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu'nun twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama doğrultusunda DGS sınav sonuçlarının 23 Eylül Cuma yani yarın açıklanması bekleniyor. DGS sınav sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında görüntülenecek.

22.09.2016Gündem
2015 DGS tercihleri açıklandı mı

2015 DGS tercihleri açıklandı mı?

2015 DGS tercih robotu ne zaman açıklanacak? İnsanların merakla beklediği tercih kılavuzu hala açıklanmadı. Peki ne zaman açıklanacak?

14.08.2015Gündem
2015 DGS tercihleri ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman olacak

2015 DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman olacak?

2015 DGS tercih robotu ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen bu sorunun cevabı hala netlik kazanmadı.

13.08.2015Gündem
2015 DGS puan hesaplamada yanlışlık mı yapıldı DGS hesaplaması yeniden yapılacak mı

2015 DGS puan hesaplamada yanlışlık mı yapıldı? DGS hesaplaması yeniden yapılacak mı?

DGS'de hatalı puanlama mı yapıldı? DGS puan hesaplama işlemi tekrarlanacak mı? Öğrencilerden çok fazla tepki alan ÖSYM'nin kararı ne olacak? Detaylarda ...

7.08.2015Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS sınav soruları ve cevaplarına bakabilirsiniz. DGS puanınızı hesaplamak için haberimizde ki link'e tıklayabilirsiniz.

4.08.2015Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı DGS 2020 ek tercihleri ne zaman

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı! DGS 2020 ek tercihleri ne zaman?

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuzun yayımlanmasının ardından da DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 11 Kasım'a kadar yapılacak. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirecekler. İşte DGS ek tercih kılavuzu

5.11.2020Gündem