Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı'na soru sorarken ağladı

  Hürriyet Haber
  23 Nisan 2016 - 11:56Son Güncelleme : 23 Nisan 2016 - 14:48

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda çocukları kabul etti. Kabul sırasında terörle ilgili bir soru soran çocuk, kendini tutamayarak ağladı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda çocukları kabulüne bir çocuğun ağlaması damga vurdu.Konuk çocuklardan biri soru soracağı sıra kendini tutamayarak ağladı. Şehitler ve yakınlarıyla ilgili soru soran Çorumlu çocuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan teselli etti. 

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI AVCI'YA 'ÇANAKKALE' TALİMATI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Erdoğan, kabulde Cumhurbaşkanlığı koltuğunu Başak Tahan'a devrederek çocuklarla bir toplantı gerçekleştirdi. Burada hitap eden Erdoğan, çocukların Çanakkale Şehitliği'ni mutlaka ziyaret etmesi gerektiğini vurgulayarak şehitliği ziyaret etmeyen çocuklardan elini kaldırmasını istedi. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya şehitliğe gitmeyen okulların ve çocukların tespit edilerek, bu yıl bitmeden Çanakkale'ye götürülmesi talimatını verdi.

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı

  ERDOĞAN: BİZDE BAZI YERLERDE ZORLA EL ÖPTÜRMEYİ ADET EDİNENLER VAR

  Konuşmasında, çocuklara anne ve babalarının kıymetini çok iyi bilmeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunan Erdoğan, "Ben rastgele herkesin elini öpmem. Ama 3 kişinin elini öpmek benim için çok önemli. Annemin elini öperim. Babamın elini öperim. Hatta annemin bir de ayağının altını da zaman zaman öpmüşümdür. Çünkü cennet annelerin ayakları altındadır. Üçüncü elini öptüğüm sadece öğretmenlerimdir. Bizde bazı yerlerde zorla el öptürmeyi adet edinenler var. Bu bizde de maalesef olumsuz bir gelenek. Bayılırlar nedense el öptürmeye ama biz öptürmeyeceğiz. Ama anne, babayı, öğretmenlerinizi unutmayın" ifadelerini kullandı. 

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı11 YAŞINDAKİ BAŞAK'TAN 'BAŞKANLIK' CEVABI

  Çocuk cumhurbaşkanı Başak Tahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Bugün bir şey yapma şansı olsa kadınlar ve anneler için ne yapacağı sorulan Tahan, "Kadınla erkeği eşit tutmalıyız. Burada hep erkeğin olması, kadınlardan üstün olması anlamına gelmez. Kadınlar da üstündür. Kadınların ayağının altında cennet vardır. Bugün de kadınla erkeği eşit tutmalıyız" diye yanıt verdi. 

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 81 ilden gelen çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kabulün ardından çocukları öğle yemeğinde ağırladı.

  Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili sorulan bir soru içinse 11 yaşındaki Tahan, "Sayın Cumhurbaşkanımız gerekeni yapıyor. Bu nedenle bunu tartışmak bana düşmez" dedi.

  Türkiye'deki Suriyeli çocukların eğitimiyle ilgili çalışmalarının olup olmadığı Başak Tahan, "Kesinlikle. Eğitim şarttır ülkemizde. Gelen mültecilere de ülkemizi paylaşabiliriz. Onlara da ücretsiz okullar, evler kurabiliriz. Böylelikle hem büyüyünce daha iyi bir mesleğe sahip olurlar hem de ülkemizi onlarla paylaşmış oluruz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Tahan'ın bu cevabı üzerine "Gördüğünüz gibi cumhurbaşkanımız tam ensar, paylaşımcı" dedi.

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı

  NECİP CAN, AĞLAYARAK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A 'TERÖR'Ü SORDU

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da çocukların kendisine yönelik sorularını kabul etti. Çorumlu Necip Can, ağlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Ülkemizde terör olayları oluyor ve bazı insanlar evlerinden oluyor. Terörü bitirmek için neler yapmaya çalışıyorsunuz?' diye sordu.

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladıŞehitlerin aile ve çocuklarının asla açıkta bırakılmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Şu anda biliyorsunuz bu teröristlerle ilgili mücadelemiz yoğun bir operasyon dizisiyle devam ediyor. Çünkü biz bu terörü, teröristleri milletimizin huzuru, refahı için sonuna kadar mücadele ederek devam ettireceğiz. Çünkü bizim şehidimiz kanı yerde kalmayacak. Onun için de bu mücadelenin devamı gerekiyor. Özellikle şu anda Güneydoğu bölgesi başta olmak üzere buralarda bildiğiniz gibi bir taraftan bu operasyonlar devam ederken diğer taraftan da biz oralarda şehitlerimize ve gazilerimize yönelik bildiğiniz gibi devletimizin aldığı bir dizi yardımlar paketi var. Şehitlerimiz bize emanettir. Biz onları asla açıkta bırakamayız ailelerini, çocuklarını" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulün ardından çocukları makam odasında ağırladı. Makamında bulunan kütüphaneyi çocuklara gezdiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları "bol bol" kitap okumalarını nasihat etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların isteği üzerine Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü Açıklayamam" şiirini okudu.

  "TERFİLER ŞEHİDİMİZİN GIYABINDA DEVAM EDECEK"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit asker ve polislerin gıyabi olarak terfi almaya devam edeceğini açıklayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Hatta şehitlerimizin gerek asker gerek polis bu noktada bir şehide denklerinin alabileceği terfiler neyse o terfileri de şehidimizin gıyabında almaya devam edecektir. Eğer albaylığa kadar çıkacaksa yarbay, binbaşı buralara kadar çıkacaksa buraya kadar yine çıkacaktır. Bu terfisini alacaktır. Tüm özlük haklarıyla beraber. Aynı şey polis için de geçerlidir. Onlarda da terfi alacaksa bu terfisini almaya yine devam edecek. Hiçbirisinin kıdemi asla kaybolmayacak. Bunları almaya devam edecek. Devlet bütün şehit ailelerinin çocuklarını da okutmayı taahhüt etmiştir. Bunları üniversite sonuna kadar okutacaktır." (Bahar DEMİREL / ANKARA - DHA)

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulün ardından çocukları makam odasında ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki makam koltuğuna şehit çocuklarını oturttu.

  Cumhurbaşkanına soru sorarken ağladı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Kabulün ardından çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görme engelli ve otistik İrem Fitoz'un piyano resitalini çok beğendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fitoz'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilecek özel programlarda konser vermesi için davet etti.   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı