Dünya Haberleri

DÜNYA

  Beştepe’den Focus dergisine tekzip

  Hürriyet Haber
  16.07.2015 - 21:09 | Son Güncelleme:

  ALMAN Focus dergisinde 27 Haziran’da yayımlanan bir yazıyla ilgili, 9 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığınca dergiye tekzip metni gönderildiği belirtildi.

  Açıklamada, “Yayımlanan yazıda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında ileri sürülen iddialar tümüyle gerçekdışıdır” denildi. Almanya’da ajanlıktan tutuklanan ve Erdoğan’ın danışmanı olarak yazılan Taha Gergerlioğlu isimli şahsın Cumhurbaşkanı ile herhangi bir ilişkisinin olmadığı belirtilen açıklamada, şahsın herhangi bir resmi görevinin de olmadığı ifade edildi. Focus’un tekzip metnini yayınlamak yerine, yeni bir haberle mesnetsiz iddiaları tekrarladığı ve kendilerine ‘baskı yapıldığı’ şeklinde yansıttığı belirtilen açıklama Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde de yayınlandı.

  ERDOĞAN İLE YAKINLIĞI YOKTUR

  Açıklama özetle şöyle: “Derginin ‘Erdogan und seine Schattenkrieger’ başlığıyla yayımlanan yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ileri sürülen iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Haberin üzerine bina edildiği Taha Gergerlioğlu adlı şahsın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile herhangi bir yakınlığı ya da ilişkisi söz konusu olmadığı gibi kendisinin herhangi bir resmi görevi de bulunmamaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hiçbir ilişkisi bulunmayan birilerinin Almanya’da Erdoğan adına bilgi topladığı iddiasından Türkiye’deki telefon dinlemelerine kadar çeşitli mesnetsiz suçlamalarla okuyucularınız başta olmak üzere Alman kamuoyunu yanıltılması da üzüntü vericidir.”
  Aynı haberde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, Süleyman Şah Türbesi ile ilgili görüşmesinin Amerikan istihbarat kurumu NSA tarafından dinlendiği de öne sürülmüştü.

  Etiketler: beştepe
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı