GeriAvrupa Kurultaya iki hafta kala CDU’da sinirler gerildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurultaya iki hafta kala CDU’da sinirler gerildi

Kurultaya iki hafta kala CDU’da sinirler gerildi

Almanya’da CDU kurultayına iki hafta kala sinirler iyice gerildi. Adaylar birbirine karşı sert açıklamalar yapmaya başladı.

FRIEDRICH Merz, partisini, aşırı sağcı AfD’nin yükselişini basite almakla eleştirdi. Annegret Kramp Karrenbauer ise eleştiriye sert yanıt verdi. Karrenbauer, böyle bir eleştiriyi ‘parti üyelerine ağır bir tokat’ olarak niteledi. CDU Ekonomi Konseyi Genel sekreteri Wolfgang Steiger ise hemen uyardı: “Ses tonunun bu sertlikte devam etmesi, CDU’nun bütünlüğü üzerinde etki bırakmadan kalmaz.” CDU’nun bir yol ayrımına girdiğini belirten Steiger, şimdiye kadar karşılıklı saygı içinde hareket eden adayların öne geçmek için farklı bir ses tonu seçmesini eleştirdi. Steiger eleştirisinde hangi adayı kastettiğini açıklamadı.

KRAMP KARRENBAUER BAĞIRIYOR
CDU milletvekili Axel Fischer, Merz’i sert eleştiren Annegret Kramp Karrenbauer için, “Anlaşılan sinirleri gergin. CDU açık bir siyasi tavır koyamadığı için AfD güçlendi. Bu çok açık ortada. Merz bu yaraya parmak bastı. Kramp Karrenbauer bağırıyor” diye karşılık verdi.
Merz’in eleştirisini haklı bulan CDU’lu politikacılardan Günter Krings de, “Biz AfD’yi elbette ciddiye aldık, ama yeteri kadar değil” dedi. CDU iç politika sözcülerinden Armin Schuster ise AfD’ye karşı doğru reçeteler üretemediklerini söyledi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (26.11.2018)
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle