Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Android O ne zaman geliyor? İşte o tarih

  Hürriyet Haber
  09 Haziran 2017 - 07:36Son Güncelleme : 09 Haziran 2017 - 07:36

  Android O Google'ın en yeni mobil işletim sistemi ve beraberinde pek çok yeni özellikle gelecek. İşte Android O'nun beklenen çıkış tarihi...

  Google'ın mobil işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümü Android O, Mart'ta tanıtılmıştı. Firma bu sırada dağıtımı yılın üçüncü çeyreğinde yapmayı planladığını söylemişti. Geçen ayki Google I/O geliştirici konferansında ise Android O Beta Program'ın belirli cihazlara açıldığını gördük.

  Android O'nun tam olarak ne zaman yayınlanacağı halen açıklanmasa da Android Police'in şef editörü David Ruddock, tarihle ilgili bir ipucu veriyor. Ruddock'a göre güncelleme, "Ağustos'un birinci veya ikinci haftasında" Google Pixel ve Pixel XL'ye dağıtılmaya başlanacak. Pixel telefonlara yapılacak dağıtım, Nexus'a göre "biraz daha erken" olabilir. Ruddock, bu tarihlerin değişebileceğinin altını çiziyor.

  Android 7.1.2'ye güncellenmeyen Nexus 6 ve Nexus 9'un desteği sona erdiğinden bu iki cihaz, Android O'ya da ulaşamayacak. Nexus 5X ve 6P ise Android O çıktığında "garantili Android güncellemesi" süresinin içerisinde olacaklar. Ancak bu süre Eylül'de sona ereceğinden muhtemelen Android O'dan sonra çıkacak güncellemeleri alamayacaklar.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 10 MÜTHİŞ PC KASASI

  İşte Android sürümlerinin kullanım oranları
  İşte Android sürümlerinin kullanım oranları!
  Bu telefonlar 1 ay sonra Whatsapp kullanamayacak
  Android'in mucidinden yeni telefon: Essential Phone!
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı