Dünya Haberleri

  Alman Der Spiegel dergisi: Türkiye anlaşma karşılığında 'vizesiz seyahat' talep ediyor

  hurriyet.com.tr
  09.10.2015 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Alman Der Spiegel, Başbakan Angela Merkel'in mülteciler konusunda Türkiye ile anlaşma peşinde olduğunu yazdı. Haftalık haber dergisinde yer alan analizde, Ankara'nın da söz konusu anlaşmaya bir taleple karşılık verdiği öne sürüldü.

  Alman muhafazakârların içindeki kaynakların iddiasına yer verilen haberde, Türkiye'nin Avrupa'daki komşularıyla olan sınırlarını mültecilere kapaması karşılığında 'vizesiz seyahat' talebinde bulunduğu öne sürüldü.

  İddiaya göre; Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Birliği ve onun Bavyera'da faaliyet gösteren kardeş partisi Hıristiyan Sosyal Birliği'nden birçok politikacı, şartlar göz önünde bulundurulunca, bu talebin karşılanmasına yakın.

  MERKEL: BAZI TALEPLERİ KARŞILAMAK GEREK

  Şansölye Merkel, Alman kanalı ARD'ye verdiği söyleşide, AB ülkelerinin krizin çözümüne yardımcı olması gerektiği yönündeki görüşlerini bir kez daha tekrarlamış ve şunları söylemişti: 

  "Bu yükü daha iyi paylaşmak adına Türkiye ile konuşmamız gerekiyor. Bu, Türkiye'ye para vermek ve hatta vize kolaylığı gibi bazı taleplerini karşılamak anlamına gelecek."

  Merkel: Türkiyenin AB üyeliğine karşıyım, Cumhurbaşkanı Erdoğan da biliyorMerkel: Türkiye'nin AB üyeliğine karşıyım, Cumhurbaşkanı Erdoğan da biliyor


   

  Etiketler: mülteci , göçmen , ALMANYA
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı