Teknoloji Haberleri

  30 saniyelik YouTube reklamları kaldırılıyor!

  chip.com.tr
  18.02.2017 - 09:56 | Son Güncelleme:

  YouTube'un hiç istemediğiniz zamanlarda karşınıza çıkabilen "atlanmayan" reklamları, bu tarihte Google tarafından kaldırılacak!

  YouTube'taki reklamlar, dikkatimizi çekebilmek için birkaç farklı yola başvuruyorlar. Bunlar arasında en sinir bozanı ise herhalde 30 saniyelik, atlanması mümkün olmayan reklamlar. Sıkı durun çünkü Google, en istemediğiniz zamanlarda karşınıza çıkabilen bu reklamları kaldırıyor.

  YouTubetaki açık binlerce aboneyi erittiYouTube'taki açık binlerce aboneyi eritti!

  YouTube'daki reklamları kaldırmanın iyi bilinen birkaç yolu var ancak yakında bunlara bavşurmanıza gerek kalmayacak. Firmadan gelen açıklamada 30 saniyelik geçilmeyen reklamların 2018'de durdurulacağı, bunun yerine "hem kullanıcıların, hem de reklam verenlerin faydalanacağı formatlara yer verileceği" bilgisi yer aldı. 30 saniyelik reklamlar kaldırılsa da, 20 saniyelik reklam slotları dahil diğer reklamlar, geçemeyeceğiniz biçimde sunulmaya devam edilecekler.

  YouTubeda 10 saniyelik geçiş dönemiYouTube'da 10 saniyelik geçiş dönemi

  Google'ın bu kararı, firmanın cebine akan paraların bir miktar hız kaybetmesine yol açacak. Video alanında Google, artık yalnız değil - Facebook, Instagram gibi siteler video işlevlerini son dönemde oldukça geliştirdiler.

  Etiketler: internet
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı