Milli takım ve kulüp farkı

Millilerimiz 30 yılda ilk defa yaşadığımız uluslararası turnuvaların dışında kalma orucunu bozabilmek adına elimize gelen ‘FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ fırsatını değerlendirmek için İtalya karşısına çıktı.

Haberin Devamı

Alperen dışındaki NBA’cilerimizin bu sezon ki olumsuz performanslarını gözönünde tutunca pek de hayıflanmadık yokluklarına. “EuroBasket’te ligimizden 26 isim var” dersem sahadakilerin yabancı oyuncu yoğun ligimizden çıkabilecek en iyi kadro olduğu daha iyi anlaşılır.

Gecenin en iyisi Biberovic’in sıcak elleriyle iyi girdik maça ama Ergin Ataman kısa rotasyonuna erken başlayınca oyun akışında aksamalar oluştu. Yakamızdan düşmeyen İtalyanlar savunmalarını sertleştirip, top kayıpları yaptırarak maçı yakaladılar.

Çılgın koçları Pozzecco’nun emektarları, oyun kurucu gibi oynayan Melli ve Ricci deneyimlerini konuşturarak devre arası İtalya’nın soyunma odasına önde gitmelerini sağladılar. Genelde hücum basketbolunu tercih eden kulüplerden gelmiş millilerimiz bire bir ve takım savunması yapmakta zorlanıyor. Fiziksel sertliği görece yüksek, pekte ahım şahım takım olmayan İtalya karşısında bire birlerde yenilen taraf biz olduk. Çılgın isabet bulduklarından ve de ribaund alamadığımızdan Melih’in geç kalan gayretlerine rağmen yenilgiyle kapattık geceyi.

Yazarın Tüm Yazıları