Kupayı, oyunu doğru okuyan kazandı

Jasikevicius tüm oyuncularından istediğini aldı, Efes’in ataklarını boşa çıkardı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe Beko sezon başında Jasikevicius değişimiyle, İtoudis kaprislerinden kurtularak küllerinden doğdu. Erdem Can yanlış seçiminden, tren kaçtıktan sonra dönen Anadolu Efes ise marka değeri yüksek takımını heba etti.

Yarı finalde Beşiktaş’a savunmada nefes aldırmayan, hücumda ise Melih, Emre ve Tarık’ın üçlükleriyle oyunu nakış gibi işleyen sarı lacivertliler ile, Larkin’in penetreleri ile Pınar Karşıyaka’yı elemine eden Efes Konya’da finalde buluştular.

Efes, Osmani’yi dipte sırtı dönük pivot olarak kullanıp potaya yüklenerek başladı maça. Dışarıdan isabet arayan Fenerbahçe’de ise Hayes-Davis hücumunun belkemiğiydi.

3. ÇEYREKTE iŞiN RENGi BELLi OLDU

Motley’i pota altında doğru kullanıp Efes’i sayı orucuna sokan Fenerbahçe kaçtı ama maçı kıramadı ilk yarıda. Karar verici 3. çeyrekte hücum ribaundlarının tamamını Fenerbahçe toplayınca 2. şans sayılarıyla farkı 14 sayıya çıkardı. Maç boyu bütün rotasyonundan istediğini alan Jasikevicius, Efes’in son çeyrekteki atağını da oyunu doğru okuyarak boşa çıkartıp, kupaya uzandı.

Yazarın Tüm Yazıları