Kalbimiz sana emanet İsmail hocam

Fenerbahçe’de kulüp tarihinde bugün bir ilk yaşanacak ve futbolcuların çok sevdiği, geçmiş yıllarda Samandıra’ya huzuru, aidiyet duygusunu,arkadaşlığı ve saygıyı getiren İsmail Kartal’a kulübün kalbinde, çimlerin üzerinde imza attırılacak.

Haberin Devamı

KULÜP TARİHİNDE BİR İLK

Fenerbahçe’de bugüne kadar benzer imza törenleri Ülker Stadı 1907 tribünündeki salonda yapılır, bazen basın önünde olmayıp resmi siteye konulan fotoğraflarla sonlanırdı.

Roberto Carlos ve Mehmet Topuz transferi Ülker stadı çimleri üzerinde taraftara açık şekilde yapılmış, Alex de Souza’nın uzatılan sözleşmesi ve Mesut Özil imza töreni de Faruk Ilgaz salonunda yapılmıştı.

DERİN MESAJLAR

İmza töreninin Samandıra da yapılacağının açıklandığı saatten, yazıyı kaleme aldığım şu dakikaya kadar, bu imza töreninin neden Samandıra tesislerinin çimleri üzerinde yapılacağını, buradan verimek istenen mesajların neler olduğunu öğrenmeye çabaladım.
Yönetime yakın kaynakların hepsi imza töreninin Samandıra Can Bartu tesislerinin üst sahasında ve çimlerin üzerinde yapılması sıradan bir karar olmadığını, içinde derin mesajlar barındıran özel bir tercih olduğunun altını çizdi.

Haberin Devamı

NEYDİ BU DERİN MESAJLAR

Samandıra kulüp tarihindeki tüm başarıların ve başarısızlıkların merkezi olarak görülmüş, camianın kalbi olarak anlamlandırılmış bir mabetti. Ve yönetim onca zamandır çok uğraşmasına ve çok istemesine rağmen Samandıra da huzuru sadece İsmail Kartal’ın 2022’de ki yarım devrelik sezonunda sağlamıştı. Şimdi yönetim İsmail hocaya “Kalbimiz sana emanet” diyor. Başarının yolu Samandıra’dan geçiyorsa bunu en iyi İsmail Kartal bilir.

TAM KADRO

Samandıra’da ki üst anteetnman sahasındaki imza törenine Fenerbahçe yönetimi tam kadro katılacak. Böylece İsmail Kartal’a ve tüm camiaya “Hocamıza çok güveniyoruz ve her zaman arkasındayız” mesajı verecek. GECE GÜNDÜZ TESİSTE
Geçtiğimiz dönemdeki gibi tüm zamanını tesiste geçiren İsmail Kartal, göreve başladığı dakikadan itibaren hiç evine gitmedi. Akşam yeneğinden sonra gece yarılarına kadar ekibiyle birlikte eski maçları izleyen, transferde önüne sunulan futbolcuların kasetlerini izleyen Kartal’ın bu yoğun mesaisi Rusya kamıınun başlayacağı 8 Temmuz’a kadar sürecek ve deneyimli teknik adam idealindeki kadroyu oluşturmaya yaklaşacak.

12 SAAT MESAİ

Haberin Devamı

İsmail Kartal tüm futcuların ve personelin günde 12 saatini tesislerde geçirmesini istiyor. Sabah erkenden Samandıra’ya gelen futbolcular sabah antrenmanını yaptıktan sonra toplu kahvaltı yapıp bir süre sohbet ettikten sonra odalarında veya ortak alanları kulkanarak istirahat ediyor. Ardından akşam antrenmanına çıkılıyor, antrenmandan sonra toplu olarak akşam yemeği yeniyor ve dileyen futbolcu tesisten ayrılabiliyor. İşte İsmail Kartal’ın uyguladığı 12 saat mesaisinin işleyişi böyle.

 

Yazarın Tüm Yazıları