Jorge 'Gregory House' Jesus

Jorge Jesus için futbol sanki bir gizem. Sahaya çıkan 11’e her bakıldığında, Portekizlinin bu sefer ne deneyeceğini merak ediyor insan.

Haberin Devamı

Biraz Gregory House havası var. Ne diyordu efsane doktorumuz? “Gerçeklik neredeyse her zaman yanlıştır.” Beşiktaş maçında hem sahadaki performanstan hem de kenardan giren oyunculardan beklediğini alamamıştı Jesus. Set oyunundaki üretkenlik sorununu kafasına dert etmiş olacak ki, AEK karşısında bir stoperi kenara çekti, ön tarafa bir oyuncu ekledi.

İLK YARI RİTMİNİ BULAMADI

İlk yarı boyunca ritmini bulamadı Fenerbahçe. Emre Mor, Diego Rossi ve Lincoln gibi dikine gidebilecek üç oyuncu sahada olmasına rağmen pek uyum sağlayamadılar. Bu üçlüde sırtı dönük oyun da olmadığı için, bağlantı oyunu sadece Michy Batshuayi’nin üzerine kaldı. AEK teknik direktörü Jose Luis Oltra’nın da düzenli kullandığı 4-2-3-1 sisteminden 4-3-3’e dönüşü ve merkezi üçlemesi, o bölgeyi İsmail Yüksek-Miguel Crespo ikilisi ile kapatan F.Bahçe’yi zorladı. Oier, sürekli boş kaldı. Szalai birçok pozisyonda gidip gitmeme arasında kaldı ve bu Fenerbahçe baskısının etkinliğini azalttı.

Haberin Devamı

Jorge Gregory House Jesus

1 MAÇTA 2 ROSSI KLİBİ ÇIKAR

Diego Rossi enteresan oyuncu. Bir 90 dakika içerisinden iki tane Rossi klibi çıkartılabilir. Biri 20 milyon Euro bonservis ile Premier League yapar, diğerinin Fenerbahçe 11’indeki yeri tartışılır. İşin iyi yanı, saha içinde doğru tercihleri yapıp bitiriciliğini geliştirirse ilkine ulaşma potansiyelinin yüksek olması. Pozisyon yokken Batshuayi’yi golle buluşturmayı başardı Uruguaylı. O topu aldığında, AEK yarı sahasında 7 siyahlı formalı oyuncu, bir de Batshuayi vardı.

TAKIMA FERGUSON TEDAVİSİ

Soyunma odasında belli ki Jorge Jesus, Sir Alex Ferguson’un saç kurutma makinası tedavisini kullandı. İkinci yarıya daha diri, daha enerjik ve tempolu başlayan Fenerbahçe 10-15 dakika içerisinde oyunu ilk yarıda yapamadığı kadar rakip ceza sahasına itmeyi başardı. Burada iki bekin ve İsmail’in kendilerini saha içerisinde daha ileride konumlandırmasının rolü büyüktü. Bu baskı en sonunda AEK savunmasında hatayı ve sarı lacivertlilere golü getirdi.

Haberin Devamı

YIKMAK İÇİN İYİ TAKIM YETMEZ

F.Bahçe için artık Kadıköy tekrardan bir kale. Taraftar takıma, takım kendine inanıyor. Oyuncular değişse, oyun içinde istikrar zaman zaman sağlanamasa bile önemli değil. Artık sarı lacivertlileri burada yıkmak için iyi bir takım olmaktan fazlası gerekiyor.

Yazarın Tüm Yazıları