Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Zeyid Aslan: "Özür diliyorum, gereğini yaparım"

  02 Mayıs 2013 - 16:22Son Güncelleme : 02 Mayıs 2013 - 17:33

  AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, TBMM Genel Kurulu'nda kullandığı küfürlü ifadeler nedeniyle Meclis'ten, halktan ve tüm kadınlardan özür dileyerek, “Partim zarar görürse gereğini yaparım” dedi.

  Aslan, Meclis'te gazetecilere AK Parti Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini değerlendirdi. Aslan, “AK Parti ilkeli bir partidir; ilkelerine, felsefesine uymayanlar hakkında da gereğini yapar. Bu açıdan 'Niye disipline sevk edildim' gibi bir kırgınlığım yok. CHP bundan ders almalı” görüşünü kaydetti.

  Grup Disiplin Kurulu'ndan nasıl bir sonuç beklediği sorusuna Aslan, “Karşılığını bilmiyorum, okumadım. Partiden ihraç, atılma gibi bir sonuç olacağını sanmıyorum. Öyle olsa partilerde adam kalmaz. Olsa bile, bu benim AK Parti ile gönül bağımı koparmaz” diye konuştu.

  Genel Kurul'daki ifadelerinin “çok şık sözler” olmadığını, bu açıdan partisinin gereğini yapmasının doğal olduğunu, ayrıca yapması da gerektiğini ifade eden Aslan, şunları söyledi:

  “Söz söylendi ve bitti. Ana ile başlayan o sözlerden dolayı çok üzgünüm. Çünkü hiçbir anne soytarı doğurmak istemez. Rahmetli annesinden özür diliyorum ama o şahıstan (Kamer Genç) özür dilemiyorum. Milletten, Meclis'ten ve tüm kadınlardan özür diliyorum. Çok üzgünüm. O cümleyi nasıl kullandığımın farkında değilim. Çok uygun ve yerinde olmamıştır. Eğer partime bir zarar gelirse, bunda dolayı sıkıntıya düşerse gereğini yaparım. Bunun gereği neyse onu yaparım. Ama olacağını düşünmüyorum.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile görüştüğünü belirten Aslan, “Fatma Hanım için ya da onu korumak için yapmadım. Ben 12 yıldır milletvekiliyim. Benim söylediğim dört cümle ama o şahsın yaptığı hakaretler, küfürler ciltler dolusu oldu. Zaman zaman sert çıkışlarım olmuştur ama böyle sözler olmadı. Kendimi kaybettim. Yoksa o cümleler kullanılmaz” dedi.

  Aslan, hafta sonunda Kızılcahamam'da yapılacak AK Parti istişare toplantısına katılacağını belirterek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisiyle ilgili ifadeleri hakkında yorum yapmayacağını, kendi şahsi görüşü olduğunu söyledi.

  Genç ile Meclis'te karşılaşmadığını belirten Aslan, “İnşallah karşılaşmayız. Karşılaşsam da bir şey olmaz. Bize kimse saldırmazsa, biz kimseye dokunmayız. Dokunacak olsak dokunurduk” diye konuştu.

  Bu arada bugün Komisyon Başkanlığı'ndan istifa eden  ve Genel Kurul salonuna gelerek Meclis çalışmalarına katılan Aslan'ı bazı AK Partili milletvekillerinin teselli ettiği görüldü.

  Zeyid Aslan: Özür diliyorum, gereğini yaparım ASLAN KOMİSYON BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 35 Yorum }
  • Doğrucu Davut İban 2.5.2013 21:03:08
   Kamer Genç'in osmanlı - cumhuriyet dönemi örneklemesine karşın Zeyid Aslan'ın küfürleri arasındaki farkı anlayamayan zihniyet burada söz kirliliği yaratmasın.
  • bülent açıkgöz 2.5.2013 19:38:02
   fatma ŞAHİN zeyit aslan'la aynı partide görev yapmaktan ve aynı mecliste bulunmaktan memnuniyetsizliği yok galiba, ses yok
  • YIRTACAKSIN, MERAK ETME 2.5.2013 19:00:43
   ""PARTİM ZARAR GÖRÜRSE GEREĞİNİ YAPARIM" DİYOR HAZRETLER; HENÜZ O GALİZKÜFÜRLER AĞZINDAN ÇIKTIĞI ANDA PARTİN ZARAR GÖRMÜŞTÜR, GEREĞİNE DESEN BAKAMAZSIN ZİRA SON SÖZ BAŞBAKANINDIR , HER ZAMANKİ GİBİ.
  • şadan saygın 2.5.2013 18:39:48
   kasıt içeren bir söz söylemediği halde o kadın vekil Kamer Genç için tazminat davası açacaktı. o söz hiç bir şekilde bir hakaret içermiyordu. maksat suçlu ilan etmek. kasıtlı bir infaz. Genç eleştirilerin odağı olsun, saf dışı kalsın.. sizin kadınlara ne kadar değer verdiğiniz de ortada şimdi..
  • hidayet cimen 2.5.2013 18:21:57
   Anaya kufuru, kadinlar nasil onaylar anlayamam!!!
  • mete nezbet 2.5.2013 18:19:11
   Hiç biriniz,EVET hiç biriniz TC ni temsil eden O koltuklarda oturmayı hak etmiyorsunuz...Bu ne biçim bir terbiye,bu ne biçim bir üslup ? Tahsilsiz,yol yortam bilmeyen bir vatandaş bile sizden daha terbiyeli...
  Sayfa Başı
  Haberlerkara sevda yeni bölümKauai Adasıhawaiisokotra adasıYEMENAğvasapanca