ANKARA HABERLERİ

Zanaatçıları fotoğrafladılar

Haşim KILIÇ
07.02.2019 - 13:36Son Güncelleme :

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) düzenlediği ‘Ekonomi ve Zanaat’ temalı 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda sergilemeye layık görülen 60 fotoğraf, CerModern’de ziyarete sunuldu.

Haşim KILIÇ

‘Ekonomi ve Zanaat’ temalı 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda seçilen fotoğraflardan oluşan sergi, 27 Şubat’a kadar sergilenecek. 74 ülkeden 2 bin 500’ün üzerinde fotoğrafçının, 9 bin kare ile katıldığı yarışmada 14 fotoğraf ödüle, 60 fotoğraf sergilemeye layık görüldü.

Zanaatçıları fotoğrafladılar

Serginin açılışında konuşan TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, “Bu etkinliği, finansal kuruluşların, kültür ve sanat alanında izledikleri sosyal sorumluluk projelerinin ayrıcalıklı bir örneği olarak değerlendirmek mümkündür” dedi. Açılış konuşmasının ardından Çetinkaya, yarışmada dereceye giren sanatçılara madalya ve plaket takdim etti. Yarışmada Hindistan’dan Abhijit Banerjee altın madalya alırken Haşim Kandilcioğlu gümüş madalya, Hakan Çöplü bronz madalya kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zanaatçıları fotoğrafladılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zanaatçıları fotoğrafladılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı