ANKARA HABERLERİ

Sanata dair güncel yaklaşımlar

Haşim KILIÇ
29.06.2019 - 14:53Son Güncelleme :

II. Uluslararası SADA Disiplinlerarası Sanat Sempozyumu, Artsürem Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Haşim KILIÇ

Sanatın disiplinlerarası yorumlarını güncel yaklaşımlarla ele alarak sanata dair yeni tartışmalar açmayı ve ortak bir fayda oluşturmayı amaçlayan SADA Disiplinlerarası Sanat Sempozyumu, Artsürem Sanat Galerisi’nde gerçekleşti. İki gün boyunca süren sempozyum kapsamında sanat ve göç, sanat ve savaş gibi konular tartışıldı, sanatın ekonomi, çevre, estetik, sosyoloji, psikoloji antropoloji gibi alanlarla ilişkisi incelendi. Sempozyum kapsamında Mehmet Güleryüz, Burhan Alkar, Mehmet Aksoy ve Nurten Öztürk’e “SADA Sanata Katkı” ödülü takdim edildi.

SEMPOZYUM SERGİSİ

Sempozyumda; Atis ve ArtAnkara Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, Forbes’tan Handan Bayındır, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nesrin Kalyoncu, Av. Dr. Hakan Kayaaslan, Restoratör Altuğ Katmer, Ressam Seydi Murat Koç, Mimar Ayşin Sevgi Karakurt Macit, konuşmacı olarak yer aldı. Sempozyumun ardından, 47 sanatçının 94 eserinden oluşan sergi ziyarete açıldı. Sergi, 15 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sanata dair güncel yaklaşımlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Haziran 2019 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanata dair güncel yaklaşımlar haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Temmuz 2019, Çarşamba
 • İmsak
  03:23
 • Güneş
  05:17
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:55
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı