ANKARA HABERLERİ

Endüstri 4.0'a adapte olabiliriz

Hürriyet Haber
21.02.2019 - 16:41Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV), Digit4Turkey ve Ankara Üniversitesi iş birliğinde ‘Ankara 4. Sanayi Devrimi Yolunda’ konulu panel düzenlendi.

Hürriyet Haber

Etkinlikte konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, teknolojik devrimle sermaye-yoğun sanayiden zeka-yoğun bir sanayiye doğru dönüşüm yaşandığını söyledi. Türkiye'nin, Endüstri 4.0 devrimine çabuk adapte olabilme imkânının bulunduğunu anlatan Özdebir, "Bunu yakalayamazsak sanayide ve üretimde yıkıcı rekabetin altında kalırız" diye konuştu. Yeni neslin Endüstri 4.0'ın sürdürülebilirliğini sağlamak üzere yetiştiğini kaydeden Özdebir, Endüstri 4.0 sayesinde verilerin içinden anlamlı şeyler çıkarmak için saatlerce uğraşmak yerine bilgisayarlarla bu tip işlerin kolaylıkla yapılabildiğini kaydetti. Özdebir, dijital dönüşümle insan hayatına giren sensör teknolojisinin sadece imalat sanayisini değil, iş yaşamının tüm fonksiyonlarını daha iyi yönetebilme imkanı sağladığını kaydetti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de Endüstri 4.0'ın en önemli ayağının eğitim olduğuna dikkat çekerek, teknolojik değişimi bu alana heyecan duyan gençlerle yapmanın önemine değindi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Endüstri 4.0'a adapte olabiliriz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2019 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endüstri 4.0'a adapte olabiliriz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı