ANKARA HABERLERİ

Eğitim için origami turnası

Gizem KARADAĞ/ANKARA
29.04.2019 - 09:07Son Güncelleme :

TED Üniversitesi akademisyenleri, idari personel ve öğrenciler, maddi olanaksızlıklar içinde olan çocuklara el uzatmak üzere turna katlandı.

Gizem KARADAĞ/ANKARA

Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen etkinlikte, Türk Japon Vakfı Origami Kursu eğitmeni Mikiko Uehara, origami sanatını anlattı ve turna katlaması yaptı. ‘Bin Turna Bir Umut’ projesi kapsamında katlanan her turna için 5 lira alındı. Elde edilen gelir, eğitime erişim engeli olan çocukların geleceği için kullanılacak.

YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

TED Sivil Toplum Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aysun Hartevioğlu, projenin dezavantajlı öğrencilere destek olmak amacıyla başlatıldığını kaydederek, “Bundan sonra biz bu projenin yaygınlaşması için gayret göstereceğiz. Daha çok turna katlayarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya çalışacağız” dedi. TED Tam Eğitim Burslu öğrencisi İbrahim Aslan ise, ‘Bin Turna Bin Umut’ projesine Ankara’da üniversitede okuyan öğrencilerle birlikte başlattıklarını söyleyerek, “Bin turnaya ulaştığımızda bir öğrencinin eğitime umut olmuş oluyoruz ve ona burs sağlıyoruz. Bu burs, TED 10 bin Genç Meşale Kampanyası’na gidiyor. Biz de 140 meşale olarak, bir meşale de biz yakmak istedik” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eğitim için origami turnası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2019 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim için origami turnası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı