ANKARA HABERLERİ

45 yılın ardından madalyaları verildi

AA
07.04.2019 - 10:40Son Güncelleme :

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında gazi olan askerlere madalyaları 45 yılın ardından takdim edildi. Ankara'da bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'ında düzenlenen madalya törenine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ile gaziler katıldı.

AA

Törende konuşan Köprülü, “Geçtiğimiz hafta içerisinde hak sahiplerine milli mücadele madalyaları dağıtımına başlandı. Bu, hükümetimizin bir projesiydi ve bir süredir de gündemdeydi. Önümüzdeki dönemde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı koordinesinde madalyaların dağıtımı Türkiye genelinde yapılacaktır" diye konuştu. Aylar ise, "Ankara'da 950 gazimize madalyaları takıldı. 29 bin 650 Kıbrıs gazimiz hayattadır. 16 bininin madalyası basıldı ve beklemektedir. Bunların dağıtımları yapılacak" dedi. Konuşmaların ardından Kıbrıs Gazisi Tahsin Yeşilay, madalya alacak diğer gazileri de temsilen basın mensuplarının önünde madalyasını Köprülü ve Aylar'ın elinden aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 45 yılın ardından madalyaları verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2019 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 45 yılın ardından madalyaları verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı