"Sayım Çınar" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Sayım Çınar" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Sayım Çınar

Sayım Çınar

İkonik kahramanın şarkıları

15 Ocak 2020

Onu iyi tanıyoruz, hayatını adalet peşinde koşmaya adamış bir kanun adamı ve yedi tepeli şehrin her köşesinde yıllardır süren, bitmeyen bir mücadele...
İntikam, hırs, öfke, cinayet, patlayan silahlar ve cansız bedenler...
Ve tabii bu zorlu hayatı katlanır kılan güzel Evgenia’nın Tatavla’sında dinlediği şarkılar...
Ahmet Ümit’in gözü pek karakteri Başkomser Nevzat’ın sevdiği şarkılar, 18 Ocak Cumartesi günü saat 17:00’de YKY Loca’da yapılacak etkinlikte paylaşılacak.

Cem Erciyes ne okuyor?

Doğan Kitap Yayın Yönetmeni Cem Erciyes sıkı bir okurdur, bilenler bilir. Kendisine bu aralar ne okuduğunu sordum, 2020’nin ilk kitap önerisini ondan aldım.
Daron Acemoğlu, James A. Robinson imzalı “Dar Koridor” kitabını okuyormuş bugünlerde. Yazarları “Ulusların Düşüşü” adlı çok ses getiren kitaplarından tanıyoruz.

Sezona sıkı başlangıç

Yazının devamı...

Sayım’ın Bavulu

9 Ocak 2020

Bilenler bilir; bir şehir romantiği olarak yaptığım gezilerde bana en çok edebiyatın ve müziğin eşlik etmesini severim. Bu anlamda gezilerimdeki serüvenlerime eşlik eden pek çok dahi oldu, olmaya da devam ediyor.

SERÜVENLERE EŞLİK EDEN DÂHİLER

Mesela, yılbaşı öncesinde Bonn’daydım. Salzburg’da Mozart, Leipzeig’de Bach gibi dâhiler nasıl gezilerime rehber olduysa Beethoven da hayatı ve besteleriyle Bonn’daki bu yolculuğumda bana rehber oldu.
Beethoven ile bu şehirde yollarımızın kesişmesi elbette tesadüf değildi. Onun bir zamanlar yaşam sürdüğü bu şehri ve evini kulağımda 9’uncu senfonisiyle bir kez daha keşfettim.
Klasik müziğin dâhilerinden birinin evinde olmak sahici duygulara yol açıyor. Beethoven’ın eserlerini dinlemek gerçekten benim gibi bünyelere iyi geliyor.

Yazının devamı...
Sayım Çınar Kimdir?

Sayım Çınar