« Hürriyet.com.tr

Viyana’nın en güzel yazı

Sıcak yaz günlerinde Viyana’ya fırsat verin, pişman olmayacaksınız. ‘Dünyanın en güzel bulvarı’ da denilen Viyana’nın Ringstrasse’si 150’inci yaşını kutluyor. Doğumgünü şerefine şehrin müzeleri, konser salonları etkinliklerle dolu. Tuna Nehri’nin süslediği zarif Viyana, en güzel yazını yaşıyor.

Yenal BİLGİCİ
X

YÜKSEK FİYATA DEĞER

Viyana’nın en güzel yazı

Sofitel Oteli’nin 18’inci katına çıkın. Şehrin en ünlü restoranlarından biri orada. Das Loft, Viyana’yı tüm görkemiyle ayaklarınızın altına seriyor. Biraz tuzlu ama fiyatlar manzara için değer. Haftasonu gidecekseniz rezervasyon şart.

EN ÜNLÜ TACI GÖRMEK İÇİN

Viyana’nın en güzel yazı

Şehrin kalbinde, 13’üncü yüzyılda inşa edilen ve imparatorlara ev sahipliği yapan Hofsburg Sarayı duruyor. Erken kalkın; sabah dokuzdan evvel orada olun ki kuyruk beklemek zorunda kalmayın. Kutsal Roma İmparatoru’nun taktığı mücevherle süslü, ünlü tacı ‘Reichskrone’ sarayda sergilenen en önemli parça.

SARAYIN HAYVANLARI

Viyana’nın en güzel yazı

Viyana’ya birkaç günden fazla vakit ayırdıysanız, Schoenbrunn Sarayı’ndaki hayvanat bahçesini görmeden dönmeyin. Burası, Avrupa’da hayvanların en özenli bakıldığı bahçelerden... Bütün günü burada geçirebilirsiniz. Tropik bölümü muhakkak görün. (Giriş: Yetişkinler 16.5, çocuklar 8 Euro).

150’NCİ YAŞINA BASAN CADDE

Viyana’nın en güzel yazı
Benzersiz kafelerin havasını solumak için, her fırsatta kahve için.

Avusturya Parlamentosu, Devlet Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Urania Gözlemevi, parklar, bahçeler, heykeller... Viyana’nın merkezini çevreleyen dört kilometrelik Ringstrasse onlarca seçenek sunuyor.

GİTMEDEN SEYREDİN

Viyana’nın en güzel yazı

Viyana’ya âşık olmak da mümkün, Viyana’da âşık olmak da. Şehre giden trende tanışan Amerikalı Jesse (Ethan Hawke) ve Celine (Julie Delply), gün doğana kadar Viyana’da dolaşırlar... Richard Linklater’in 1995’te çektiği ‘Gün Doğmadan’ sinema tarihinin en güzel aşk filmlerinden..

ZOR BİR REZERVASYON
Kimilerince alanında dünyanın en iyisi kabul edilen Viyana Filarmoni Orkestrası için bilet bulmanız zor olabilir ama Viyana Senfoni Orkestrası’nı yine de deneyin. Şu anda Turandot’u icra ediyorlar. Giderken şık giyinin.

RINGSTRASSE'DE YAPMADAN DÖNÜLMEYECEK 5 ŞEY

Viyana’nın en güzel yazı Ring seferleri yapan tramvaya binmek
Viyana’nın en güzel yazı 150’inci yıla özel ‘Sound of the Ring’ kokteylini denemek
Viyana’nın en güzel yazıBelvedere’de ‘Klimt ve Ringstrassse’ sergisini gezmek
Viyana’nın en güzel yazı Ringstrasse bisiklet turuna çıkmak
Viyana’nın en güzel yazı Viyana Devlet Opera Binası’nı görmek

İSTANBUL ÇIKIŞLI VİYANA TURLARI
Etstur, Prag-Viyana-Budapeşte, 25 Temmuz-19 Aralık arası, 7 gece, 349 Euro’dan başlayan fiyatlarla (444 0 387) Setur, Viyana Turu, 23 Eylül, 4 gece, 777 Euro’dan itibaren (444 0 738) Pronto Tour, 12-14 Kasım, 3 Gece - 4 Gün, 269 Euro’dan başlayan fiyatlarla (444 91 92) Ulaşım ve konaklama seçenekleri tura göre değişiyor.Kaynak: Yenal BİLGİCİ

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hem büyüleyici hem de ucuz sekiz ülke
Hafta sonu Hafta sonu
Hafta sonunun olmazsa olmazı: Adalar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sibirya'da her geçen gün büyüyen gizemli krater!
Yeme&İçmeYeme&İçme
Bayramlık Alaçatı tavsiyeleri