Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Twitter reklamı kaldırıyor

  Hürriyet Haber
  28.01.2016 - 09:57 | Son Güncelleme:

  Son zamanlarda pek çok büyük değişiklikle gündeme gelen Twitter, şimdi de bir grup seçilmiş kullanıcıya reklamlı tweetleri göstermeyecek bir uygulama üzerinde çalışıyor.

  Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Twitter' da bugün yaşanan istifa haberleri internet gündemine oturdu. Twitter' da istifa eden isimler kimler? Detaylar haberimizde.

  Twitter, zaman tünelinde gösterdiği sponsorlu tweetleri özel kullanıcılara göstermeyeceği bir uygulamayı test ediyor. Daily Dot’ta yer alan habere göre, Twitter’da aktif olan ve tweetleri geniş bir kesimden kullanıcıya ulaşan kullanıcılar ‘özel’ olarak belirlenecek ve onlara sponsorlu tweetler gösterilmeyecek. Seçilen kullanıcı grubunun içine dahil olabilmek için gereken bir diğer özellik ise kullanıcının Twitter’ı aktif olarak kullanması.

  Twitter 4 önemli ismini birden kaybettiTwitter 4 önemli ismini birden kaybetti

  Twitter’ın böyle bir yolu tercih etmiş olmasının sebebi ise ‘kıymetli’ kullanıcılarını Twitter’da tutup, yarattıkları etkileşimle diğer kullanıcıların da Twitter’da kalmasını sağlamak. Söz konusu bu özelliğin ise sadece çok küçük grup bir kullanıcıya açık olacağı gelen bilgiler arasında. Twitter’ın bu sayede, tek gelir modeli olan reklamları tehlikeye atmayacağı düşünülüyor.

  Geçtiğimiz haftalarda üst düzey yöneticileriyle yolları ayıran Twitter’ın, bu sene gelecek aylarda ise şu an 140 olan karakter limitini 10 bine çıkarması bekleniyor.

  Etiketler: sosyal medya , facebook
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı