GeriTeknoloji Windows 10 duraklama dönemine girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 10 duraklama dönemine girdi

Windows 10 duraklama dönemine girdi

Windows 10 son aylarda gelen iyi haberlerin ardından, Şubat ayında büyük bir hüsran yaşadı.

Microsoft'un oldukça yoğun bir "yükseltme" kampanyası yürüttüğü Windows 10, geçtiğimiz Ocak ayında elde ettiği çarpıcı kullanıcı artışından sonra geçtiğimiz ay itibariyle yaşamaya başladı. Üç ayrı kaynaktan gelen veriler bu yavaşlamanın ekim ayından beri yaşanan en düşük artış oranı olduğunu gösteriyor. Ocak ayında ciddi bir artışa geçen Windows 10'u benimseme oranları söz konusu verilere göre neredeyse yarı yarıya bir düşüş göstermeye başladı.

ABD merkezli analiz firması Net Applications, Windows 10'un Şubat ayında bütün Windows PC'lerde kullanılma oranının yüzde 14.2 olduğunu açıkladı. Bu da bir önceki aya göre yalnızca yüzde 1.1'lik bir artışın yaşandığı anlamına geliyor. Firma Windows 10'un Ocak ayındaki benimsenme oranı artışını ise yüzde 2.2olarak açıkladı.

Bu tablodaki olumlu taraf ise, Windows 10'un benimsenme oranlarının ilk defa 2012'deki Windows 8'e ve onun 2013'teki güncellemesi Windows 8.1'e geçiş oranlarını geride bırakması.

Diğer bir analiz firması StatCounter'ın yayınladığı veriler de Windows 10'un benimsenme oranı artışını Net Applications'la aynı derecede gösteriyor. Üçüncü bir kaynak; Digital Analytics Program da yine Şubat ayında açıkça yavaşlayan bir artış tespit etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle