GeriTeknoloji iPhone X'in yenisi daha ucuz mu olacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPhone X'in yenisi daha ucuz mu olacak?

iPhone X'in yenisi daha ucuz mu olacak?

ABD'nin tüketici hakları savunucusu ve avukat Ralph Nader, Apple'ın CEO'su Tim Cook'a bir mektup yazdı. Mektupta yeni iPhone X modelinin daha uygun bir fiyat ile çıkması gerektiğini söyledi.

ABD'nin en ünlü siyasetçilerinden biri olan Ralph Nader birkaç gün önce Apple'ın CEO'suna açık bir mektup yazdı. Nader mektupta Apple'a yeni iPhone X modelinin iPhone X ile aynı kaderi paylaşmamasını istiyorlarsa daha uygun bir fiyattan satışa çıkarmaları gerektiğini söyledi. iPhone X satışlarında istenilen seviyeye ulaşılmamasının nedeninin telefonun fiyatından dolayı olduğunu belirtti.

Analistlere göre ise Apple zaten uzun süredir bu fiyatı düşürmek için alternatif yollar arıyor. iPhone X'in en pahalı parçası olan OLED ekranlar Samsung tarafından üretiliyor. Durum böyle olunca şirketin telefondan kazandığı kar payı ciddi bir şekilde düşüyor.

Bu yüzden Apple yeni iPhone X için alternatif bir ekran arıyor. Büyük ihtimalle şirket yeni çıkaracağı telefonda 100 dolarlık bir fiyat indirimine gidecek. Bu indirimin Apple'ı istediği noktaya getirip getirmeyeceğini zaman gösterecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle