GeriTeknoloji Instagram'da hashtag kullananlar dikkat!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Instagram'da hashtag kullananlar dikkat!

Instagram'da hashtag kullananlar dikkat!

Dünya'nın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram'a çok yakında yepyeni bir keşfetme özelliği geliyor.

Instagram'ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Keşfet bölümüne iki önemli özellik çok yakında eklenecek. Bu yenilikler Hashtag hikayeleri ve Yer hikayeleri.

Instagram'a ne zaman ekleneceği belli olmayan bu iki yeni özellik direkt olarak Keşfet yani Explore bölümünde karşımıza çıkacak. Hashtag hikayeler özelliği sayesinde ilginizi çeken hashtag'leri barındıran hikayeleri aratabilecek ve ilgi alanlarınıza yönelik hikayelere göz atabileceksiniz.

Bir diğer seçenek ise Yer hikayeleri. Location Stories adını taşıyan bu seçenekle de isminden de tahmin edebileceğiniz üzere çeşitli mekanlarla ilgili aramalar yapabileceksiniz.

İki özellik de Keşfet bölümünde yer alan arama kutusundan yaptığınız arama sonucunda ekranın en üzerinde bir daire şeklinde karşınıza çıkacak hikayelerden oluşuyor. Bu hikayelere tıklayarak yeni insanları tanıyabilir ya da paylaşımlarına göz atabilirsiniz.

Eğer uygulamanızı Android ya da iOS platformlarında 10.22 sürümüne güncellerseniz, Yer hikayelerinin şu anda kullanılabilir durumda olduğunu görebilirsiniz. Fakat Hashtag hikayeler özelliğinin önümüzdeki haftalarda yayımlanacak bir güncellemeyle uygulamaya ekleneceğini belirtmemiz gerekiyor.

İşte Galaxy Note 8'in ilk görüntüleriİşte Galaxy Note 8'in ilk görüntüleri

Yorumları Göster
Yorumları Gizle