Teknoloji Haberleri

  Instagram'a fotoğrafları arşivleme seçeneği!

  Hürriyet Haber
  23.05.2017 - 07:27 | Son Güncelleme:

  Instagram'a kullanışlı bir özellik geldi. Arşiv butonu sayesinde profilinizde paylaştığınız fotoğrafları arşiv klasörüne atarak sadece kendiniz göreceğiniz şekilde ayıklayabilirsiniz. Böylece artık herkesin görmesini istemediğiniz, ancak tamamen silmeyi de arzu etmediğiniz fotoğraflar arşivde yine elinizin altında olacak. Peki Instagram'ın arşiv butonu nasıl çalışıyor? Arşive giden fotoğraflar geri getirilebiliyor mu?

   Instagram'a gelen yeni 'arşiv' özelliği kullanıcıların sadece kendilerinin görebileceği paylaşım klasörü anlamına geliyor. Profil sayfanız açıkken uygulamanın hemen sağ üst kısmında yer alan arşiv butonuna dokunarak arşivlediğiniz tüm fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz. Bu fotoğrafları sizden başka da gören kimse yok. 

  Instagrama fotoğrafları arşivleme seçeneği
  İşte Instagram'a eklenen yeni 'arşiv' klasörü

  Instagram'da herhangi bir fotoğrafınızı arşivlemek için ise yapmanız gereken şey gayet basit. Önce paylaşım yaptığınız fotoğrafın üst kısmında yer alan '...' butonuna dokunun; ardından arşivle seçeneğini seçin. Hepsi bu! Arşivlediğiniz anda fotoğrafınız arşiv klasörüne iletilecek ve paylaştığınız görüntüler arasından kaldırılacak. 

  Instagrama fotoğrafları arşivleme seçeneği
  Paylaşım yaptığınız herhangi bir fotoğrafın üzerinden 'Arşivle' butonuna dokunmanız yeterli

  ARŞİVE GİDEN FOTOĞRAFLAR TEKRAR ESKİSİ GİBİ YAYINLANABİLİR Mİ?

  Evet. Arşiv klasörüne girerek yine fotoğrafın özelliklerini seçip 'profilimde göster' seçeneğine dokunmanız yeterli. Böylece fotoğrafınız yayınlandığı tarih ve saat aralığında yayındaki fotoğraflarınızın arasında yerini alacak. Yani arşivlediğiniz fotoğrafları istediğiniz zaman tekrar yayına alıp herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.

  Instagrama fotoğrafları arşivleme seçeneği
  Instagram'a fotoğrafları arşivleme seçeneği!
  Messenger ve Instagram'ın bildirimleri artık tek çatı altında!
  Instagram Snapchat'in yüz filtrelerini birebir kopyaladı
  İşte Galaxy Note 8'in ilk görüntüleriİşte Galaxy Note 8'in ilk görüntüleri
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı