GeriTeknoloji Galaxy S9'un özellikleri ortaya çıkıyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galaxy S9'un özellikleri ortaya çıkıyor!

Galaxy S9'un özellikleri ortaya çıkıyor!

Samsung'un gelecek sene Galaxy S9 gibi amiral gemisi telefonlarında kullanabileceği Exynos işlemci, bir ilk olacak!

Samsung Galaxy S9 çıktığında, telefonun ABD sürümü muhtemelen Snapdragon 845 işlemciyle gelecek. Geriye kalan Galaxy S9'ların ise yeni bir Exynos yonga setiyle gelebileceği ortaya çıktı.

"Exynos 9810" adını taşıyan işlemci, Samsung'un Exynos 9 serisi ilk işlemcisi olacak zira Galaxy Note 8 ve Galaxy S8'in Exynos 8895 ile geldiklerini biliyoruz. Samsung yeni yongayı "en son amiral gemisi işlemcisi" olarak tanımlıyor ve işlemcinin "üçüncü nesil özel CPU çekirdekleri, yükseltilmiş GPU ve sektörde ilk kez 6CA desteğiyle gelen gigabit LTE" ile geleceğini söylüyor.

6CA'ya sahip bir telefon, 1,2Gbps'ye kadar indirme hızlarına ulaşabiliyor. Galaxy S8, teorik olarak 1Gbps indirme hızına ulaşabilen 5CA desteğine sahip. Yani Galaxy S9'un indirme hızı, teoride Galaxy S8'den yüzde 20 daha hızlı.

Galaxy S9un özellikleri ortaya çıkıyor

Yeni yonganın bir başka özelliği 10nm olması, yani boyutlarında önceki nesle göre bir değişiklik yok. Daha önceki iddialar, işlemcinin 8nm boyutlarında ve daha verimli olacağını söylemişti ancak bunlar, Galaxy S9'a yetişmeyecek gibi görünüyor. Bu durumda Exynos yongası, 7nm olacağı söylenen Snapdragon 845 karşısında biraz dezavantajlı bir duruma düşebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WINDOWS 1.0'DAN WINDOWS 7'YE YÜKLEME EKRANLARI

 

 

Tansu Yeğen: Teknoloji sektörünü etkileyen en önemli konu “kurlardaki değişim” | Ofis Dışında

 

Tansu Yeğen: Teknoloji sektörünü etkileyen en önemli konu “kurlardaki değişim” | Ofis DışındaSamsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen Ofis Dışında'nın konuğu oldu. Ofis Dışında, Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. <br>Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC <br>Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle