Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim'de son durum

  İhsan YALÇIN / İSTANBUL, (DHA) / AA
  02.06.2013 - 08:36 | Son Güncelleme: 02.06.2013 - 21:51

  Gezi Parkı eyleminin altıncı gününde Taksim Meydanı bir kez daha doldu. Akşam saatlerinde Taksim Meydanı'nda toplanan göstericiler, sloganlar atarak Gezi Parkı'na destek oldular.

  Taksim'deki Gezi Parkı eylemleri altıncı gününde devam ediyor. Vatandaşlar öğle saatlerinden itibaren yine Taksim Meydanı'nı doldurmaya başladı. Halaylar ve sloganlar eşliğinde Gezi Parkı'ndaki çalışmaları protesto eden göstericiler çevre temizliği de yaptı. Ayrıca meydana gelen vatandaşlar acıkan eylemcilerin yemesi için yanlarında çeşitli yiyecekler getirdi.

  Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "AKM'yi yıkacağız" açıklamasının ardından bazı protestocular Atatürk Kültür Merkezi'nin çatısına üzerinde 'boyun eğme' yazan pankartı astılar. Meydana gelen Tuğba Özay’da Beşiktaş taraftarlarına üçlü çektirdi.

  TAKSİM'DEKİ AKM'NİN ÇATISI TIKLIM TIKLIM

  YİYECEK DUVARI

  Sabahtan itibaren Taksim'e gelen vatandaşlar, eylemcilere çeşitli yiyecekler getirdi. Acıkan protestocuların yemesi için getirilen yiyeceklerin, Gezi Parkı'nın duvarına yerleştirilerek adeta bir açık büfe oluşturulması ilginç bir görüntü oluşturdu.

  TAKSİM MEYDANI'NDA BU SABAH / FOTO GALERİ 

  Taksimde son durum

  BEKLEYİŞ SABAHA KADAR SÜRDÜ

  Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda bekleyen kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Sabah saatlerinde başlayan yağmurun ardından ise çok sayıda gösterici meydandan ayrıldı. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu gözlendi.

  İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları hasar görürken, Cumhuriyet Anıtı'na da yasa dışı örgütlerin flamalarının asıldığı dikkati çekti.

  Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

  BEŞİKTAŞ'TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

  Öte yandan, günlerdir izinsiz gösterilere sahne olan Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasının ardından hayat normale dönmeye başladı..

  BEŞİKTAŞ'TA BİLANÇO ORTAYA ÇIKTI / FOTO GALERİ

  İŞ MAKİNELERİ YANDI

  Bu arada yanan iş makinelerine itfaiye müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Bir grup eylemci meydanda süren inşaat alanındaki malzemeler ile bir kamyon ve bir kepçeyi ateşe verdi. İş makineleri alev alev yandı. Bazı eylemciler iş makinelerini söndürmek için müdahale etti ancak yeterli olmadı. Olay yerine itfaiye ekipleri gelerek yanan araçları kısa sürede söndürdü.

  5 GÜNDE NELER OLDU

  Taksimde son durum BEYAZ SARAY'DAN GEZİ PARKI AÇIKLAMASI

  Taksimde son durum Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

  Taksimde son durum Taksimde son durum Taksimde son durum
  Gazda yanlışlık var eyvallah Gezi Parkı eyleminin bilançosunu açıkladı "Maalesef birçok yanlıştan bahsedebiliriz"

  Taksimde son durum Taksimde son durum Taksimde son durum
  Taksim'de şenlik Beşiktaş'ta gerginlik İzmir'deki gösterilerde korkulan olmadı Ankara'da gergin saatler

  POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri

  Taksimde son durum
  Dünya izledi Yabancı ajanslar böyle gördü Yurtdışındaki Türklerden büyük destek

  POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri

  Taksimde son durum Taksimde son durum Taksimde son durum
  İzmir'de Gezi Parkı protestosu Antalya'dan 'Gezi' desteği Gezi'de renklerin kardeşliği

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı