Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

ÇETİN AYDIN - SEFA ÖZKAYA / HÜRRİYET - DHA
2 Haziran 2013
  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

  Ağaçlar kesilmesin, AVM yapılmasın diye 5 gündür eylem yapanların Gezi Parkı'na girişine izin verildi. Polis, Taksim Meydanı'ndan ayrılırken bir anda tansiyon yükseldi. Polis gaz bombasıyla müdahale etti. Zaman zaman gerginlik yaşansa da 16:30 itibariyle durum sakinleşti. Taksim meydanında binlerce kişi toplandı. Bu arada Gezi Parkı'nda bulunan konteynırlarda yangın çıktı. Alevlerin ağaçlara sıçrama ihtimali korkuttu. Yangın, protestocuların müdahalesiyle söndürüldü.

  İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'ndaki polisler, İstiklal Caddesi-Tepebaşı ve farklı istikametleri kullanarak çekildi. Gezi Parkı'ndaki barikatlar kaldırıldı. Binlerce İstanbullu, Gezi Parkı'na akın etti.

  POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri


  Taksim'deki yangın polislerin kullandığı barakada meydana geldi

  Taksim'le başladı yurdun dört yanına yayıldı

  TAKSİM GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Hürriyet TV

  POLİS TAKSİM'İ BÖYLE BOŞALTTI / HÜRRİYET TV

  Güvenlik güçlerinin toplu şekilde çekildiğini gören ara sokalardaki gruplar, alkışlar ve sloganlarla güvenlik güçlerini protesto etti.

  Saat 15.45 olduğunda polis çekilirken bir kaç kişinin su şişesi atması karşısında güvenlik güçleri de gaz bombasıyla müdahale etti. Gezi Parkı'nda halaylar çekilirken, Taksim Meydanı'nda bir anda tansiyon yükseldi.

  POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri

  İzmir'de Gezi Parkı protestosu Antalya'dan 'Gezi' desteği Gezi'de renklerin kardeşliği

  /_np/2384/20342384.jpgPolisin bir süre sonra çekilmesiyle AKM tarafına tamamen çekilmesiyle birlikte binlerce kişi bir anda Taksim Meydanı'nı doldurdu.

  Tepebaşı, İstiklal Caddesi, Harbiye, Gümüşsuyu, Sıraselviler üzerinden meydana ulaşan göstericiler, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

  TAKSİM'DE POLİS OTOSUNU TERS ÇEVİRDİLER / Foto Galeri

  GEZİ PARKI'NDA YANGIN

  Bu arada Gezi Parkı'dan dumanların yükseldiği görüldü. Taksim Gezi Parkı'nda inşaat çalışmaları kapsamında kurulan konteynerler yanıyor. Yükselen alevler ağaçları da tehdit etti.

  GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Foto Galeri

  Saat 17:40 sıralarında yangın eylemcilerin müdahalesiyle söndürüldü. Göstericiler yangının çıkmasının ardından çevre apartmanlardan aldıkları kaplarla yangına müdahale etti. Dumanların yükseldiği anlarda itfaiye araçları olay yerine gitmeye çalıştı. Ancak itfaiye hem polis hem gösterici engeline takıldı.


  Polis Gezi Parkı'ndan çekildi, BDP'liler alanda...


  VATANDAŞLAR TAKSİM’E BÖYLE GİRDİ

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 14:45
  akp gençliği devrede yazık bu halinize
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 12:44
  Merak ediyorum, su hukumeti elestirenlerin yakip yikmaktan baska ellerinden gelen ne var? Kabahat AKP'de. Bu millet bolluga degil gaz kuyruklarina sevdali. Eger memnun degilseniz daha demokratik ulkelere gidebilirsiniz, sizi tutan yok!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 9:32
  İnsanları baskıyla yönetebileceklerini düşünenler eninde sonunda duvara tosladığının , ne yaparsa kendisine yaptığının farkına er geç varacaktır. Bu milletten size kul köle olmayacağını anlayın artık...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 5:28
  Ülkemizdeo kadar çok münafık ve fitneciler var ki polise linç girişiminde bulunup psikolojik bir çöküş yaşatmak istiyorlar.Yani polisimizi zalim ve gaddar olarak dünya kamuoyuna göstermeye çalışıyorlar.Böyle provakatörlükleri biz çok gördük.Polisi zor duruma düşürdüler.Sözde ağaç sevgisi lafta kald
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 3:02
  KIMI KIMDEN KORUYORSUNUZ PROVAKATOR YURUYUSCULER BU BIR IKI AGAC DAVASI DEGIL FARKLI BIR INSANLARI GAZA GETIRME METODU
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/06/2013 - 2:50
  En gelişmiş ülkeden en fakirine doğru bir ölçü skalası, en gelişmiş ülkelerde BÖLGELER ARASINDA ekonomik, sosyal hayat, politik, yoğunluk yani her konuda DENGE var. Geri kalmılmışlığın DERECESİNİ bölge dengesizliğinde görebilirsiniz. İstanbul, ne kadar haklı çıkarsanız çıkın, ana sorundur, beladır
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding