« Hürriyet.com.tr

Dünyanın en ürkütücü evleri

Le Figaro gazetesi dünyanın çeşitli ülkelerinden en ürkütücü evleri derledi. Kurgusal dünyanın çok sevdiği, popüler bir konu olan perili evlerin insanları korkutmanın yanı sıra cezbettikleri de bir gerçek. İşte Le Figaro gazetesinin derlediği, dünyanın çeşitli ülkelerinden en ürkütücü o evler.

Hürriyet Haber
X

Fougeret Şatosu /  Vıenne - Fransa

Vienne vadisine tepeden bakan bu neo-gotik şato, Fransız Devrimi’ne kadar yargıya hizmet etmiş. Ancak binanın ünü tarihi geçmişinden değil, ruhlara ev sahipliği yaptığına dair inanıştan kaynaklanıyor. Söylentilere göre, binanın sahibesi olan hanım şatoyu ele geçirmiş olan ruhlarla diyalog kurmak için medyumların katılımıyla geceleri özel seanslar düzenliyor.

Dünyanın en ürkütücü evleri


Edimburg Şatosu / İskoçya

Edimburg şatosuyla ilgili söylentiler 900 yıl öncesine dayanıyor. Bu askeri kalenin 12. yüzyılda inşasından beri idamlar, sürpriz saldırılar hız kesmedi. Günümüzde ise şatonun burçlarına özel geziler düzenleniyor.

Dünyanın en korkunç yerleri
Dünyanın en korkunç yerleri


Buralar, özellikle Dük Alexander Stewart’ın muhafızları öldürüp, cesetlerini de yaktıktan sonra kaçtığı, Lady Janet Douglas’ın büyücülükle suçlanarak yakıldığına dair korkunç öykülerle meşhur. Şato 2001 yılında tarihinin en anormal araştırmalarından birine tanık oldu. Dokuz araştırmacı ve 200’ü aşkın kişi şatonun odalarını ve gizli geçitlerini inceledi. Katılımcıların yüzde 51’i perili alanlarda rahatsız edici deneyimler yaşadığını söyledi.

Dünyanın en ürkütücü evleri


Mark Twaın’in evi / ABD

“Tom Sawyer’in Maceraları” kitabıyla ünlü Amerikalı yazar Mark Twain’in etrafını korkutacağına kim inanabilir ki? Ancak Hartford’da, Mark Twain’in yaşadığı evle ilgili böyle bir ürpertici efsane söz konusu.


Gitmenin cesaret istediği en ürkütücü 18 yerGitmenin cesaret istediği en ürkütücü 18 yerGerçek adı Samuel Clemens olan yazar 1874 ila 1891 yılları arasında burada yaşadı. O zamandan beri de bu güzel evde yazarın ve menenjitten ölen kızı Susy’nin ruhlarının dolaştığına inanılıyor

Dünyanın en ürkütücü evleri


Avenue Frochot’daki bina / Paris - Fransa

Paris’te, Avenue Frochot’da yer alan bu ev, dışarıdan sakin bir görünüme sahip olsa da, işin aslı öyle değil. 1823 yılında inşa edilen neo-gotik tarzdaki bu otelde, efsaneye göre bir hizmetçinin hayaleti dolaşıyor. Anlatılanlara göre, hizmetçi 20. yüzyıl başında korkunç bir şekilde öldürülür. Cinayeti işleyen kişi de yakalanamadığından, hizmetçinin ruhunun otelde dolaştığına inanılıyor. Binanın içinden tuhaf seslerin geldiği, ürkütücü bir duygu yarattığı söyleniyor.

 

Türkiyede en korkunç olaylarının yaşandığı yerler
Türkiye'de en korkunç olaylarının yaşandığı yerler


Varleton Villası / ABD

1895 yılında, New York yakınlarındaki Carleton adasında inşa edilen Carleton villası, silah ve daktilo üretiminden servet yapmış olan William O. Wyckoff’a aitti. Ancak kendisi buraya taşınmadan önce eşi kanser hastalığından öldü. İş adamı Wyckoff ise eve taşındığı ilk gece hayatını kaybetti. O zamandan beri boş olan evde sahibinin ruhunun yanı sıra vampirlerin de dolaştığına inanılıyor. Ev birkaç yıldır satılığa çıkarılmış olsa da, kötü şöhretinden dolayı alıcı bulabilmiş değil. Fiyatı: 495,000 dolar.

Dünyanın en ürkütücü evleri

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en gizemli ve sıra dışı 10 zirvesi
En İyi
Akdeniz’in en güzel 10 sahil kasabası
GezginGezgin
Yel değirmenlerinin mavi ve yeşil doğayla buluşması: Bozcaada
GezginGezgin
Gezgin olduğunu Madrid’e yerleşince fark etti
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
20 adımda ‘Braveheart’ın ülkesi : İskoçya
Seyahat AlışverişiSeyahat Alışverişi
En pratiğinden tatil bavulu