Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Samsung Galaxy Note 7'ler neden patlıyordu?

  Hürriyet Haber
  17.07.2017 - 07:30 | Son Güncelleme:

  Galaxy Note7'nin pilinin yapısındaki birden fazla pek çok faktör patlama ihtimalini arttırıyordu.

  Galaxy Note7, patlamayan pilli "Fan Edition" ile geri dönmüştü. Peki orijinal Note7 pillerinin patlamasına sebep olan şeylerin iç yüzü neydi? Wired'dan Tim Moynihan bunları şöyle açıklıyor:

  "Samsung SDI'den gelen pillerde, pilin etrafındaki ısı geçirmez koruyucu kese ile iç kısım arasında yeterince alan yoktu. En kötü hallerde bu, pilin içindeki elektrotların sıkışmasına, elektrotların arasındaki ayırıcının zayıflamasına ve kısa devreye sebep oluyor."

  Samsung Galaxy Note 7ler neden patlıyordu

  "Amperex Technology Limited'dan gelen pillerin bazılarında yalıtım bandı eksikti ve bazılarının içinde anot ile katot arasındaki ayırıcıya zarar veren sivri çıkıntılar vardı. Pillerin genel olarak da ince ayırıcıları vardı, bu da ayırıcı hasarı ve kısa devre riskini arttırıyordu."

  Cihaz Kore'de 617$ (KRW 699,600) civarı bir fiyata çıkmıştı, bazıları bu fiyatı yeniden toparlanmış bir cihaz için çok fazla bulmuştu. Şimdiye kadar cihazla ilgili bir sorun bildirilmedi. Bunun yanında, Samsung'un Note7'in devamı olacak cihazı büyük ihtimalle önümüzdeki ay ortaya çıkarması bekleniyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 10 MÜTHİŞ PC KASASI

  Etiketler: samsung , galaxy note 7 , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı