Öğrencinin bavulundan 32 kilo peynir ve sucuk çıktı!

Hürriyet Haber
26.05.2017 - 14:00 | Son Güncelleme:

Yunan üniversite öğrencisinin bavulunu arayan Londra Havaalanındaki gümrük memurları karşılaştıkları manzara karşısında gözlerine inanamadı. Genç öğrencinin bavulundan 32 kilo beyaz peynir, musakka ve sucuk çıktı!

Sıcaklığın 30 dereceyi bulduğu kapalı alanda el yapımı bir hırka giydiği için dikkatleri üzerine çeken Yunan öğrencinin bavulunun aranmasına karar verdili. Arama sırasında genç öğrencinin peynir ve musakkayı ustaca bavulundaki iç çamaşırlarının arasına gizlediği ortaya çıktı.

Gümrük yetkilileri bahse konu ürünleri ülkeye soktuğu için gümrüğü bilgilendirmek zorunda olan öğrencinin bunu yapmadığını kaydederken, öğrencinin hırkasının cebinden ise poğaça parçaları çıktığını kaydettiler. Yunan öğrenci ise tüm bunları kişisel kullanım amaçlı yanına aldığını anlatmaya çalışsa da, İngiliz yetkililer son yıllarda kaçak ticaret yapan çeteyle karşı karşıya olduklarını dile getiriyor.

Bahse konu ürünlere 1889/2005 sayılı kanun çerçevesinde el konulurken, aynı yasa 5.000 sterlin para cezası ve 2 yıl hapis cezası da öngörüyor. Öte yandan genç öğrencinin annesinin de İngiliz polisiyle iletişime geçtiği ve olay aydınlatılana kadar sucukların ve musakkanın derin dondurucuya yerleştirilmesini talep ettiği ifade ediliyor!

 

Etiketler: sucuk


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı